Kapitán Tsubasa (TV seriál)

Captain Cubasa

キャプテン翼

Captain Tsubasa

Captain Tsubasa

Animovaný / Rodinný / Akční / Sportovní

Japonsko, 1983, 128x24 min

Moj najoblubenejsi serial z detstva... Len ako sa tak pozeram, tak niektori si Tsubasu splietli s Benjamenom, ale ten v tomto seriali nehral... Benjamenovi pri jeho naprahu na orliu strelu nohy zvierali 180 stupnovy uhol... Tsubasa: http://www.youtube.com/watch?v=GZ-U6YYr-v8&feature=related Benjamen: http://www.youtube.com/watch?v=_9lytNjhZC4&feature=related(1.12.2009)

Nezabudnuteľný futbalista "Benžamén" a jeho šialená orlia strela, ktorá vyhrala nejeden zápas. Osobne som fandil aj ich brankárovi - tučkovi, ktorý mal za všetky diely snáď len jeden zákrok :). Zaspomínať sa dá napríklad aj tu: http://www.youtube.com/watch?v=GFEV6aod8bs&feature=related(27.2.2008)

Můj první kontakt s nejkrásnější míčovou hrou na světě. Byly mi nějak 3 roky a od té doby mě to poznamenalo s nedozírnými následky. Samozřejmě byl mým nejoblíbenějším hrdinou samotný Ohzora Tsubasa. Ještě dnes, když chci v zápase vstřelit gól, tak si prostě vzpomenu na nějakou jeho scénu a soustředím se jen na to, abych úspěšně zvládl sólo přes půlku hřiště, nebo vypálil tak silnou dělovku, která protrhne síť (pochopitelně takové góly tvoří asi tak 1% mé gólové produkce).(27.2.2008)

Veľmi dobré anime. Jedno z prvých, ktoré som v detstve videl. S odstupom času mu zazlievam len zápasy rozdelené na viac častí, čo nikdy nemám rád a hlavne u Shonen anime je to veľmi časté. Ďalej až neprimerane dlhý beh na bránu a až priveľmi prehnaná gravitačná štúdia. Ale je to seriál pre deti, ktoré takéto veci proste milujú a preto to tomuto seriálu nejde vyčítať.(5.6.2009)

Kto z nás nechcel byť ako Benjamen? Úžasná rozprávka môjho detstva. Všetci sme bez dychu sledovali 3 minútový beh spoza kopca aby sa konečne vynoril roztrasený brankár. Náprah dobre že nie spoza hlavy a kop, ktorý sploští loptu a roztrhne sieťku poprípade odnesie aj brankára. Zbožňujem japonské animované rozprávky a toto bola asi moja prvá pri ktorej som si to uvedomil. Toto bola rozprávka ktorej sa jednotlivé diely preberali hneď na druhý deň v škole.(26.2.2010)

• - Kapitán Tsubasa inspiroval osobnosti jako Lionela Messiho, Zinedine Zidanea, Francesco Tottiho, Fernando Torrese a Alessandro Del Piera k hraní fitbalu. (Shley)