poster

Belle epoque

 • španělský

  Belle époque

 • portugalský

  Belle Epoque - A Bela Época

Romantický / Komedie / Drama

Španělsko / Portugalsko, 1992, 109 min

Komentáře uživatelů k filmu (27)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 : Cizojazyčný film . . . . . . .Zlatý Medvěd - výběr(28.6.2004)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,971,369Tržby Celosvetovo $13,000,000(6.12.2008)

 • Aluska88
  ****

  Tento film upoutal mou pozornost především díky mladé Penélope Cruz, na níž jsem byla zvědava. S postupujícím dějem si však stále více získávala mou pozornost dcera Rocio, jejíž herecká tvář mi začala být stále více povědomá. Začínala jsem v ní s jistotou poznávat Maribel Verdú. Tu krásnou, temperamentní Španělku, která o mnoho let později sváděla Gaela a Diega v Mexické jízdě. Nebo oni ji?:) Příjemná komedie s vtipnými dialogy a krátkou, avšak pozornost zasluhující návštěvou, Michela Galabru.(27.2.2011)

 • nash.
  ****

  Mile rozverná komedie, působící jako idyla zasazená do nepříliš idylické doby. Pohodová, místy úsměvně absurdní, plná krásných žen, skvělých dialogů a jiskřící záblesky kouzelné naivity, hravosti či odlehčené erotiky, které v sobě nemá nic z hollywoodské lacinosti. Zkrátka Belle..(12.3.2011)

 • raroh
  ****

  Film inspirovaný mimo jiné i Piccasovým modrým obdobím.(18.6.2012)

 • rikitiki
  ***

  Nostalgický snímek jakoby pozlacený aurou starých a s láskou vzpomínaných časů. Jenomže velmi jemná hravost z první půle se v druhé části neústrojně vytratila a vše se poněkud nesmyslně podřídilo tomu, aby film dotáhlo ke šťastnému konci. Teda možná, že ke šťastnému. KOUSEK DĚJE: mladík totiž vůbec nevypadá, že by se do jediné ze čtyři dcer zamiloval, spíš je jenom okouzlen a dychtivý. Uvíznutí v chomoutu ho tíží. /13. 6. 11./(13.6.2011)

 • kareen
  ***

  Ačkoliv je snímek občas přitažlivý v jednotlivostech, jakými jsou třeba zábavné svádění Fernanda postupně od každé ze čtyř roztomilých sester, ňoumovitý místní nápadník s dominantní matkou nebo sem tam případná úderná hláška, jako celek mi to přišlo trochu roztahané a na milostnou komedii málo romantické. Ale za to prosluněné prostředí španělského venkova a taky mladičkou Penelope Cruz v roli naivní nejmladší sestry je to za lepší tři.(13.3.2014)

 • pevico
  ****

  Příjemná komedie s mladičkou Penélope a dalšími krásnými a skvělými španělskými herečkami, a bezvadná Chus Lampreave, která za roli Doni Asun získala cenu Goya..(2.11.2009)

 • Damiel
  *****

  Geniální komedie Fernanda Trueby s tehdy vycházejícími hvězdami španělského filmu (Penelope Cruz, Maribel Verdú...) a okouzlujícím Michelem Galabru v roli ufňukaného francouzského milovníka :) Odehrává se ve Španělsku ve 30. letech, kdy mladý dezertér nalezne útočiště na vesnici u jednoho postaršího chlapíka. Když přijedou na léto jeho čtyři krásné dcery, všechno se rázem zamotá :) Tenhle film jsem si zamiloval natolik, že jsem si ve Španělsku pořídil DVD, jehož titulky jsem posléze slůvko po slůvku přeložil :)(30.6.2005)

 • kaylin
  ***

  Rozverný film, o tom, jak idylický venkov vlastně vůbec není idylický a jak je celkem komplikované vyjít se ženami, pokud se muž zamiluje hned do několika. Anebo nezamiluje, ale jen se mu líbí, když jich má více na lopatkách. A co, že jsou to sestry. Podání filmu je tak příjemné, že bude diváka spíše bavit.(21.2.2018)

 • d-fens

  ocenenia : Oscar 1994 - Najlepší zahraničný film(31.1.2012)

 • Maq
  *****

  Konverzační komedie. --- Manžel k milenci: „Ujišťuji tě, že tě upřímně miluje.“ Milenec k manželovi: „Snad máš pravdu. Pokud vím, nepodvádí mě s nikým jiným než s tebou.“ Farář k přední farnici: „Držte pec, seňoro!“ Matka k dceři: „A ty, dítě, ty si k sobě budeš muset najít nějakou dívku, která tě pochopí, bude tě milovat, a bude ti řádně vést domácnost.“ --- Není to ztřeštěné, je to rozverné a idylické. Erotické, ale ne vulgární. Velmi vtipné dialogy. Krásný příběh. Úžasně zahrané. Dokonalé.(16.4.2011)

 • lioncel
  ****

  název naprosto souhlasí .. během krátké doby se s mladým hrdinou o letních prázdninách intimně sblíží postupně čtyři krásné sestry .. tak tomu říkám opravdu : belle epoque ...(9.7.2010)

 • zette
  ****

  Pro spanelske filmy mam podobnou slabost jako pro Penelope Cruz a film se mi libil, i kdyz jsem od nej nic necekal. Nehlede na neklidnou dobu, ve ktere se dej filmu odehrava pusobi velmi klidne, az prazdninove. Velmi vkusny humor, atmosfera spanelskeho venkova, hezke zeny a dobre herecke vykony, spolecne vytvari pohodovy zazitek.(21.11.2012)

 • sahe
  ****

  Mladá Penelope... příběh o tom jak mladík vystřídá všechny dcery než najde tu "pravou"... mam ráda Španělské filmy, takže nejsem, zas tak objektivní.(13.6.2011)

 • RedHot
  *****

  Není pravdou, že odlišné pohledy na erotiku a lásku jako takovou, přičemž by oba tyto faktory měly být nějakým způsobem spjaty, se objevují až začátkem nového tisíciletí. Belle epoque je toho krásným důkazem. Milá, konverzační komedie, co do dialogů dovedená k úsměvné dokonalosti. --- Třeba je to věkem, ale já inovativní pohledy na člověčí intimitu dokážu ocenit, a to nejvíce tehdy, když se režisér vyvaruje křečovité vulgarity, která je tolik vlastní českým filmům na toto téma.(28.10.2011)

 • Rockerman
  ***

  Škoda promarněných ambicí. Čtyři krásné sestry a mladý dezertér. Z toho by se dala udělat větší legrace, než jakou jsme viděli. Film je navíc nesmyslně olemován jedním zabitím a dvěma sebevraždama. Nechápu, co to mělo znamenat, když se jinak jednalo o lehkou rozvernou komedii. Snad, že takto to v životě chodí? Humorných scén je však více a některé se opravdu povedly. Za shlédnutí to stálo.(15.6.2011)

 • Alice02
  **

  Film byl pro mě nudný, odvážnější scény byly málo vášnivé, až jsem si občas říkala, že pudu dělat něco smysluplnějšího. Bude to asi tím, že jsem se na něj těšila a on nesplnil má očekávání - trailer vypadal dobře. A komedii to připomínalo jen z dálky. Ty ženský z filmu se často chovaly až moc podrážděně a hystericky, nebo naopak v některých momentech až neobvykle zvláštně chladně a suše. V hodnocení se blíží k třetí hvězdě, ale možná v budoucnu, až se kouknu znovu, mě třeba zaujmou věci, kterých jsem si při prvním shlédnutí nevšimla a hodnocení zvednu výš.(17.6.2011)

 • Rami
  *****

  Velmi příjemně poetická komedie. Skvělé herecké výkony i dialogy. Když k tomu přidáte okouzlující sestry, milého hlavního hrdinu a prosluněné pláně, vyjde Vám z toho skvělý film, který by jste rozhodně měli vidět (jestliže v sobě máte alespoň trochu toho snílkovství).(27.2.2011)

 • Martini98
  ****

  Hodne prijemny komedialne romanticky film.(29.8.2014)

<< předchozí 1 2
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace