Medvěd

HappySmile

Tehle film jsem viděla jako malá a pamatuju si, že jsem tehdy probrečela snad celý balíček kapesníků, takže nemůžu jinak než dát 5 hvězdičk. ;-) ()

Hennes

Filmy se zvířaty mě nikdy moc nebraly. Tento snímek je ovšem velikou vyjímkou. Nevím zda je to dokonalost režiséra, či herecké umění medvědů, ale vše je tak věrohodné jako by někdo točil z povzdálí dokument. K tomu nádherná příroda. Scéna kdy se medvěd dostane k lovci na skále odkud nemá lovec úniku mi strašně utkvěla v hlavě. Vynikající snímek. ()

Antabelus

Medvěd je opravdu neuvěřitelně nádherný snímek. Srdcervoucí příběh, překrásné obrázky z přírody, dech beroucí herecké výkony medvědů... Když ještě vezmu v potaz stáří filmu, zůstává mi rozum stát. Jsem si jistý, že v dnešní době by něco podobného nemohlo být natočeno - dnes by totiž byla předloha takového filmu zpracována animovaně. Animovaný film by ale nemohl být ani trochu tak procítěný, jako právě tento film. Medvěd byl zřejmě natočen s obrovskou péčí a čistou upřímností. Co mi ale ve filmu překáželo byl "dabing" medvíděte. Lidské zvuky na pozadí natáčeného medvídka působily místy tak otřesně, že nemohu dát plné hodnocení. ()

Martin741

Nadherny film o tom, ako medviedatu umre medvedia mama a ono je ponechane napospas osudu. Ak uz tu nik neplakal, tak potom neviem, neviem. Ja som reval ako slon, a nehanbim sa za to. 100 % ()

Rocky88

Neznám nádhernější film, než je tento. Divák prožívá emocionální ždímání od začátku do konce, přičemž se může kochat i nádhernou krajinou, která Annaudovi pomohla k dotvoření nejlepšího filmu o zvířatech, v tomto případě o medvědech. . . . . Tento snímek jsem nedávno shlédl po třiačtyřicáté, a i tentokrát jsem na konci brečel jak mimino. Výborně Jeane ! ()

Jino

I přes citové vydírání uznávám, že je to jedinečný film a po právu patří mezi nejlepší dvoustovku. 90% ()

MrPierc

Příběh malého medvíděte, které přijde o mámu a musí přežít. Pomůže postřelenému samci a začnou žít vedle sebe. Dospělý samec učí medvídě základům místo mámy. Medvídě je zvědavé i učenlivé. Banální námět, ale nádherné provedení. I když je příběh umělý, části jsou autentické a celkem příběh působí silně. Nechápu, jak dokázal režisér donutit medvědy dělat některé věci. Nekompromisní příroda versus ještě nekompromisnější lidé. Krásný konec. ()

joker.george

Tak mám už viděno víc jak celou první stovku filmů na CSFD (musel jsem se pochlubit : )) ) a Medvěd byl jako symbolické zakončení ideální... Film se nikam nežene, pomalu plyne, okouzluje překrásnou přírodu, dává dostatečný prostor ,,lidským'' medvědím hercům, ale také i lidem, u kterých jsem se zbytečně strachoval, že budou zase ,,ti zlí''. Dobrým nápadem bylo použití zajímavě zpracovaných medvědích snů u mláděte... ()

ad

Muselo být velmi těžké něco podobného natočit, za udvahu by zasloužil J-J Annaud buď metál, nebo vodoléčbu, jak se to vezme :) ()

C0r0ner

Veškeré filmy, které jsem od Annauda viděl, jsem ohodnotil čtyřmi hvězdičkami. Znamená to (podobně jako u Petera Weira), že s daným režisérem není možné šlápnout vedle a u filmu se nenudit, ale zároveň nedostat nic navíc, než jen dobrý nadprůměr. Medvěd je hodně zajímavý projekt, který ale na mě byl hodně dlouhý i přes krátkou stopáž. 80% ()

Cheeter

Příběhově nesmírně primitivní film. Zajímavostí pro mě byly medvědí sny. Na druhou stranu muselo jít o technicky nesmírně složitou věc, takže v tomto směru smekám. Když si někdy nedovedu vysvětlit nejrůznějších zvraty v některých filmech, tak to úsilí, aby šlo všechno tak, jak má, co všechno se museli medvědi naučit a podobně. K tomu je to celé ukázáno dost realisticky. Teda až na ten závěrečný souboj s lovcem... ()

Flynn

Hodně povedené dílko. Viděl jsem to už několikrát, a vždycky jsem obdivoval to, jakou museli mít filmaři trpělivost na každý záběr. Ikdyž co si budeme povídat, ono je někdy lepší kočírovat medvěda, než netalentovaného herce :o) ()

zette

Asi to nebylo jednoduche natocit... Medvedi nemeli chybu, krasne se na ne divalo, zaver ze setkani take dojemny. Jen ty lidske herce bych asi uplne vynechal. ()

campix

Dokážu si představit, jak muselo být natáčení s živými medvědy náročné. To není jako dnes, že všechno obstarají moderní technologie. Smekám klobouk před Annaudem za to, jakou formou se rozhodl tento příběh zpracovat. Rozhodně velice citlivé a smutné. Ukazující nástrahy přírody mezi něž je třeba zařadit i člověka. Těší mě česká stopa v podobě výtvarníka Pojara a dále také překrásné horské scenérie. ()

Juto

Tento film zostáva najlepším zo „zvieracích“ filmov, aké som kedy videl – kde je málo dialógov a na obrazovke dominujú zvieratá. Úžasná réžia s medveďmi, celkovo ohromujúca kinematografia a skvelá krajina (Britská Kolumbia), to všetko z toho robí vizuálny zážitok. Ešte lepšie je, že je to zaujímavý príbeh a zostal ním pri každom zhliadnutí tohto filmu, odkedy som ho objavil v polovici 90. rokov. 9/10 ()

Ruuzha

Tenhle film mě jako malého rozplakal a to tak moc, že už sem ho nikdy nechtěl vidět znovu a to platí až doteť. ()

mortak

Annaud skvěle vystihl ducha románů J. O. Curwooda, i když se mi ve snových loutkových pasážích zdálo, že se jako Francouz omlouvá za Descarta a jeho klasifikaci zvířat jako strojů, protože důvod jejich zařazení do filmu je jasný - ukázat zvířata jako tvory s minulostí, strachem z budoucnosti a s halucinogenními sny po požití houbiček (Heidegger tvrdí, že zvíře jest, ale neexistuje, protože existence je vymezena časováním se).Jinak před Medvědem smekám - natočit film o zvířatech a lovcích tak, aby citově nevydíral, aby nebyl slaďoučký, ani cynicky brutální, ale aby poeticky ukázal jak krutost, tak zároveň krásu přírody - to není vůbec jednoduché. ()