Akční film z roku 1987, přímo nabitý ukázkami nejrůznějších asijských bojových umění, se stal odrazovým můstkem v kariéře Jeana-Clauda Van Damma. Do té doby neznámý Belgičan se díky němu dostal do povědomí diváků - a také producentů, kteří ho začali obsazovat. V tomto snímku si fanouškové žánru jistě vychutnají i výkon jednoho z nejpopulárnějších "záporáků" hongkongských arén Bola Yeunga, jenž představuje hrdinova zákeřného protivníka.
Málokdo ovšem také ví, že Krvavý sport je o životě a začátcích skutečného "bojového umělce" Franka Duxe (čti ďuks), jenž se s konečnými výsledky svých soubojů stal legendou bojového umění (56 knockoutů a 300 bodových vítězství). Dokonce Dux sám dohlížel na bojovou choreografii filmu. (oficiální text distributora)

EdmundDantes

Klasika bojových sportů s US hapenningem. Když na tom člověk vyroste a na chajdě při svitu měsíce zkouší udělat rozštěp, tak nejde jinak hodnotit. :) ()

Trinculo

Van Dammova klasika ... sladké, hrozné a prkenné jako celá odcházející léta osmdesáta. Džíny a karate se tenkrát nosily a Jean Claude vypadá strašně sladce s tou přehazovačkou ... prostě klasika :D ()

krt7236826

tak strašne zlé šetko hudba obraz ... obráááz a herecké výkony šmarjááá ... žáán kloood tak zlýýýý ale je to starší film jak já ta pridám ()

bmx6

KRVAVÝ SPORT jsem viděl poprvé asi v 11 letech a už tehdy to byl můj nejoblíbenější film.Je to nejspíš taky Van Dammův nejlepší film.Van Damme se mi líbí a hlavně miluju jeho karate.Všechny souboje tu jsou parádní.A Bolo Yeung,jako záporák se svojí postavou výbornej.100% ()

Desmi

Komu se to nelíbí, ať si .... políbí. Bojovky jsou dobrý, o to lepší jsou pak turnaje. Nevim, viděl jsem to x-krát, nedávno znovu a pořád se mi to líbí. Je tam samozřejmě hodně z té americké filmařiny tehdejší doby, a je pravda, že tím je potřeba se prokousat, ale jinak dobrý. Souboje napínavé, tak nevím proč tak malé hodnocení.. ()

hony23

Ano, Krvavý sport je jen průměrné akční béčko a navíc přihřáté roznožky Van Damma mě neskutečně drásají. Jenomže tento film je prostě klasika a Bolo Yeung je zde dokonalej! Z nostalgie dávám 4 hvězdičky, protože "cihla není páteř"! ()

Balllaz

JCVD hodotim jenom z ucty, protoze cely moje destvi to byl muj hrdian seel jsem prikovanej k televizi tak ted mu nebudu davat po 2 hvezdach :D ()

kverula

Klasický karate-film 80. let s řádnou popovkou a božským zadkem mladičkého Van Damma. Mně tam nechybělo nic. ()

morepower

První rozštěp ve filmu, co pamatuju. Pak sme všichni doma dělali strečing, začli chodit na karate nebo aspoň plakátama polepili stěny. Všichni sme byli naštvaný, když mu hodil Chong Li do ksichtu ten prášek a za barákem zkoušeli dlaní rozbít cihlu. Tenhle film je ikona klukovskejch fightů. ()

PeteBuck

Pred nejakou dobou som si to znovu pozrel. Je to naozaj jeden z najlepších filmov, ktoré Van Damme natočil. Bojové scény celkom slušné, ale po tých rokoch to akosi vybledlo. Ak si chcem pozrieť naozaj kvalitu, tak si mrknem Jackieho Chana, Jeta Liho. To sú skutoční borci. Toto je už minimálne o úroveň nižšie. Rovnako aj dej je naivný, typické osemdesiate roky. Niekto nakopol riť môjmu príbuznému (rodič, brat, nevlastný brat, adoptívny brat, bla, bla, bla) a my sa ideme pomstiť, alebo, ako tu, uctiť jeho pamiatku. A vlastne na konci skopať do kocky jedného debila, ktorý mi skoro zabil kamoša. Klišé, klišé, klišé. Van Damme hrá podľa svojich možností, vtedy aspoň pred kamerou nepôsobil ako vytretý debil. Takže sa na neho dalo pozerať. Zábava pozerať na mladého Foresta Whitakera. Donald Gibb je tiež týpek, ktorého vizáž a charaktery postáv, ktoré hral, sa príliš nemenili. Ale celý film je proste jednoliaty celok, žiadne hluché miesta, všetko odsýpa, ako má, proste stále sa niečo deje, človek sa nenudí, takže taký lepší akčný film. ()

Jimmoris

Tento film je Van Dammův oficiálně první natočený film, bohužel kvůli špatnému nastříhání nebyl uvedený do kin.Van Damm vzal tedy roli rusáka v Karate Tigr 1 - Neustupuj, Nevzdávej se. Pak se vrátil opět ke Krvavému sportu, který na své náklady nechal sestříhat - teprve pak šel do kin a během víkendu se stal TRHÁKEM. Je to opravdu jeden z NEJLEPŠÍCH filmů Van Damma. Jen nesnáším dabing televize NOVY - to bych vraždil. Tento film je pro mě srdcovka - nostalgická vzpomínka. ()

Cisarpan

Naprostá klsika! Zřejmě nejlepší ze serie bojových filmů, které se natáčeli v 80 a 90 letech! JCVD v nejlepší formě vám předvede svůj DIMAK! Jackson je skvělá postava, Thong Lee výbornej záporák (i s jeho věčnym popotahovánim) a Kumite má drive, skvělé zápasy a doprovodná hudba taky stojí za to! Navíc, kdo z dnešních hrdinů dokáže rozbít holou dlaní několik cihel....Jedině Frank Dux!! TOP film ()

mr.twizta

Vykladni skrin osmdesatkovych arenovek. Je pozoruhodne, jak zdarne se tu snoubi spatna filmarina se slusnyma fightama. JCVD se pokousi hrat kazdym svalem a Forest W se tupe smeje u asijskeho dlabance. Jen pro zajimavost - choreografem bojovych scen byl opravdovy Frank Dux. ()

Gregor_Samsa

Tak tohle legendární Jean-Claudeovo entrée béčko jsem viděl poprvé až letos; nějak mě předtím minulo, asi proto, že nikdy nešlo u nás v kinech a na VHS jsem na to nenatrefil. Těch necelých třicet let je už na filmu pořádně znát a zejména dialogy a emočně přepjaté scény působí celkem komicky. Velmi vtipný komediant je i Forest Whitaker v epizodní roli – velmi zajímavý začátek kariéry. Nebýt bojových scén, dal bych tomu 40% za pár povedených záběrů Hong Kongu – mrakodrapy nad zálivem s džunkami měli už v minulém století dost parádní. Sidekick hero je wannabe vtip, ale ty zápasy jsou udělané dobře, velmi dobře – reálně, nezrychleně, krvavě tak nějak akorát. V těch scénách to člověka dost chytne a opravdu si nepřeje, aby to Bolo Yeung celé vyhrál, jakkoli moc ikonicky mrská svým prsním svalstvem. Jenže na konci je proti němu mladý JCVD (dabovaný v angličtině?), který otočky hází velmi spolehlivě a přesně, a to včetně svých ikonických vrtulníků. Roznožka v západu slunce na vyhlídce nad Hong Kongem zůstane jedním z nejvíc ikonických filmových momentů jedné éry a jednoho žánru. [60%; 2016-07-31 Home sweet home] ()

Grimaldi

Film který si právem zaslouží být označován za kultovní.První hlavní role JCVD a asi i jeho nejlepší.Na konci osmdesátek ještě nezačal brát drogy,kopalo mu to a je na něm vidět upřímná snaha dosáhnout svého cíle.Zvládl to se ctí. ()

Sunwheel

Kryštalické béčko s menšou naivitou ako nasledujúci Kickboxer nám servíruje príbeh ako z videohernej arkádovky, kde ak človek vypne mozog, tak sa aj príjemne zabaví. ()

Emperor1

Jediný film, který mě donutil celý měsíc dělat kliky a sedy-lehy v naději, že budu jako žán klód vandam. Bylo mi 14-15 roků a tyhle filmy byly v té době VHSkové hity. A pak jsem viděl Vetřelce, Mouchu, Věc, Noc oživlých mrtvol, Lesního ducha ... a na budování muskulatury jsem se vykašlal. ()

Van Damme a dvojitý remakový úder

Van Damme a dvojitý remakový úder

26.07.2013

Rychlý a zběsilý krvavý sport

Rychlý a zběsilý krvavý sport

19.05.2011

Někdy jsou ty hollywoodské úmysly tak průhledné, až se jim člověk musí smát. Producentský veterán Ed Pressman očividně ví, jak se dělá byznys. To vezmete jeden z nejvýdělečnějších hitů minulého léta … (více)