Charlotte, mladá skotská žena, která studovala ve Francii, žije během II. světové války v Londýně. Tady se zamiluje do Juliena, pilota britského královského letectva. Protože umí dobře francouzsky, je Charlotte zverbována britskou rozvědkou jako kurýr mezi Anglií a francouzským hnutím odporu. Kdykoliv se vydá za nepřátelskou linii, stává se z její mise i mise čistě osobní - na vlastní pěst pátrá po svém Julienovi, kterého sestřelili někde nad Francií. Charlotte se dostává na seznam gestapa a je tak v permanentním nebezpečí. Na své misi poznává všechny hrůzy války... (oficiální text distributora)

Trailer

m.krudenc

Romantické drama z 2. světové války, které vypráví o obrovském odhodlání jedné skotské ženy, která se pro lásku k muži rozhodla vzdát prakticky všeho. Charlotte Gray je film, který vypráví o tématu dnes velmi častém, kterým je válka a její důsledky na lidi okolo. Je to příběh neuvěřitelně dojemný, výpravný a opravdu reálný. ()

Ripley

Netuším,zda šlo o TV film(na DVD je několik TV spotů),ale rozhodně tak působil.Pokud jde o nejdražší Britský film,není mi jasné kam se ty libry poděly.Film není špatný,leč má velmi pomalé tempo a hlavně se v něm nic neděje.Nebyla tam jediná scéna,která by mě zaujala.Zato jsem si užival Cate Blanchett,kterou tu zmiňuje skoro každý a právem,ale také nesmím opomenout skvělého Michaela Gambona,který mohl dostat ještě více prostoru. ()

July

Velice dobrý film, ale znám i mnoho lepších s podobnou tematikou. Navíc má určitý nevyužitý potenciál (motiv situace, kdy každý lže každému, sleduje své vlastní zájmy a nikdy nevíte, čemu můžete věřit, se dal rozvinout a rozehrát do brilantního dramatu) a logika místy trochu zadrhávala (třeba scéna s četníky v domě). Je to víc romantický než válečný snímek. Mimochodem, britský pilot se jmenoval Peter, Julien byl člen francouzského odboje. Distributor se zase jednou vyznamenal (viz obsah filmu). ()

Madison

Občas zábavné, občas nudné, neoriginálne, otravné a vôbec nie emocionálne - čo mi dosť chýbalo. Súhra vojny a lásky je moja parketa a bez protestu sa nechám unášať citmi, vášňou, nepriazňou. Na čom však staval Armstrong, ak preňho nebola dostatočným motívom otrepaná, ale stále potrebná láska? Silné 3* za Cate Blanchett a príležitostné okamihy povzbudivej hudby. ()

Renton

Scénář: Jeremy Brock .. Průměrný snímek v kontextu válečného filmu i z pohledu romantického žánru. Ale několik nepopiratelných kladů zvedá úroveň o nějaký ten stupínek výše. Jsou to dnes už ověnčení Oscarem kameraman Dion Beebe a herečka Cate Blanchett. Díky oběma se na film moc dobře dívá. Na Cate je to samozřejmost, je krásná žena a navíc herecky nadaná. Beebeho kamera zase kouzlí krásné panoramatické záběry francouzské přírody i mnoha ostatních scén. Pro oči jednoznačně zajímavý a krásný film, pro srdce to ovšem žádný zázrak není. ()

• Cate Blanchett počas nakrúcania zistila, že čaká svoje prvé dieťa, syna Dashiella. (Ninfa)
  • Film je inspirován skutečným příběhem nedávno zesnulé Novozélanďanky Nancy Wakeové, přezdívané "Bílá myš", která za druhé světové války působila jako špionka a členka francouzského protinacistického odboje. (Camulator)