Der Fuehrer's Face

USA, 1942, 8 min

Jack Kinney

Clarence Nash

• Houdini

Oscar 1 : Krátký animovaný film(30.6.2005)

Oskar pro nacistu Donala? Souhlasím. (ačkoliv netuším, jaká byla ten rok konkurence:)(19.3.2010)

Propaganda každou vteřinou, ale takovým způsobem nápaditá a vtipná, že nejde nedat plný počet.(23.4.2011)

Na jednu stranu nechutná ideologická propaganda, podsúvaná deťom (!!!) počas druhej svetovej vojny, na stranu druhú... vlastne to isté, nech na to hľadím akokoľvek. A predsa nejdem nižšie - má to niečo do seba, perfektnú kresbu a spôsob, akým sa vysmieva nacizmu, fašizmu a komunizmu, je rafinovaný a z kinematografického hľadiska unikátny. 60%(10.2.2014)

heil jsem napočítal 76x :-) 70%(9.6.2008)

Nadčasové, nesmrteľné a šialene vtipné ...(12.12.2007)

Tohle je klenot válečné propagandy. Hajlujícího Donalda hned tak někde neuvidíte ;-)(7.11.2009)

Jak každý ví, postava Donalda byla zneužívána k různým věcem. Tahle propaganda je však naprosto nechutná...sic nemám potřebu zastávat se Ády, nemám ani potřebu zastávat se americké politiky dané doby, které byla téměř stejně zhovadila. A mimochodem, znalý člověk si při scéně z druhé poloviny, ve které Donald na montážní lince montuje hlavice střel a málem z té rychlosti zešílí, vzpomene na (o 7 let starší) film Moderní doba od Chaplina. Velmi zábavné je, že totéž, co tato Disneyovka užívá ke kritice a zesměšnění Hitlerova režimu, užíval Charlie k zesměšnění režimu kapitalistického...a hodilo se to mnohem více. Nu, je zřejmé, že oba režimy mají něco společného. A srovnání s filmem Diktátor, kterého se zde někdo dopouští, není vůbec na místě...;)(22.2.2010)

Heil Hitler America(5.4.2012)

Asi nejlepší krátká disneyovka vůbec!!! Dokonale zesměšňuje Hitlera a jeho poskoky. Silný protinacistický podtext se svým vyzněním dá srovnávat snad jen s Chaplinovým Diktátorem. Opravdu mě nenapadá film, který během tak krátké doby dokáže humorem vyjádřit tak dramatické emoce a názory. Tento snímek získal právem Oscara.(10.10.2004)

Donald pobaví neustálym hailovaním a hyperaktívnym prístupom k práci aj napriek prehnane patriotickému záveru.(4.4.2009)

Kačer Donald, který hajluje jak o život - inu tak to se jen tak nevidí. Tehdy to muselo (asi) "Vůdce" krapet namíchnout, ale s tím Oscarem s klidným svědomím souhlasím.(14.8.2011)

• Hem.m

Upřímně? Je mi z toho zle.. Oscara tohle určitě nedostalo za vtip, ale jen za to, že Amerika propagovala sama sebe jak je dobrá, svobodná, díky bohu, že je to vůbec Amerika a ještě díky tomu zesměšňování Hitlera, ale počkat co tam vlastně zesměšňovali, výrobu zbraní, hajlování? Místo toho jak moc šílené byly věci nacismu? A ještě jsem se tomu ani nezasmál, smutné..(11.1.2014)

Šialene vtipná a nápaditá protinacistická rozprávočka s Káčerom Donaldom, ktorú sa dá vnímať len dobovými očami. V súčasnosti by som tú proamerickú propagandu len ťažko prehryzol, počas druhej svetovej bola ale natoľko silná a zmysluplná, že jej dali Oscara. (8/10)(28.10.2012)

Mně tyhle protifašistický Disneyovky prostě nesednou. Je tam vidět ta snaha o zesměšnění Hitlera a jeho bandy za každou cenu (i za cenu toho, že to nebude srandovní) a je z toho cítit, že tohle prostě není to, co u Disneyho normálně dělali... Na tohle ty lidi neměli talent.(8.12.2007)

Hodně luxusní reflexe na tehdejší události :)(9.5.2012)

Nikdy bych nevěřil, že se i Disney může pustit do něčeho tak odvážného, drsného a při tom tak velkolepě úchvatného. Zkrátka dramatická doba si vyžádala i drastické zásahy do Donaldova života...(26.8.2006)

Hajlující Dolan co louská Mein Kampf... Tak tohle má koule!(8.5.2013)

...a když se podíváte opravdu zblízka, může se vám podařit zahlédnout svastiku....(7.3.2012)

• Caminzind

Na tu dobu velice povedené animace, které však obsahově nepřinášejí zhola nic.(1.2.2016)

<< předchozí 1 2 3