Žhavý písek, tvrdý dril a smrt na každém kroku, takový je život Cizinecké legie pod žhavým Africkým sluncem. Hlavní postavou příběhu zasazeného do dvacátých let dvacátého století je lehkomyslný francouzský boxer a flamendr Alain Lefevre, který udělá tu chybu, že se zaplete s milenkou nechvalně známého mafiánského bosse. Na útěku před jeho zabijáky se rozhodne ukrýt osvědčeným způsobem a nechá se naverbovat k francouzské cizinecké legii, která ho pošle k pluku do severní Afriky, kde se stává spolubojovníkem pestré směsi mužů všech možných ras, vyznání i příčin, které je přivedly do řad legie. Tady se mladý muž musí utkat nejen s brutálním psychopatickým velitelem, tradičně tvrdým a krutým výcvikem, ale také s jednotkami krvelačných partyzánů a dokonce i s najatým zabijákem, který ho přijede zabít poté, co francouzský mafián zjistí, kam zmizel. Všechny rozpory mezi muži jednotky, všechny jejich osobní potíže a pocity se ovšem stávají bezvýznamnými v okamžiku, kdy je pevnost napadena Araby odhodlanými ke všemu. Zdá se, že tentokrát ani kulomety zasypávající nepřítele deštěm kulek nepomohou. A tak nezbývá než doufat, že Alain přežije a vrátí se do Paříže, aby mohl očistit své jméno pošpiněné falešným obviněním a také získat ruku ženy, kterou stále miluje. (oficiální text distributora)

Adys-Aduna

Van Damme se do této role moc nehodil. Mezi ostatními legionáři byl jak pěst na oko a celkově tento film nemá nijak dobrý příběh a scénář taky zrovna moc nekypěl kvalitou. 40% ()

Ellmariachi

Bohužel tvář JCVD filmu více ubližuje než pomáhá. A to ze dvou důvodů. Pokud bychom měli toto dílo považovat za seriózní válečné drama, muselo by toho být hodně jinak. Moje pocity při sledování filmu se ani na chvíli neblížili pocitům, které na obrazovce byly. Neměl jsem žízeň, nebyl utahanej z dlouhé cesty, necítil jsem se stísněně při obraně pevnosti. Důvodem je bohužel sice i rozpočet, ale rozhodně a především to jak zde herci hrají. A to včetně JCVD, který prostě nemá na to tyhle emoce navodit. Film nejde ale brát ani jako vandamovku. Ne jen proto že JCVD se zde prostě snaží doopravdy hrát, ale hlavně proto že, krom pár levých a pravých háků nic neukáže. Ale i přes to, že nejde o vandamovku a už vůbec ne o kvalitní válečný film, to není taková bída, jak ukazuje hodnocení a některé komentáře. Kouknout se na to dá. 60 procent ... za snahu Jeana. ()

Thomassi

Jean Claude Van Damme ve své nejexotičtější roli. Toto je tak trochu jiná vandammovka, než většina jeho ostatních filmů, protože příběh je celkem dobře vymodelovaný, což se u jeho filmů nestává často. V roli legionáře Alaina Lefevreho bojuje nejen na vyprahlých pláních pouště, ale i s jeho nepřáteli v podobě mafie. Můj názor je takový, že Legionář je rozhodně jeden z těch lepších Van Dammových filmů. častečně za to může příjemné prostředí pouště a také fakt, že jeho filmy nejsou jen o kopancích. Bitvy o pevnost jsou překvapivě velmi slušné, vše pak doplňuje příjemná hudba. Pro mě 65%. ()

Martin741

Klasicky scenaristicky vyplach, Rezia, scenar a herecke vykony WCJD mi nahanali strach, ale za 2 dobre suboje a solidne natocene bojove sceny v pusti dam 10 %. ()

bourec

Těch úvodních patnáct minut je naprosto nepodstatnejch, protože se už k tomu film nikdy nevrátí. Naopak už celou dobu sledujete trapně vyhlížející boj v poušti. V tu chvíli jasně poznáte mamlasovinu McDonalda, autora třetího Ramba. Film, kterej je naprosto pitomej. 30%. ()

tomtomtoma

Rozporuplný pokus belgického bojovníka o seriózní filmařinu s trochu bezradným výsledkem, který vzbuzuje útrpný úsměv a otázky, jestli sledovatel tohoto díla nemá výrazné masochistické sklony. Film se tváří vážně, ale vyznívá pateticky, škrobeně, vrtkavě, bezkrevně, bolestně a hrdinsky směšně. Jsou to jen pózy a nicneříkající gesta, která se utápí sama v sobě a v podivném způsobu zpracování a ve všeobecném duchu nepřirozenosti, kterým se film ubírá. Nemá to žádný náznak charakteru, ani špetku napětí, děj je až zvrhle nepřirozený, a výsledkem je smutný pokus velkoleposti, vyznívající žalostně špatně. Boxer a hochštapler Alain Lefevre (Jean-Claude Van Damme), po závanu dávné osudové lásky a marném pokusu o dávný společný sen, se ocitá uprostřed saharské pouště ve službách francouzské cizinecké legie. A v této společnosti outsiderů a vyvrhelů společnosti se ukazuje ryzí charakter lidství a kamarádství při marném odvracení zničujících arabských útoků za svobodu. A hrdina jako jediný přežije krvavé pobíjení nenáviděných evropských kolonizátorů. Z dalších rolí: Lefevrovi kamarádi z legie americký černoch Luther (Adewale Akinnuoye-Agbaje), hledající své kořeny, bývalý anglický důstojník Mackintosh (Nicholas Farrell), ostrakizovaný ze svého původního působiště, a italský outsider Guido Rosetti (Daniel Caltagirone), obhroublý seržant Steinkampf (Steven Berkoff), Lefevrova osudová láska Katrina (Ana Sofrenović), mafiánský pařížský boss Lucien Galgani (Jim Carter), boxer a pozdější legionář Julot (Joe Montana), a vůdce arabských bojovníků za svobodu Abd-El Krim (Kamel Krifa). Je to film, na který je nutné se podívat. A to z důvodu, kam až může zajít pokus o velkou a seriózní filmařinu. I když alespoň ten pokus se musí pochválit. ()

fars

No ja nevim, pocity z filmu jsou rozporuplny, zase tak strasny to nebylo. Ovsem ten konec, to je fakt hodne prehnane. ()

tom88

Pomerne dobrá Van Dammovka. Pravdu povediac som čakal väčšiu katastrofu, ale bol som prekvapený vyššími nárokmi a zmáknutým technickým spracovaním, režisér aj štáb si svoje odviedli. Žiaden aspekt moc nevyniká, ale aj priemer sa pri takýchto filmoch cení. Herci zahrali nad svoje pomery, JCVD ma nesklamal. Akcia bola pomerne prehľadná, kamera dobrá. Keby bola každá Van Dammovka aspoň takáto, bol by som spokojný. 50% ()

Belbo

Asi jedna z nejlepších vandamovek současně vykrádačka Pochoduj nebo zemři. Ale co, Jean-Claude natočil mnohem větší sračky. ()

JohnSmith odpad!

Peter MacDonald natočil kdysi solidního Ramba 3, kde byla slušná akce a úvodní souboj v Bankoku stál za podívání a parodování.O deset let později,vyhasínající hvězda akčních filmů van Damme, podle svého scénáře,bojuje v cizinecké legii.Děs běs.Nejen,že herecké osazenstvo je katastrofální,ale hlavně je akce natočená příšerným způsobem.Dynamika souboje z Ramba je ta tam a obrana pevnosti je spíš jak z televizního filmu.Jean Claude,tohle opravdu není tvoje parketa. ()

Ravi

Ten závěr mě znechutil, jinak bych dal i 4*. Film má atmosféru, vynikající nápad a výpravu, zvuk i hudbu, ale nemá jednu zásadní věc. Děj. To muselo nevyhnutelně zavinit i konečný karambol. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že se mi to jinak moc líbilo. 60% = 3/5 ()

Kosmik 1

Filmy s JCVDem jsou skutečně jako na vlnách. Jednou dole, jednou zase nahoře. Ale u tohohle filmu upřímně nechápu zdejší hodnocení, protože právě Legionář patří k těm jeho lepším kouskům. Mě zde nechybělo naprosto nic. Dočkal jsem se filmu, kde nechybí akce, napětí, přátelské vztahy mezi legionáři, pár solidních přestřelek, obrana pevnosti proti nájezdům Arabů za známého pokřiku Allah akhbar a samozřejmě nakonec parádní závěr, který mě docela vzal. 80% ()

ssfan

Jean Claude Van Damme v jednom ze svých nejlepších filmů. Nevím, proč je film hodnocen tak negativně, když má výborný děj a nechybí v něm ani přestřelky a je doplněn bitvou v ringu. ()