Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paul (Peter Fonda) je režisérem televizních reklam. Právě když se jeho manželství ocitá v koncích, rozhodne se podniknout cestu do svého nitra k bližšímu poznání sebe sama. Setkává se proto s přítelem jménem John (Bruce Dern), který ho má touto cestou bezpečně provázet.

Autorem scénáře k tomuto pokusu převést zážitek s LSD na filmové plátno v co možná nejvěrohodnějším provedení není nikdo jiný, než sám Jack Nicholson. (Richie666)

(více)

Recenze (33)

TheRaven 

všechny recenze uživatele

Velice troufalý pokus ukázat široké veřejnosti jak vypadá takový trip a předvést, že vlastně nejde o nic špatného. Tohoto úkolu se ujala opradu hvězdná plejáda. Corman, Fonda, Hopper, Nicholson a další....Bohužel celé to bylo pojaté trochu nenápaditě, pouze hry světel, rychlé střihy a dlouhých halucinačních výjevů, kterí trochu ubraly na věrohodnosti, proto a také pro některé další zásadní věci považuji tento experiment za spíše neuspěšný. Postvrdilo se, že trip na plátně fakt nejde. I tak musím ocenit odvahu tvůrců a zajímavé herecké výkony. Hopper, i když jen v menší roli, byl perfektní. Proto hodnoení zaokrouhluji výše a dávám za 3. Na víc to opravdu bohužel neni. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

LSD je prostě Lehce Senzační Dobrodružství a takovej zážitek se nedá převést na filmový plátno. Tenhle film je akorát zběsile sestříhaná psycho-blbost plná barviček, světýlek a úchylný muziky, postrádající sebemenší náznak nějakýho děje. Vůbec nechápu, jakej mělo smysl tenhle film natáčet. Je to asi stejný, jako kdybych se ve střízlivym stavu snažil natočit film o tom, jak se vožeru v hospodě a pak se potácim domu. Jestli chcete vědět, jaký to je na papíru, tak vám asi nezbyde nic jinýho, než to zkusit na vlastní kůži :-) Ty hvězdičky dávám aspoň za snahu. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Spíše sladce než >kysele< insitní filmový trip odnikud nikam, dnes už působící přes jistou návodnost vlastně více úsměvně než nějak nebezpečně rebelsky svou formou pošetile béčkové výpovědi o subjektivní zkušenosti pár hollywoodských kumpánů, co si prostě jen tak zaexperimentovali s kyselinkou... A d.m.s.n. je škoda, že si J.N. v rauši více nepropracoval scénář a >svou< roli si možná i nezahrál sám! . . . Ale nahlížet na film takto subjektivně po pětačtyřiceti letech a bez vlastní prožité zkušenosti je snadné a zase na druhou stranu je při sledování nutno uvědomit si výrazové prostředky a technické možnosti filmových triků a efektů své doby, včetně kontextů politické a společenské atmosféry v tehdejších U.S.A., kdy establishment začal dosti represivně postihovat lehké drogy a zadělal tak stejně jako v případě prohibice třicátých let na následné problémy, proti kterým jsou situace, stavy a prožitky popsané ve filmu i přes lehce alibistické prohlášení v úvodu jen slaboučkým čajíčkem a spíše tak má dílko význam jako dokument doby a osobitý pohled do blazeovaného žití jisté umělecké komunity... . . . Takže poctivé tři hvězdičky za dobově docela >poctivý< - svým způsobem vlastně experimantální nezávisláček a jednu navíc za mix psychedelické dobové hudby - viděno a hodnoceno s čistou hlavou za střízliva a bez užití jakýchkoli atmosféru dolaďujících prostředků... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 27.3.2012 na dvd /s původní zvukovou stopou a č. titulky/, hodnocení 170., komentář zde s lehkým zklamáním jako čtyřiadvacátý - 27.3.2012) ()

charlosina 

všechny recenze uživatele

Koukat večer na televizi a mít doma nečekaného hosta v podobě sjetého Petera Fondy, nevím nevím, zda-li bych požádala o sklenici mléka. Ale proč ne. Každopádně tatínek by to asi nepochopil. // Skvělý experiment, který si zaslouží pozornost už jen pro svůj halucinogenní scénář a vyjetou odvahu. Ale to omámení je jen chvilkové. Každopádně tak či tak, tleskám, protože i když tenhle trip byl oproti realitě o dost kratší, byla to docela fajn jízda. 3 a půl * ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Cormanův celovečerní screensaver si vysloužil statut kultu z větší části díky svému námětu, ale především svému kontextu. Právě tady se potkali Jack Nicholson, Peter Fonda a Denis Hopper a při společné průpravě ve stylu Stanislavského položili základ jejich vpravdě kultovnímu projketu "Bezstarostná jízda". Studijní dýchánek s LSD si dal i režírující producent Roger Corman, takže Nicholsonův scénář na film o ničem zabydlel svými obsesemi Edgarem Allanem Poem. "Trip" v sobě spojuje nepopiratelné řemeslné kvality Cormana, jeho čuch na dobové komerčně vytěžitelné fenomény a schopnost vykořisťovat nadšené mladé talenty iluzí, že dělají svůj film. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (4)

  • Bruce Dern nechtěl mít s drogovou kulturou nic společného, takže při hraní vycházel jenom z rad režiséra. (Matty)
  • Jack Nicholson napsal scénář na základě vlastních zkušeností s LSD v kontrolovaných laboratorních podmínkách a také na základě jeho rozvodu s první manželkou, Sandrou Knight. (Matty)
  • BBFC (British Broadcast of Film Classification) filmu čtyřikrát odmítla udělit certifikát coby reklamě na LSD. Teprve roku 2002 byl Trip klasifikován jako „do osmnácti let nepřístupný“. (Matty)

Související novinky

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Ve věku 90 let zemřel v kalifornském Toluca Lake herec Dick Miller. Smutnou zprávu předal médiím rodinný mluvčí. Rodák z Bronxu má od svého debutu v roce 1955 ve snímku Apache Woman na svém kontě… (více)

Reklama

Reklama