Chada vychoval Frank, bývalý osobní strážce jeho rodičů, kteří byli před dvaceti lety zabiti. Tenkrát se zachránilo i jeho dvojče Alex, ale nikdo neví, kde žije a Frank, dnes majitel fitnes centra, po něm nechává pátrat. Nyní mu najatý detektiv přináší zprávu o místě Alexova pobytu, a tak s Chadem letí do Hongkongu – o důvodu letu mu ovšem zatím nic neřekne. Až na místě setkání oběma sdělí, že jsou bratři a vysvětlí jim, kdo zabil jejich rodiče, a tím si přivlastnil i jejich majetek. Chad chce okamžitě pomstu, ale Alex je opatrnější. Po nevydařeném obchodu s kradenými auty si to ale rozmyslí a rozhodne se jít do boje s Chadem a Frankem. Svou akci začínají u Raymonda Zhanga, který byl kdysi společníkem jejich otce a patřil mezi vrahy při jejich zabití. A žije tu i druhý tehdejší společník, Griffith. Oběma se daří velmi dobře a jsou napojeni na místní podsvětí. Zatím netuší, že hodina pomsty za dávný zločin se blíží… (TV Prima)

Sfinkter

Dvojitý zásah je nejlepší film Van Damma, role dvojčat se povedla a akční scény jsou kultovní. Příběh samozřejmě jednoduchý a scénář je v mnoha pasážích pouze nutným zlem. Poslední zhlédnutí 3/2022. ()

Jizni Tlapa

"Posranej Chad" V režiserské tvorbě S.Letticha patří Double Impact a Mistr neznámého boje k tomu vůbec nejlepšímu, co kdy natočil!! "Dvojitý" JCVD jednou v hedvábných slipech, podruhé v drsňáckém balóňáku?? Proč ne? Van Damme zde dokazuje, že zahrát i dvě protichůdné role "najednou" jde! Je mu věřit každé slovo včetně otoček, loktů, hlaviček a dalších kopanců. Naprosto skvělá kamera a choreografie akčních momentů včetně zpomalených záběrů na detail a vůbec nejlepší záporák všech Van Dammovek Bolo Yeung, kterému uškodil fakt, že při natáčení jeho závěrečné scény s JCVD to chtěl mít Sheldon Lettich rychle za sebou! PS: Vůbec nejlepší dabing v podání Jirky Pomejeho ()

SantaKlaus

Jeden z Top Vandamovek, chladný bezcitný skvělý .......... Tak Alexi! Myslim, že jsme ti včera z Chadem vysvetlili o co jde . Co podnikneme z tvým tunelem ?! Hmm z mým tunelem ?! Existuje nějaky důkaz ? Pravní dokument ? To není vůbec zapotrebí mladá dámo, byl jsem při tom . To by u soudu asi neobstálo ! Heledte něco vám řeknu ! Jedinný zákon, který Zeng uznává je zákon zbraně raže dvanást, kterou roztrilel pana Wagnera na kusy před jeho vlastním domem . Tohle nebudu poslouchat ! Cože co ji na tom vadí ?! Je zaměstnaná u Grifita uz 5let. ()

lennyd

Když byli ještě kojenci, byli jejich rodiče brutálně zavražděni a Alex a Chad byli rozděleni. Každý vyrůstal v jiném prostředí na jiném konci světa. Po pětadvaceti letech je ale čas, aby se opět dali dohromady, a našli vrahy svých rodičů a pomstili je. Jenže to nebudou mít moc jednoduché, šéf mafie Zhang má spoustu nahraditelných vojáků, a nedá se jen tak lehce... Tak tohle byl film, na který se před necelými dvaceti lety chodilo do kina. V dnešní době by po něm nikdo dvakrát neštěkl (natož aby šel do kina), ale tenkrát to byla opravdová pecka. Vzpomínám si, jak si malí cigoši kupovali lístky do prvních řad, a po vzoru Van Damma před sedadly trénovali karate.. Ale zpět k filmu, Van Damme rozhodně patří k hercům, kteří hráli nejvíce dvojrolí ve svém hereckém životě. Dvojitý zásah je právě jedním z nich, a rozhodně lze Van Damma pochválit, že každá z jeho rolí byla úplně jiná (ulicí vychovaný Alex a trochu zženštilý Chad). Jinak ale film nepřináší nic moc objevného, a jak to dopadne je také jasné už od prvních minut. Dvě hvězdičky, spíš ze sentimentu ... ()

Iroquaise

Jako jo, dá se. Film je dějově slušně rozehraný a dohraný. Problém je ve středových pasážích. Jednak je tu přítomné výrazné hluché místo na ostrově. A pak se tu najde několik akčních scén, které nejsou moc zábavné - spíše pomalé a toporné ( zejména přestřelky). Van Dammovo herectví je v rámci možností dostačující. Svým způsobem musím před ním smeknout, protože v kontextu akčního filmu a hereckého umu představitelů akčních figur jde o akt dosti ojedinělý. Postavy vytěžily jeho tehdejší herecké schopnosti na maximum. Byť jsou oba bratři typově odstíněni docela tupým způsobem, Van Dammovi se daří vytvořit dvě odlišné, plnokrevné figury. Lepší je jednoznačně v poloze Alex. Zajímavé je, že v momentech, kde se Lettich snaží Van Dammovu dvojpřítomnost - nepřítomnost ochcat střihem, funguje to lépe, než v místech, kde jsou obě postavy ostentativně trikově nacpané do jednoho záběru. Tyto momenty mají spíše tendenci na sebe nevhodně upozorňovat a atrakčně zcizovat ve smyslu "koukněte se, on je tam dvakrát"....více zde...http://blacklsays.blogspot.cz/2012/08/dvakrat-sheldon-lettich-dvojity-zasah.html ()

Krysa SPK

Nejkultovnější film mé povinné školní docházky na první stupni. Při každém zhlédnutí zamáčknu věčnou slzu nostalgie a chci řvát zplnahrdla: "Jo, Chade a Alexi, nakopejte jim prdele !!!" :-) ()

PetrPan2

Nesmrtelná Van Dammovská klasika, kde si střihnul dvojroli a po bok si vzal krásnou blondýnu Alonnu Shaw. Každý kdo v dětství miloval filmy s "Vanďákem" suší tenhle film někde ve skříni jako zlatou relikvii :o) ()

Danny F.

Van Damme ve dvojroli? Hodný vs zlý?? Dobrý akční film u kterého se divák i trochu pobaví a užije si akčních scén do sytosti. 55% ()

jitrnic

Mám takový pocit, že to byl jediný film s JCVD, na kterém jsem byl v kině, byl jsem na to náležitě pyšný, mohl jsem pak kamarádům, co to neviděli, vyprávět scény z filmu (obávám se, že některé jsem se i pokusil předvést...). Pak jsem to viděl po letech, pořád se mi to celkem líbilo a myslím, že to byla Mistrova nejlepší role (resp. jediná, kde se blížil čemusi jako hereckému výkonu, pokud nepočítám film JCVD). ()

JohnSmith

Jeden z nejlepších van Dammových filmů. Osobně byla mnohem zajímavější postava Alexe, kterou si van Damme i víc užil. Akční nářez, který je sice děravý,ale nenudí. ()

Ravi

Na svoji dobu je "Dvojitý zásah" velmi kvalitní akční film se spoustou postav a zajímavým dějem. Sympaťák Van Damme s nesympaťákem Van Dammem tvoří vynikající filmovou dvojroli, ve které se herec vyřádil i jinak než jen kopáním a střílením. Mě se to zkrátka líbilo 70% = 4-/5 ()

ghatos

Z nostalgie jsem si to pustil, co vám budu vykládat... :) ... je to vlastně roztomilé. 43% - song u titulků nemá chybu :) . ()

MichelSmith

Akoby to bolo včera 24.december zhodou okolností vianoce,darčeková opojenosť,dozvuk zemiakového šalátu na záchode a do toho pripitý hlas môjho otca" už to ide decká!" Akčný trhák s J.V.Dammom a tým druhým,ktorého by som vtedy určite neúspešne hladal na csfd v prípade vlastnenia internetu a vlastne aj počítaču... Ale k veci na svoju dobu prepracovaný akčný thriller s pompéznosťou a netradičným prostredím Hongkongu,ktorý bol pre mňa fascinujúci a vzdialený,no zároveň najviac uveritelný aký som zažil dodnes,nebolo to len tým že hlavné postavy neboli aziati,z čoho vyplýva rasová ztotožnenosť,ale krásne a uveritelné scenérie,ktoré ma spravili jeho obyvatelom! Pribúdajúcimi rokmi sa stal z toho pre mňa kult a určite nejsom sám! ()

Nepi

Jean-Claude Van Damme na plátně a hned dvakrát...Bratra Alexe a Chada po vraždě rodičů osud rozdělí...Po letech se dají dohromady a chtějí zpátky dědictví,které jim vzali...Jdou po krku místní mafii...Jeden z lepších akčnáků,který je plný akce a střelby... ()