Charlotte, mladá skotská žena, která studovala ve Francii, žije během II. světové války v Londýně. Tady se zamiluje do Juliena, pilota britského královského letectva. Protože umí dobře francouzsky, je Charlotte zverbována britskou rozvědkou jako kurýr mezi Anglií a francouzským hnutím odporu. Kdykoliv se vydá za nepřátelskou linii, stává se z její mise i mise čistě osobní - na vlastní pěst pátrá po svém Julienovi, kterého sestřelili někde nad Francií. Charlotte se dostává na seznam gestapa a je tak v permanentním nebezpečí. Na své misi poznává všechny hrůzy války... (oficiální text distributora)

wewrka

Za mě ****, podle mě si to tenhle snímek zaslouží. Je to trochu jiný "válečný" film, al ejak už tu někdo komentoval, proč se na to nepodívat ženskýma očima. Kamera je výborná, Cate Blanchett taky, příběh má co říci. ()

enzo_cz

Jediný důvod tento film "dát", je velmi dobré stylistické provedení a samozřejmě Cate Blanchett. Ničeho dalšího se mi v tomto válečném odbojářském dramatu nedostalo. ()

A.Dufresne

Smutný, ale nakonec dobře končící příběh Charlotty Gray. Průměrný film, ale jelikož na mě udělal lidský dojem, tak dávám 4*. ()

Lucpro

Velmi silný příběh z doby válečné a silný zážitek po jeho shlédnutí. Některé věci, ale zůstávají nezodpovězené, což mě trochu mrzí. Cate Blanchett je skvělá herečka. Chválím také kameru a výpravu. ()

Ronniesmithx

Tenhle film se mi líbil. Kamera, kostýmy a hudba - to všechno bylo perfektní. Cate Blanchett, která hrála hlavní hrdinku, předvedla jako vždycky úžasný herecký výkon a ostatní herci jako Gambon a charismatický Crudup také. Samotné téma příběhu, který se odehrává za druhé světové války, je těžké a mně se moc líbilo, jak bylo v tomhle filmu zpracováno. Bylo to z pohledu ženy, nebyly tu nějaké extrémně akční scény a dílo se více zaměřovalo na emoce a vztahy postav.  Konec byl pro mě perfektním zakončením, i když to pro některé mohlo být klišé. Bez finální scény bych tohle asi psala s kapesníkem v ruce a měla pocit, že tomu přece jen něco chybělo. ()

andy60

Film mě nedokázal vtáhnout do děje. Vše, co se odehrává, je bez emocí, bez oné "naléhavosti něco sdělit" či hlouběji zaujmout. V celém filmu se téměř nevystřelí a i ta melodramatická část vychází téměř naprázdno. ()

Sejkorka

V mém hvězdičkování nemá Cate B. (resp. filmy ve kterých hraje) konkurenci. K tomuto filmu mě však dovedla filmografie režisérky Gillian Armstrong - po druhém shlédnutí jejího majstrštyku Malé ženy z roku 1994. Tahle Charlotte Gray není špatný film, v podstatě jeden z těch smutných příběhů 2.světové, odehrávající se ve vichistické části Francie. Charlotte se nechá naverbovat k agentům kurýrům skrzevá lásku k sestřelenému pilotovi RAF. Nakonec se s ním rozejde a po válce vyhledá komunistu Juliena a je tu drobný hepyš. Jinak ale průměr, něco tomu chybí, možná hloubka zainteresovaných duší či co. Jo, a je tu taky Brumbál (Michael Gambon). Pozn. CB jako vždy skvělá. ()