Charlotte, mladá skotská žena, která studovala ve Francii, žije během II. světové války v Londýně. Tady se zamiluje do Juliena, pilota britského královského letectva. Protože umí dobře francouzsky, je Charlotte zverbována britskou rozvědkou jako kurýr mezi Anglií a francouzským hnutím odporu. Kdykoliv se vydá za nepřátelskou linii, stává se z její mise i mise čistě osobní - na vlastní pěst pátrá po svém Julienovi, kterého sestřelili někde nad Francií. Charlotte se dostává na seznam gestapa a je tak v permanentním nebezpečí. Na své misi poznává všechny hrůzy války... (oficiální text distributora)

Juto

Nádherné zobrazenie Francúzska zo 40. rokov. Je to mimoriadny príbeh o odvahe a vášni jednej ženy počas druhej svetovej vojny. Cate Blanchett je pozoruhodná a žiarivá ako vždy. Je skutočne jednou z najtalentovanejších herečiek. Tento film je krásny aj tragický. 7/10 ()

AGO

Niekto by mohol tento film škodoradosťne označiť za telenovelu ponorenú do druhej svetovej vojny. Vojna tu naozaj slúži len ako pozadie pre milostný trojuholník. Scenár neprináša nič nové, ale nemôžem povedať, že som sa nudil. Bez Cate Blanchett by som však s hodnotením išiel nižšie. ()

Radiq

Celkem nezajímavej kus, kde se to hemží zradou a rasovou nenávistí a jinejma válečnejma tématama. Ale mě to nemělo co nabídnout. Cate Blanchett není můj typ (má podle mě jakousi velkou hlavu - ale možná se mi to jenom zdá) a ten příběh se mi taky moc nezarthl do srce, ale spíš to bylo jak když zaháknete nehtem o svetr. ()

July

Velice dobrý film, ale znám i mnoho lepších s podobnou tematikou. Navíc má určitý nevyužitý potenciál (motiv situace, kdy každý lže každému, sleduje své vlastní zájmy a nikdy nevíte, čemu můžete věřit, se dal rozvinout a rozehrát do brilantního dramatu) a logika místy trochu zadrhávala (třeba scéna s četníky v domě). Je to víc romantický než válečný snímek. Mimochodem, britský pilot se jmenoval Peter, Julien byl člen francouzského odboje. Distributor se zase jednou vyznamenal (viz obsah filmu). ()

MI-380

Nezáživné válečné rádoby hrdinské příběhy Kate Blanchett, jejíž mysteriózní elfské kouzlo je zde absolutně nevyužito. 45%. ()

mirec88

Celkom pekný, miestami ale dosť mrazivý a citlivý príbeh o láske uprostred vojny. Tie deti a ich osud ma dostal. Ale aspoň to malo pekný a pozitívny záver. Bol to síce dosť priamočiary a nie celkom extra emotívny snímok, ale vyššie hodnotenie dávam z iného dôvodu. Pri tomto filme som si uvedomil, že milujem hlas Cate Blanchett. Najprv keď som videl Pána prsteňov ma dostal jej nádherný uhrančivý hlas, mysliac si, že takýto hlas mala len preto, aby vynikla jej postava. Ale tu som viackrát počul, že takýto krásny hlas má takmer vždy. Zamiloval som sa do (nej) jej hlasu. Je to aj krásna a výborná herečka a odteraz budem jej filmy pozerať len v origináli. ()

jefff

Po schlédnutí více než dokonalého snímku Paula Verhoevena, Černá kniha, jsem vyhledal příběhem podobný film s mou oblíbenkyní Cate Blanchett Charlotte Grey. Krom první půlhodinky, která mne příliš nezaujala se mi opět dostalo nadstandartního zážitku. Překrásná Cate hraje fantasticky a je radost se na ní dívat. Je pravdou, že Charlotte Grey mě zpracováním tolik neuchvátila jako Černá kniha, přesto jsem nemohl jinak než za plný počet hvězdiček. Charlotte Grey je méně výpravná, více smutná a realistická, méně hrdinská ašak více dojemná. Komu se, stejně jako mě, líbí filmy s tématikou odboje, Charlotte Grey ho nemůže zklamat! ()

ethos

S Schidlerovim zoznamom alebo Pianistom sa to neda porovnavat, ale stale to bolo podla mna velmi dobre. Trosku naivne a idealisticke co sa tyka kladnych hrdinov na druhej strane ti negativny boli ciste zlo co asi az na par vinimiek ako hitler neplati pre nikoho, ale emocie, myslienku aj zapletku to malo bolo to celkom pekne dane do kopy a to mi staci na dobry filmovy zazitok. ()

PALINO

Príbehy z vojny sú vždy veľmi zaujímavé, filmovo vďačné, ale v prípade CHARLOTTE GRAY zostal tento v tieni svojho spracovania. To je vo väčšine okamihov priemerné, nedokáže diváka vtiahnuť do deja a miestami pripomína skôr televízny film než pôsobivé vojnové dobrodružstvo, čo je v prípade filmu, ktorý stál 60 miliónov $ trochu prekvapujúce. Najväčším prínosom pre film je preto herecké obsadenie na čele s CATE BLANCHETT, bez ktorého by sa film trápil. CHARLOTTE GRAY mi trošku pripomenula ENIGMU, oba filmy možno označiť za dobré, len výraznejší zárez do našej filmovej pamäte nezanechávajú. ()

miklaras

Film, na který se hezky dívá a který staví na jistotě tématu i hereckých výkonů. Po všech stránkách je to prostě povedený, pěkný snímek, ale přesto si z něj člověk neodnáší ani mrazivý pocit, který by jinak měl transport dětí vyvolat, ani touhu vydět ho znovu. ()

Ripley

Netuším,zda šlo o TV film(na DVD je několik TV spotů),ale rozhodně tak působil.Pokud jde o nejdražší Britský film,není mi jasné kam se ty libry poděly.Film není špatný,leč má velmi pomalé tempo a hlavně se v něm nic neděje.Nebyla tam jediná scéna,která by mě zaujala.Zato jsem si užival Cate Blanchett,kterou tu zmiňuje skoro každý a právem,ale také nesmím opomenout skvělého Michaela Gambona,který mohl dostat ještě více prostoru. ()

Ještěřák

Pastva pro většinu vašich smyslů, ale obsah mnohdy smysl nedává (SPOILER, drazí čumilové: jedna ze závěrečných scén, kdy Charlotte bastlí fiktivní dopis od rodičů těch frantíckých děcek počas příjezdu nácků, zakončená "perlou" v podobě pistole přiložené k náckově hlavě, je pro mě jedno velké "WTF?!"). Anyway, Cate je krásná blonďatá kobra. :-) ()

DannyBoy80

Čekal jsem od toho teda více. Cate Blanchett hraje nadprůměrně (jako téměř vždy), ale bohužel celý film na její postavě je neunesitelný. Film je minimálně první hodíinu hodně unylý a nudný, pak se to postupem času zlepšuje, ale ani tak jsem příliš do děje vtažen nebyl. Některé záběry krajiny jsou nádherné, reálie 2. světové jsou věrohodné. Ale prostě bez pořádného příběhu to nemůže fungovat. ()

Dragonlanc

Slabý film, nudný a bez žiadnych nových nápadov. Viacmenej dvojhodinová nuda, ktorú nezachránila ani Cate Blanchett. V poslednom období sa objavila záplava "odbojárskych filmov" z 2. svetovej vojny, ale žiaľ len veľmi málokrotý prináša niečo nové. Stupídne správanie niektorých "odbojárov" je až smiešne. ()

Kroupa

Ačkoli se nejedná o nijak výborný film - vlastně není ničím výjimečný, prožitek z něho a dojem je velmi dobrý, protože film sám je decentní a inteligentní, dobře natočení, s vysokým hereckým standardem. Také intuitivně navazuje na jiné válečné filmy o odboji a válce. Tedy ani nic objevného, ale ani opakování toho, co jsme už viděli tisíckrát. ()