Žhavý písek, tvrdý dril a smrt na každém kroku, takový je život Cizinecké legie pod žhavým Africkým sluncem. Hlavní postavou příběhu zasazeného do dvacátých let dvacátého století je lehkomyslný francouzský boxer a flamendr Alain Lefevre, který udělá tu chybu, že se zaplete s milenkou nechvalně známého mafiánského bosse. Na útěku před jeho zabijáky se rozhodne ukrýt osvědčeným způsobem a nechá se naverbovat k francouzské cizinecké legii, která ho pošle k pluku do severní Afriky, kde se stává spolubojovníkem pestré směsi mužů všech možných ras, vyznání i příčin, které je přivedly do řad legie. Tady se mladý muž musí utkat nejen s brutálním psychopatickým velitelem, tradičně tvrdým a krutým výcvikem, ale také s jednotkami krvelačných partyzánů a dokonce i s najatým zabijákem, který ho přijede zabít poté, co francouzský mafián zjistí, kam zmizel. Všechny rozpory mezi muži jednotky, všechny jejich osobní potíže a pocity se ovšem stávají bezvýznamnými v okamžiku, kdy je pevnost napadena Araby odhodlanými ke všemu. Zdá se, že tentokrát ani kulomety zasypávající nepřítele deštěm kulek nepomohou. A tak nezbývá než doufat, že Alain přežije a vrátí se do Paříže, aby mohl očistit své jméno pošpiněné falešným obviněním a také získat ruku ženy, kterou stále miluje. (oficiální text distributora)

DHDV

Jeden z nejlepších filmů od JCV. Film je v jeho tvorbě docela nadprůměrný, má dobré herecké výkony, celkem slušný rozpočet a hlavně dobrý příběh. Pokud tohle měla být jeho vstupenka mezi elitu, tak to chtělo ještě více nadání režiséra/scenáristy ale potenciál to má. Já se u filmu nenudil a docela se divím tak špatnému hodnocení, otázkou je zda všichni tento film viděly. S klidným svědomím dávám 3 hvězdy. ()

WillyMarks

Tento snímek není tak špatný, má slušné akční scény a slušný pohled na peklo Legionářů v Maroku. Vlastně, to je asi vše. Hloupé vsuvky vzpomínek na lásku a mizerné herecké výkony. Strašná stále dokola hrající hudba a mistr světa Van Damme... "spoiler" ten vstup k Legiím byl tak směšný až jsem myslel, že to vypnu. Vidím plakát -> honí mě zabijáci -> hm přihlasím se k Legiím -> ooo a oni tu na mě zrovna čekají :D 25% ()

helloween93

Zajímavá odbočka v Jean-Claudově kopací kariéře. Jsem asi jeden z mála, komu se film líbil. Myslím si, že jde o docela dobrý válečný snímek, který nabízí zajímavě natočené válečné scény i docela slušný scénář. Hudební doprovod se taktéž neurazí, jen ten konec filmu byl přitažený za vlasy a mohlo tam ještě pár minutek být, ale i tak je to na ***. ()

Ombak▼Penari

Já mám prostě rád historické válečné filmy z exotických zemí, stačí mi poušť, pevnost a hromada střílení. Tak jsem se v tom ani moc nerýpal a prostě to zkonzumoval. Bavilo mě to. ()

MickeyStuma

Ve snímku „Lví srdce“ (1990) z cizinecké legie utekl, aby vlivem osudu zápasil. Osm let poté naopak utekl od zápasu, aby vstoupil do cizinecké legie. Jean-Claude Van Damme v roli, kterým chtě nechtě prostě šokoval. Obzvlášť, když snímek vznikl ve stejném roce, kdy natočil akční řežbu v hongkongském stylu pod taktovkou Hark Tsui „Kontrabant“ (1998). Takže divák očekávající další snímek s bojovým umění alá JCVD byl prostě zklamán. Boxerský zápas na samém začátku moc fanoušky nenavnadí. JCVD si zkrátka zkusil vážnější roli ve válečném snímku z pouště, kde se všichni koupou ve vlastním potu a skřípou písek mezi zuby. Scénář sice lecjakým kouskem není, ale jako ukázka nejednoduchého bytí v cizinecké legii vcelku postačí. Dějová šablona je svým způsobem skutečně obdobná, jako ve výše zmíněném snímku „Lví srdce“ (1990). I tady ho chlápci z druhé strany barikády mermomocí hledají. Tady však moc prostoru nedostali, takže ani v tomto případě se nějakého akčního rošamba při jejich nejvážnějším střetu nelze dočkat. Válečné drama je prostě válečné drama. Je v něm poukázáno na lidskost, pochopení a uchopení podstaty věci v nejtěžších chvílích. Snímek je námětem poměrně jednoduchý, ale zase je to na nezkušeného JCVD dobře. Náročnější roli by třeba už nezvládl a snímek by se zcela zbytečně stal propadákem. Takže co s tím. JCVD tentokrát není zápasník, ale obyčejný voják. Do příběhu byl vsunut náznak romance, která sice nemá žádnou podstatu, ale u takového filmu prostě chybět nemůže. Důležitější jsou strasti a slasti vojáků během pochodu pouští, válečných vřav a klasického bratrství a zrady. Určitě se nejedná o lecjaké filmové dílo, ale jako čirá válečná zábava v jednoduchém kabátě plně postačí. A co se týče JCVD, za zkoušku to stálo. ()

Besyn odpad!

Kdysi,když jsem byl malej,jsem Van-Damma celkem žral.Teprve dneska,když vidím takového Legionáře si uvědomuju jak jsem byl tehdy blbej a jakej je Van-Damme ubožák (až na dvě vyjímky- Živý terč a Double team,zbytek se topí v podprůměru až v odpadu). ()

Stíba

Jeden z pokusů o serióznější filmařinu a snad první Vandammovka bez kopu s otočkou. Bohužel tomu chybí pořádná výprava, která by film vytrhla ze stereotypu jeho ostatních akčňáků, ale je to aspoň jednou něco jinýho. ()

kubal18 odpad!

Taková prachsprostá a pitomá slátanina. Moc mi nedošlo, o co všem co se na této sračce podíleli, šlo. Jasně, Van Damme je hercem pro béčkové filmy, ale tohle byl fakt zbytečně ztracený čas. ()

Acrobat odpad!

nie Van Damme nemôže byť Lawrence. ani ked ho dame do boja proti v podstate všetkým. Klise, patos, neherecke prejavy, gýčová akcia nemozu robit kvalitne kino. ()

Armin82

Už jsem teda viděl s Van Dammem horší filmy!! Myslim si,že dát tomuhle filmu odpad, může jen někdo,kdo ho prostě nemusí,protože tak špatný to zase nebylo!! Je to změna a dobrá změna...hlavní pointou filmu není provaz,otočka nebo umění boje po slepu...zajímavej příběh o člověku,kterej se zapletl s nesprávnýma lidma a nejlepší variantou,jak se jich zbavit,je neúprosný boj někde v poušti...ukázka toho,jak válka dokáže semknout kolektiv,co dokážete obětovat pro kamaráda a co všechno dokážete zkousnout...od Timecopu měl Van Damme několik let hodně hluchá místa a za zmínku stojí max Souboj cti, Inferno nebo tohle, ale jak jsem psal pár řádek výš...není to vůbec špatnej film a koukat se na něj dá...60% ()

Likan7

Co Vám vadí? Jasně, scény, kdy Van Damme přenese přes půl pouště kamaráda na zádech po finále, kdy dostane od nepřítele milost, jsou trochu dost přitažený za vlasy, ale jinak jsem byl překvapený, jak mě film bavil. Je to zase něco jinýho, Van Damme se pokouší hrát a celkem se trefil, ostatní herci jsou taky solidní, přestřelky a válka s Araby sice ryze devadesátková, ale ve druhé polovině je to jedna velká řežba, která je vlastně fajn. Legionář je Van Dammův pokus o herectví a film mimo jeho klasické koleje a celkem se mu to povedlo. ()

Looka

Van Damme si asi myslel, že natočil seriózní, kvalitní film. Místo toho nám naservíroval nekonečně vyprahlou pouštní nudu. ()

IronRocky

Velmi povedený Van Dammův film, kterej se mi hodně líbil. Dobrej děj i herci a akce je taky dobrá. Tenhle film by si určitě zasloužil větší hodnocení. ()