Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

Wbcko

Tak tohle byla fakt prdel. Souboje, kdy se při zásahu bojovníci míjí o deset centimetrů, neuvěřitelný grimasy a herecký výkony s rozštěpenym Van Dammem v čele - prostě ultimátní osmdesátkový béčko. Večer mi to vyplnilo dobře, ale doporučuji k snímku konzumovat větší než malé množství alkoholu a pro umocnění béčkovosti sledovat s dabingem. ()

solskjaer

Musím uznat , že když si zavzpomínám na tento film , vzpomenu si jako první na neskutečně drsný výraz Bolo Yeunga :-) a něžně lítostivý pohled van Dammeho. Je to film, který jsem v dětství žral zcela nehorázným způsobem a když jsem ho viděl nedávno , musel jsem se smát některým scénám, které mi dříve připadali tak dobré a geniální a přitom to jsou naprosté braky ale pořád tak moc zábavné , že mě stále baví. ()

lewwin

Tak tohle byl jeden ze zásadních filmů mého dětství, který jsem viděl skutečně hodněkrát. Ale je zajímavé, jak s odstupem času všechny tyhle filmy působí vtipně:) ()

sedm.1

V mém ranném mládí velmi oblíbený snímek,hlavně pro svou jednoduchost a poměrně velké zastoupení bojových scén.S odstupem mnoha let,kdy jsem si dal tuto vandammovku znovu,mám s Krvavým sportem poměrně velký problém.Jeho jednoduchost mi nyní přišla až moc velká,mnoho soubojů filmu sice zůstalo,ale musím se dnes spíš už jen pousmát,jak PŘÍŠERNOU práci odvedl muž na režiserské stoličce.Takže film hodnotím,jako slaboduché béčko,s hrozným scénářem,hrozným režiserem,hrozným van Dammem(jeho grimasi během filmu jsou fakt "úžasné"),prostě jsem se na to už neměl nikdy dívat a v nostalgických vzpomínkách by to pro mě zůstal "ten příjemný akční filmeček,kde se to furt řeže". ()

lskala

Akční legenda v porevolučním Československu. Co k tomu víc dodat? Chong li, Chong Li, Chong Li, Chong Li, Chong Li, Chong Li, Chong Li... 65% - 3*** ()

kenkaku

Top snímek kariéry Jean-Claude Van Damma a pro milovníky bojových sportů pětihvězdičková záležitost. Citátů z Hamleta se tam moc nedočkáte, ale o "bít či nebít" rozhodně nepřijdete ;)). ()

upson

90%(nostalgie). V devadesátých letech jediný konkurent Slye a Arnolda jakožto hereckých svalovců. Po letech bych asi do kolonky "kategorie filmu" připsal komedie. Soundtrack film také zvedl o stupeň výše. Pomohla tomu i postava Bolo Yeunga a celá řada nezapomenutelných scén, tj. OK USA, vyražený zlatý zub, Di-mag, meditace při roznožce a v neposlední řadě trénink se šodušim. To nelze brát vážně. ()

herr_carter

Jedno z největších světových béček, na ty souboje se vždycky rád podívám - asi jeden ze tří filmů, které udělaly JCVD ikonou.................moje hodnocení = 6 z 10. ()

James87

Van Damme už nebude mít lepší film, tohle musí být za pět. A film je super. Můžeme jenom závidět co on tam dovede. ()

coscarelli

Pribeh na zaklade zivotnych etud mistra Franka Duxa, pekelneho sampiona namotany na klbko kopajucich akcnych filmov konciacich osemdesiatok. Funguje to skvele, uvedomiac si ze Frank zazival prave tieto situacie, a film dostava tak trocha iny rozmer. Subzanrovo by sa mozno dal opisat aj ako akcna autobiograficka kopajuca arenovka. Ale len mozno. Atmosfericky posobive, kameramansky povinna jazda, podala si ruku so strihom, a vytvorili sympaticke defile subojov, kde rany aj tak trochu bolia, su natocene s prehladom kde je vidiet, ze "bieli muzi nevedia skakat, ale prat se umi". Vydychujucu cast sprostredkuvava zriedkava dramaticko tragicka odbocka, kde to s Frankom vnutorne otriasa, pricom sa nevzdava a pride k starej dobre tete pomste. Hlavne ze nenudi, na tri hviezdicky tak akurvat a mozno pride aj ....Chong-Li. ()

MARTIN*I

Krvavý sport je dost dobrý film, jeden z mála, kde je Van Dam :-)) Ne mam ho rád.. Takovej béčák a nevadí mu to :-) Ale Krvavý sport je celkem zdařilý film, který mám celkem rád... Navíc různý styli bojového umění.. A můžete vidět jak hodně dokáže Van Dam roztáhnout nohy :-)))) AU! ()

bruceman7

Mimo sérii poměrně vydařených zápasů nám tento počin nic jiného nenabídne (vlastně je sympatické, že se o to ani nepokouší) a zmizí v dáli. Na druhou stranu - dostaneme základní lekci k balení fešných novinářek, kulturisté obdrží tip na spodní prádlo a můžeme se pokochat, jak to vypadá, když si sáhneme na vysoké napětí (myslím, že je to dobrá metafora pro grimasy pana Duxe). O něco slabší než Kickboxer. 60% ()

leon_id

Tahle beckova klasika, natocena za par dolaru, dokaze pobavit i po letech. Zaujeti pro bojovy sport vystrida prihlouply usmev u prehravani hlavnich hrdinu, i ten zcela predvidatelny pribeh jsem docela dobre chapal pred 20 lety :) Jedna z prvnich roli pro belgickeho baletaka, ktery si pote vyslouzil nespocet podobnych umisteni, kde dochazelo pouze k vymenam boxovaciho pytle. Mladicky Whitaker, super zaporak Bolo Yeung a Jean - Claudova naha prdel dostava za 3! ()

Ragdoll

Tenhle film se dá označit za vrchol Van Dammovy herecké kariéry i přesto, že se jedná asi o jeho třetí přítomnost na plátně a snad i první, kde ztvárnil hlavní roli. Jinak dobrá práce, příběh beztrestně snímku dovoluje jeho skládání se z velké části pouze ze soubojů, aby to bylo logické a nikdo s tím neměl problém, scénář je trochu chudší, ale nevadí, tohle je u Jeana naprosto běžné a Bolo Yeung je skvělý záporák, i když po celou dobu řekne sotva deset slov. A každý by chtěl mít Van Dammovo tělo, které by se dalo označit za novou úroveň dokonalosti v anatomii a pokud ještě dokáže udělat svůj charakteristický rozštěp, kop z otočky a karate postoj, můžeme na tom postavit i docela kvalitní bojovku. ()

Torako.chan

Ano, říkejte si, že jsem šílená...ano jsem. Krvavý sport je film, který mě jako malou holku(!!!) uchvátil tak, že jsem se naučila tehdá ovládat video. xD Když se na něj podívám dnes, musím se strašně, ale strašně smát a stále oceňovat ty trapné kvality filmu. Oslepený JCVD, všechny jeho rozštěpy a jiné kreace a samosebou jeho holá prcka xDDD No a samozřejmě Chong-Li ten největší záporák století a jeho pohazování prsními svalstvy. K nezaplacení. A co víc, český dabing tohoto snímku je neskutečný, a věřím, že i lepší než originální znění. Vtipy typu "A vy jste Daks." "Ne, Dux." "A, chápu, jako Du K Sousedům." xDDD Tak to mě málem položilo. Dejme tomu, že sledování Krvavého sportu se stalo mou tradicí už od mého dětství, jakože televizi nesleduju, tak na tohle se podívám vždycky. :) A závěrem jen: OUKEJ, JÚ.ES.EJ! (lolol XDD) ()

velkyvezir

Třetí hvězda z nostalgie, v dětství jsme to s kámošem sjížděli furt dokola. Včera jsem to viděl po letech na Cinemax2 a už to nebylo ono. Navíc děsný dabing, když Pyško daboval i dětského představitelé Duxe :-D ()

Zagros

Jeden z nejlepších filmů s Van Dammem. Scénář mu padl přímo na míru, žádné velké herectví, prostý příběh a jeden souboj za druhým. Jako malý jsem měl Krvavý sport velmi rád a i v dospělosti je pro mě jedním z nejlepších filmů v daném žánru (akční/soubojový/turnajový). Za hranice žánru se pro srovnání raději nedívám a film se nesnažím hodnotit ani nijak přísně z hlediska filmařského umění. Proto mu také zůstávají pěkné tři hvězdy. ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)