• Německo

Die Liebe der Charlotte Gray

Drama / Válečný / Romantický

Velká Británie / Austrálie / Německo, 2001, 121 min

Nebylo tak špatné, jak jsem čekal, ale od nejdražšího britského filmu všech dob bych rozhodně čekal více.(7.4.2004)

Ako vždy excelentná C.Blanchett drží tento priemerný film celý čas nad vodou.Jeden z najdrahších filmov Veľkej Británie,pôsobí po väčšinu stopáže ako lacný televízny film.Fakt netuším kam zmizlo údajne 60 miliónov dolárov.Film neobsahuje žiadne veľké masové ani bojové scény.Ak máte radi C.Blanchet,tak rozhodne poteší ,že takmer nezlezie z obrazovky.Príbeh je fajn,len sa doňho nepodarilo primiešať poctivú vojnovú atmosféru a chýba nejaký silný moment,ktorý by dokázal zmazať ten televízny look.Veľmi pekný hudobný motív.60%.V tv za 70%.(24.2.2009)

Romantické drama z 2. světové války, které vypráví o obrovském odhodlání jedné skotské ženy, která se pro lásku k muži rozhodla vzdát prakticky všeho. Charlotte Gray je film, který vypráví o tématu dnes velmi častém, kterým je válka a její důsledky na lidi okolo. Je to příběh neuvěřitelně dojemný, výpravný a opravdu reálný, co se tehdejšího antisemitismu týče. Celý film je doprovázen krásnou hudební stránkou a vizuální dojem zajistila skvělá kamera. Herci byli vybráni dobře - skvělá Cate Blanchett a skvělý Billy Crudup s Michaelem Gambonem. Opravdu film, který kvalitu nepostrádá a jeho jedinou výraznější modřinou na celkové vizáži byla pro mě stopáž a pár dalších zanedbatelných malých much.(2.7.2010)

Technická a řemeslná stránka filmu nemá chybu (výprava, kostýmy, kamera i hudba - vše funguje tak jak má a krásně se na to dívá), ale příběh trošku zaostává a místy i nudí. Ale Cate Blanchett hraje svůj standart (což znamená hodně dobrý výkon), čímž vytahuje film o jeden stupínek výš.(5.9.2004)

Občas zábavné, občas nudné, neoriginálne, otravné a vôbec nie emocionálne - čo mi dosť chýbalo. Súhra vojny a lásky je moja parketa a bez protestu sa nechám unášať citmi, vášňou, nepriazňou. Na čom však staval Armstrong, ak preňho nebola dostatočným motívom otrepaná, ale stále potrebná láska? Silné 3* za Cate Blanchett a príležitostné okamihy povzbudivej hudby.(3.9.2008)

• - Film je inspirován skutečným příběhem nedávno zesnulé Novozélanďanky Nancy Wakeové, přezdívané "Bílá myš", která za druhé světové války působila jako špionka a členka francouzského protinacistického odboje. (Camulator)