Paul (Peter Fonda) je režisérem televizních reklam. Právě když se jeho manželství ocitá v koncích, rozhodne se podniknout cestu do svého nitra k bližšímu poznání sebe sama. Setkává se proto s přítelem jménem John (Bruce Dern), který ho má touto cestou bezpečně provázet.

Autorem scénáře k tomuto pokusu převést zážitek s LSD na filmové plátno v co možná nejvěrohodnějším provedení není nikdo jiný, než sám Jack Nicholson. (Richie666)

Raven0

Halucinogení schýza a jakási drogová "osvěta" pro veřejnost. Líbilo se mi, že autoři LSD nedémonizují, ale staví se k problematice relativně nezaujatě. Potíž je v tom, že halucinace jsou těžko uchopitelné a natolik subjektivní povahy, že je tím pádem dost dobře nelze převést na obrazovku. A ani trochu propracovanější příběh by neškodil. ()

fefee

Iba farebná sra*ka roztiahnutá po plátne, o sto bodov lepší je "Strach a hnus v Las Vegas", to je poriadna jazda na streche. ()

Han22

Peter Fonda si šlehne LSD a je na tripu a co já s takovým filmem? Drogy neberu, mimózní feťáky nesnáším a psychedelické filmy bez děje mě ukrutně nebaví. A tohle je v souladu s názvem série tripů bez smyslu, bez děje. V druhé půlce se hrdina setkává s pár lidmi a pár scén je skoro zajímavých, ale nakonec to upadne zas do tripu. Navzdory krátké stopáži nekonečné, Corman měl zůstat u hororů a 1* za tu skoro nahotu (pěkná tanečnice na diskotéce). ()

Furmi

Nedá mi to a musím i pri tomto filme zopakovať článok ktorý som uviedol v komentári ku Easy Rider. : V júli roku 1965 sa členovia kapely The Beatles, John Lennon a George Harrison, zoznámili s účinkami LSD celkom nedobrovoľne. Ich londýnsky zubár im ho raz pri večeri primiešal do kávy. Na prvý plánovaný LSD výlet sa však vybrali až v auguste 1965 počas ich amerického turné. O niečo rezervovanejší Paul a Ringo sa experimentovania zdržali. Na tento „trip“ spomína herec Peter Fonda, ktorý sa ako skúsený tripper nominoval do úlohy ich sprievodcu a ochrancu. „Spomínam si, že som sedel na balkóne s Georgom, ktorý mi hovoril, že má pocit, akoby umieral,“ hovorí Fonda. „Povedal som mu, že sa nemusí ničoho báť, že sa musí len uvoľniť a všetko bude v poriadku. Porozprával som mu o nešťastnej náhode, keď som si ako desaťročný náhodou strelil do žalúdka a na operačnom stole sa mi srdce tri razy zastavilo, takže viem, aké je to byť mŕtvy. Okolo práve šiel John a počul ma ako hovorím: ,Viem, aké je to byť mŕtvy'. Pozrel sa na mňa a povedal: ,Mám z teba pocit, že som sa ešte nenarodil. Kto ti napchal všetky tie kaleráby do hlavy?' Tento takmer surrealistický rozhovor sa potom objavil v texte piesne She Said She Said, hoci John nikdy nechcel priznať, čím sa inšpiroval pri písaní textu..........Bolo vidno že Peter Fonda vie ako napodobiť človeka na tripe pretože vie čo to trip je. Film bol jedná veľká halucinácia u ktorej treba len vypnúť mozog, šupnúť si tripa alebo weed a užívať tých čarovných 85 minút ktoré boli na mňa v tomto prípade dosť krátke, chcelo to hold viac no. 85% ()

Gumby

Pokud bych ho mohl hodnotit jako dokument dal bych okamžitě plne hodnocení. Vlastně nic tam, dle mého názoru, nebylo scénaristicky uplně špatně, možná občas jen trochu zjednodušeně, metaforicky - což se ovšem, vzhledem k tématu, nelze divit. Samozřejmě je to taky dokument doby, ale hrozně rád bych viděl současný remake, s dnešními trikovými možnostmi, a dnešním nadhledem... ()

mrart

Pokusit se o „umělou“ vizualizaci zkušenosti na tripu je extra lákavé a samozřejmě i zhola nemožné. Ovšem vybrané fragmenty (a nebylo jich málo), se tomu přece jen zdařile přiblížily. Některé části ale nechtěně parodují samy sebe, obzvlášť ty, které jdou jakoby nejhlouběji do podvědomí. Stejně tak i odkazy ke smrti, které se člověk nemá bránit, viz dobově tendenční spojování zážitku na LSD s Tibetskou knihou mrtvých. Nesporné ale je, že Jack Nicholson (scénář) a jeho dva kumpáni z bezstarostné jízdy Peter Fonda a Dennis Hopper (zde coby aktéři), si museli užít moc zajímavých trípků nepočítaně. ()

yamk5

Nestáva sa to často, ale presne to, čo som chcel som dostal. Šialený "trip" zo 60. rokov ako sa patrí aj so svojími chybami. ()

SPDB

Jako daleko lepší zachycení acidové atmosféry a haluinací celkem, považuju strach a hnus v Las Vegas a scénu na hřbitově v Bezstarostné jízdě. Tady se to klukům prostě moc nepovedlo. Ten psychedelický nadhled a rozpustilá radost na hraně žiletky, to mi tu prostě chybí. Hodnocení za snahu a že mám zůčastněné rád. ()

Mykhaluu

Děj... ano... jo tak... děj? Ne, neeee... to tu moc nevedeme... ale co tu vedeme je taky na tři písmenka... :) I přesto, že signál ČT2 měl nějakou krizi a já někdy spíš tipoval, než viděl, tak to bylo skutečně netradiční, co se objevilo jako filmový produkt... Za odvahu (byť v té době nevím... :) čtyři hvězdičky! A milé děti, nedoporučuji!! ;-) ()

Bilky

Preco su DALIho experimenty a BUNUELovčiny tak oslavne prijmane a tato hippisacka vypoved ostava nepoxopena? Moja skusenost bola ovela horsia a nebolo to ani LSD ;) ale nie je to vobec o zaxyteni obrazu,to bola urcite nadludska uloha. beriem to ako dokument ci zapis z dennika a ako vypoved generacie to ma svoje opodstatnenie. KEROJACK a spol.by vam o tom vedeli vypravat... BTW: ani tu si CORMAN neodpustil par obrazkov ala ALAN EDGAR POE :-) ()

JARDAHONDA

Pokus filmových tvůrců přenést diváka do úplně nového světa mimořádné krásy a čiré hrůzy - na pas o velikosti poštovní známky. Hypnotické snímek v pestrobarevném opojení detailních stavů světoznámé LSD, tak bych definoval celý psychologický film, který vázne poněkud slabším dějem, ovšem dominuje svým originálním námětem a provedením. ()

Fumak

Dennis Hopper podává návod ke sledování filmu přímo ve filmu hned několikrát: "Uvolni se a nech to plynout..." Souhlasím. Řekl bych, že je to jediný způsob jak tenhle snímek sledovat. Prostě: buď vypnete mozek, nebo projektor. Při poslechu psychedelické muziky člověk také nerozebírá každý jednotlivý tón. Zarelaxoval jsem a dávám plný počet bodů. ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller