New York, píše sa rok 2095. Kdesi uprostred tohto obrovského megalopolisu budúcnosti krásna mladá žena s modrými vlasmi a mliečnou pleťou zúfalo roní modré slzy. Volá sa Jill Bioskopová (Linda Hardy), je mutantka - a je tiež pokusným králikom slávnej profesorky Elmy Turnerovej (Charlotte Rampling). Jill zatiaľ netuší, že Horus (Thomas M. Pollard), mocný boh s hlavou sokola, práve precestoval polovicu vesmíru, len aby ju našiel. Ostatní bohovia sa totiž rozhodli zbaviť ho nesmrteľnosti, a tak má už len sedem dní na to, aby v bludisku, ktorým sa toto mesto v posledných rokoch stalo, našiel Jill, zviedol ju a splodil s ňou dieťa! Lebo len tak môže zostať nesmrteľný naveky... Aby sa mu to ale podarilo, musí si nájsť vhodné ľudské telo, do ktorého sa prevtelí, akúsi božskú nádobu z mäsa a kostí. jediným vhodným kandidátom sa ukáže byť azda najslávnejší politický väzeň tých čias Alcide Nikopol (Thomas Kretschmann), ktorý kedysi burcoval ľudí proti systému hlásajúcemu novodobý apartheid, a preto ho mocní tohto sveta nechali na výstrahu zakonzervovať v obrovskej kapsli plnej tekutého dusíku, ktorá posledných tridsať rokov blúdila vesmírom... (oficiální text distributora)

genetique

Ako pozerám, film má dosť kontroverzné hodnotenia. Pravdupovediac si ani neviem predstaviť, že by to bolo natočené v inej forme, ako animovanej a presne tento spôsob sadol, herci dokonca filmu prepožičali aj svoju podobizeň. Dosť dlhú chvíľu som čakal, akým smerom sa bude film uberať a musím povedať, že mohol byť trošku akčnejší, dramatická časť sa mohla kľudne stiahnuť. Lebo grafiku na to rozhodne mal! Trošku nedotiahnuté mi prišli aj dosť priemerné postavy príšer. Ale inak super aj čo sa týka záveru. Kľudne by sa podobných filmov mohlo točiť viac. Aspoň by už vedeli ako na to. 70%. ()

Stanislaus

Příběhem a pojetím hodně originální snímek, který na první pohled vypadá jako Pátý element, avšak svou kvalitou za ním silně zaostává. Chvílemi mi to přišlo až příliš zmatené, nepochopil jsem vizuální vyřešení postav a vlastně samotné vizuální efekty také zrovna nepůsobily nejlépe. Zkrátka takový monochromatický snímek laděný do modré, který mohl nabídnout mnohem více, ale prostě mě osobně zklamal. ()

nirvana91

Animácie boli FAKT podivné a troška mi to pripomínalo animáciu Sims dvojky (troška nepodarenú). Ale príbeh, aj keď niektorí hovoria, že bol o ničom, sa mi páčil. Zaujímavá predstava budúcnosti (podľa mňa troška pripomínajúca Piaty Element) a soundtrack úplné potešenie pre moje uši ;) Keby sa mi tento kúsok nepáči, hodnotím ho asi ako priemerný. Takto je to však za 4*. Musím ešte očekovať ten komiks, podľa ktorého to je a možno sa môj názor zmení. ()

Vančura

Hodně zvláštní film, který dozajista nesedne každému. Osobně mě ale tahle atmosférická pecka bavila - kombinaci animovaných sekvencí s hranými jsem shledal velmi zajímavou, jakož i velmi podařené výtvarné provedení filmu, kvalitní obsazení a skvělou hudbu, která vytváří v některých scénách skutečně působivý doprovod. Těžko lovit z paměti film, který by byl tomuto podobný - už pro tu celkovou originalitu za mě osobně 4 hvězdy. ()

Hitman_47

Tak bylo to pekné, ale nechápu, proč některé "lidské" postavy nehráli živý herci.....no, srát. Bohužel sem neměl tu čest setkat se s komixovou předlohou, tak nevim, jak moc se filmové zpracování liší....no, srát. Immortel se mi prostě líbil a Horus je velký sympaťák...asi proto, že je to taková (menší) svině ;o) Jo a abych nezapomněl - ten hlen co byl v koupelně by zasloužil Oscara. ()

• Film volně navazuje na sérii komiksů "La Foire aux Immortels", za níž stojí režisér snímku Enki Bilal. (Terva)
  • Keď sa doktorka Turnerová rozpráva s Jill po prvýkrát, pozrie sa na digitálne zobrazenie Jilliných telesných predpokladov, ktoré hovoria, že jej výška je 4 palce a 8 stôp, čo v prepočte vychádza na približne 254 cm. (Melios)