papadoce

Toto je nostalgia. Preto svojich 5 hviezd nebudem nikomu vysvetľovať. Kto zažil akčný film v deväťdesiatkach, ten tomu rozumie. ()

azumi

Van Dame ještě když točil docela slušně koukatelné filmy. Za zmínku stojí určitě zápas ve vodě. Film vybočuje z průměru, jak příběhem, začínajícím v cizinecké legii, tak somatnými souboji. Horší 4 hvězdičky ()

walkingdead

Van Damme byl v téhle době na vrcholu a točil jednu akční pecku za druhou. Nikdy sice nebyl žádný extra herec, ale v choreografii bojových scén se mu díky jeho schopnostem vyrovnal málokdo. Lví srdce má jednoduchý příběh, v kterém se uprchlík z cizinecké legie snaží pomoci rodině svého těžce popáleného bratra a vydělává peníze tím jediným, co umí. Pojetím zápasů mi tenhle film trochu připomíná Mortal Kombat - ne, samozřejmě se tu nepoužívají kouzla a fatality, ale podobu vidím v tom, že se každý souboj odehrává v úplně jiném a pokaždé atraktivním prostředí. I v tomhle filmu se objeví Jean Claudův celoživotní kámoš Michel Qissi, ale pokud si to nepřečtete v titulcích, tak vám to možná unikne, protože vypadá úplně jinak než ve své asi životní roli (Tong Po v Kickboxerovi) - tady totiž není namaskovaný za Thajce, ale vypadá jako Francouz/Belgičan severoafrického původu, kterým ostatně i ve skutečnosti je: hraje Mustafu, jednoho z dua drsných legionářů, kteří jsou posláni do Ameriky, aby dezertéra přivedli zpátky. Prostor tentokrát dostává i jeho starší bratr Abdel Qissi, který dokazuje, že lásku k bojovým uměním mají v rodině - ztvárňuje totiž Van Dammova finálového soupeře Attilu. Stejně jako v případě dalších filmů JCVD, které provázely moje dětství, i tady budu asi nadhodnocovat, ale za mě to prostě na ty 4 hvězdy má. ()

64B

Pro mě, zlatý střed Van Dammův. Příběh je dobrý, i když krapítek nesmyslný, ale aspoň je tu k vidění pár bitek. ()

subic

Kdo viděl tenhle film na VHS na x-té kopii s monotonním dabingem Ondřeje Hejmy tak v roce 1990-91? Je to jeden z prvních ne-li snad úplně první film s Van Dammem, který jsem jako náctiletý viděl. Zároveň jde podle mě snad o jeho nejlepší film, když nepočítám JCVD. ()

Guran

Už kvůli Van Dammovi jsem si myslel, že v tomto případě nepůjde o příběh, ani herce, ale jenom o bojové umění. Filmy o bojovém umění mám velice rád, proto jsem se na tento snímek těšil a musím říct, že mě příjemně překvapil. Mýlil jsem se v něm, protože jsem myslel, že příběh bude nulový. Omyl! Pořádný děj, triky a herci. Na tu dobu opravdu velice dobře udělaný snímek. Velice se mi líbil. ()

HEED

Po dalším shlédnutí musím hvězdu přidat, opravdu se jedná pravděpodobně o Van Dammův nejlepší počin. Parádní zápasy a dost tuzí protivníci a hlavně parádní interiéry, jestli se jedná o squash halu nebo bazén či parkoviště. Dramatická stránka nijak nezaostává a téže je velmi dobře stravitelná, na akčního herce též dost neobvyklé. Pak je tu ta osmdesátková atmoška, všude se to hemží neony a pouliční hudbou, dále sociální rozdíly jsou zde velmi viditelné. Pak je tu ta osmdesátková móda, je decentní a typická na tu dobu, hlavně dívky v bikinách či spodním prádle vypadají a vzbuzují mnohem větší pocit smyslnosti a přitažlivosti než současnost. ()

horor2

Moje další srdcovka. Jean-Claude Van Damme opět ve výborné formě a ve svých vodách bojuje, aby pomohl rodině svého bratra, který nevedl moc ukázkový život. Bitky na parkovišti, v bazénu či závěrečná proti Moustafovi jsou pro mě památné :-) ()

Nathaniell

Je to takový Mirek Dušín mezi dezertéry i pouličními bitkaři. Takový správňák ve společnosti chaosu, drog a zkažených lidí. A dovede své pevné postoje podpořit slušnou sprškou ran a kopů. To je Lví srdce. Ale nedíváme se "pouze" na příběh o boji zkaženosti s poctivostí. Sledujeme jeden z názorů Jean-Claude Van Damma na moderní společnost, protože se spolupodílel na scénáři, i na příběhu. Tenhle film je hodně zvláštní: I ty nejdůležitější informace sděluje úplně nenuceně a občas až téměř mimochodem. Možná že to většina lidí potřebuje po lopatě a lopatou do hlavy. Ale já ne: Mně tenhle druh příběhu bavil a baví. Lví srdce je nejkrásnější příběh o neposkvrněnosti ve světě špíny. A zároveň je to paradox, protože se jedná o zběha. Minimálně jeden z nejlepších Van Dammových filmů. 5* ()

johnsnow

Veľmi prekvapivý film. Čo sa týka akcie tak tam som spokojný ale tá dramatická linka mala riadne čo do seba. Spokojnosť na 5* a ten černošský priateľ bol super obsadený. ()

JosefTomas

Moje srdcovka z dětství. V té době byla kazeta ošoupaná z ustavičného přetáčení finálního souboje, kde jsem Van Dammovi fandil do morku kostí, aby vyhrál a vlastně mám svým způsobem rád i ten kýčovitý a nepravděpodobný konec, který mě nikdy nenechá chladným. :) ()

Kokos

Van Damme potící se, prchající, přátele nalézající, kopající, rodinu mrtvého bratra milující, brečící, krvácející a nakonec vítězící. Klasika v záporném slova smyslu. ()

moviepill

Och. Toto nevyšlo. Okrem Van Damma tam hádam niet jedinej aspoň trošičku sympatickej postavy. Od škaredej švagrovej až po absolútne odporné decko! Myslím, že ani dabing veľmi nevyšiel. Nerátam Pomejeho, ten je tradične fajn, ale... Proste, 1*. ()

Erichy

Jeden z filmů, na kterých jsem vyrůstal. Můj první film s Van Dammem. Jeden z jeho nejlepších filmů. Možná opravdu nejlepší. ()

swinevenca

Áčkový béčko v mnou zhlídnuté filmografii Jeana, Clauda, Van i Damma. Jeho hrdina v tomhle filmu dokonce před závěrečným fightem někoho přechytračil:-o. ()

Roman1983

to je prostě dětská srdcovka, a ten závěr??? božííííííííí,... nedávám 5, abych nebyl za úchyláka :-) .. rozhodně jeden z nejlepších Van Dammeových filmů ()