poster

Trip

 • USA

  The Trip

Drama

USA, 1967, 85 min

 • TheRaven
  ***

  Velice troufalý pokus ukázat široké veřejnosti jak vypadá takový trip a předvést, že vlastně nejde o nic špatného. Tohoto úkolu se ujala opradu hvězdná plejáda. Corman, Fonda, Hopper, Nicholson a další....Bohužel celé to bylo pojaté trochu nenápaditě, pouze hry světel, rychlé střihy a dlouhých halucinačních výjevů, kterí trochu ubraly na věrohodnosti, proto a také pro některé další zásadní věci považuji tento experiment za spíše neuspěšný. Postvrdilo se, že trip na plátně fakt nejde. I tak musím ocenit odvahu tvůrců a zajímavé herecké výkony. Hopper, i když jen v menší roli, byl perfektní. Proto hodnoení zaokrouhluji výše a dávám za 3. Na víc to opravdu bohužel neni.(26.9.2008)

 • Richie666
  ***

  Zážitek na LSD je nesdělitelná zkušenost. Proto i tak výrazově bohaté médium, jako je film, se může popisu něčeho takového pouze přiblížit. Tady si myslím, že se to povedlo tak napůl. Snímek je z větší části zaměřen na halucinogenní stránku požitku, jejíž vyjádření je však značně omezeno dobou vzniku filmu. Dočkáme se tedy především zběsilého střihu, četných barev a několika vyloženě old school efektů; bohužel na můj vkus se film málo snaží proniknout do psychotropního uvažování člověka v tomto stavu, resp. se mu to nedaří (scéna s mandarinkou byla zkrátka z toho slabšího soudku)... Rozhodně si myslím, že by se zde uplatnil děj, a to alespoň v podobě konkrétnějšího cíle, jemuž chce hlavní postava přijít na kloub. Zbytečně se zde vyskytují scény, ve kterých se Paul chová až přehnaně nesmyslně a "nebezpečně", jako by snad ani nepožil tak sofistikovanou drogu, jakou je LSD :)(8.6.2008)

 • dobytek
  **

  LSD je prostě Lehce Senzační Dobrodružství a takovej zážitek se nedá převést na filmový plátno. Tenhle film je akorát zběsile sestříhaná psycho-blbost plná barviček, světýlek a úchylný muziky, postrádající sebemenší náznak nějakýho děje. Vůbec nechápu, jakej mělo smysl tenhle film natáčet. Je to asi stejný, jako kdybych se ve střízlivym stavu snažil natočit film o tom, jak se vožeru v hospodě a pak se potácim domu. Jestli chcete vědět, jaký to je na papíru, tak vám asi nezbyde nic jinýho, než to zkusit na vlastní kůži :-) Ty hvězdičky dávám aspoň za snahu.(4.5.2007)

 • JFL
  ****

  Cormanův celovečerní screensaver si vysloužil statut kultu z větší části díky svému námětu, ale především svému kontextu. Právě tady se potkali Jack Nicholson, Peter Fonda a Denis Hopper a při společné průpravě ve stylu Stanislavského položili základ jejich vpravdě kultovnímu projketu "Bezstarostná jízda". Studijní dýchánek s LSD si dal i režírující producent Roger Corman, takže Nicholsonův scénář na film o ničem zabydlel svými obsesemi Edgarem Allanem Poem. "Trip" v sobě spojuje nepopiratelné řemeslné kvality Cormana, jeho čuch na dobové komerčně vytěžitelné fenomény a schopnost vykořisťovat nadšené mladé talenty iluzí, že dělají svůj film.(26.6.2016)

 • Javert
  ****

  Jack Nicholson dokázal vyprodukovat kultovní film (pod vlivem vlastního zážitku) o jednom takovém "tripu", jenž nám podává svědectví o vnitřním rozpoložení hlavního hrdiny prostřednictvím množství barevných a kaleidoskopických obrazců, pěkných, ale i děsivých zážitků v průběhu tzv. bad tripu. Corman se ujal režie velmi dobře a neodpustil si dokonce ani typicky poeovské obrazy - černí jezdci, oběšenec, smrt... The Trip je podívaná, která se alespoň vzdáleně snaží nastínit pocity člověka, který se vydal na "výlet do nitra sebe sama". Žádný jiný film se nedokázal v tomto Tripu přiblížit. Všechna čest.(1.8.2008)

 • Peter Fonda

 • - BBFC (British Broadcast of Film Classification) filmu čtyřikrát odmítla udělit certifikát coby reklamě na LSD. Teprve roku 2002 byl Trip klasifikován jako „do osmnácti let nepřístupný“. (Matty)

 • - Peter Fonda, Jack Nicholson a Dennis Hopper si v rámci příprav na film dopřáli skupinový LSD trip. (Matty)

 • - Jack Nicholson napsal scénář na základě vlastních zkušeností s LSD v kontrolovaných laboratorních podmínkách a také na základě jeho rozvodu s první manželkou, Sandrou Knight. (Matty)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace