Kapitán Tsubasa (TV seriál)

Captain Cubasa

キャプテン翼

Captain Tsubasa

Captain Tsubasa

Animovaný / Rodinný / Akční / Sportovní

Japonsko, 1983, 128x24 min

Nezabudnuteľný futbalista "Benžamén" a jeho šialená orlia strela, ktorá vyhrala nejeden zápas. Osobne som fandil aj ich brankárovi - tučkovi, ktorý mal za všetky diely snáď len jeden zákrok :). Zaspomínať sa dá napríklad aj tu: http://www.youtube.com/watch?v=GFEV6aod8bs&feature=related(27.2.2008)

Prvé diely (asi tak 15) bolo geniálnych. Potom tento seriál zapadol medzi Anime, ktoré sú kýčovité a za každú cenu chcú byť drsné. Toto sa mu nepodarilo. Scény sa už z lenivosti animátorov opakovali a Japončíci dokážu kopnúť loptu tak, že by ste z toho mali odrazenú hlavu. Aspoň za tie prvé diely 7/10(5.6.2009)

Kto z nás nechcel byť ako Benjamen? Úžasná rozprávka môjho detstva. Všetci sme bez dychu sledovali 3 minútový beh spoza kopca aby sa konečne vynoril roztrasený brankár. Náprah dobre že nie spoza hlavy a kop, ktorý sploští loptu a roztrhne sieťku poprípade odnesie aj brankára. Zbožňujem japonské animované rozprávky a toto bola asi moja prvá pri ktorej som si to uvedomil. Toto bola rozprávka ktorej sa jednotlivé diely preberali hneď na druhý deň v škole.(26.2.2010)

Veľmi dobré anime. Jedno z prvých, ktoré som v detstve videl. S odstupom času mu zazlievam len zápasy rozdelené na viac častí, čo nikdy nemám rád a hlavne u Shonen anime je to veľmi časté. Ďalej až neprimerane dlhý beh na bránu a až priveľmi prehnaná gravitačná štúdia. Ale je to seriál pre deti, ktoré takéto veci proste milujú a preto to tomuto seriálu nejde vyčítať.(5.6.2009)

• provitamin

Potvrdzujem že mnohí si tento seriál pletú so seriálom Šampión, kde sa futbalista Benžamén preslávil svojou povestnou orlou strelou. Tento seriál nie je o Benžaménovi, ale o Ozorovi Tsubasovi a futbalové kluby nie sú talianske ale japonské. Vzhladom na rok výroby seriálu vidieť výrazný animačný rozdiel oproti rimejku z roku 2001. Navyše sú tu tie kilometrové behy k súperovej bránke a zápas čo trvá niekoľko dielov.(1.1.2013)

• - Kapitán Tsubasa inspiroval osobnosti jako Lionela Messiho, Zinedine Zidanea, Francesco Tottiho, Fernando Torrese a Alessandro Del Piera k hraní fitbalu. (Shley)