Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedmnáctiletá Gracie Thompsonová má stejné sny a přání jako všechny dívky v jejím věku. Ty se ovšem záhy rozplynou, když jí a jejím čtyřem bratrům hrozí, že od sebe budou odděleni a umístěni v ústavech a pěstounských rodinách za nezodpovědné chování jejich drogově závislé matky. Jenže Gracie se rozhodne udělat i nemožné pro udržení všech sourozenců pohromadě. Začne soudní boj o to, aby její matka byla právně zbavena rodičovských práv a ona sama byla ustanovena adoptivní matkou mladších sourozenců. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Předem říkám, že nejsem znalec ani fanda dramatu. Nicméně mě tento snímek opravdu okouzlil. Životní drama podle skutečné události, které by málokdo věřil. Ve snímku exceluje především Gracie ( Kristen Bell ), které fandíte až do konce závěrečných titulků. Příběh je velmi dobře zpracován a nemůže se stát, že byste se u něj nudili. Kristen tuto roli zahrála s takovým citem a přesvědčivostí, že vás dojme až k slzám. ( 75 procent ) ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Snímek samotný není žádné filmařské veledílo, spíš jen takové to dojemnější rodinné drama, ale já jsem cítila skutečně velké sympatie ke Grace, protože ve svých sedmnácti letech na sebe vzít tak velkou zodpovědnost, to klobouk dolů, zvláště když vezmu v potaz, že se o ty svoje děti (jak jim sama říkala), starala prakticky od jejich narození. Je až skoro k neuvěření, že tentokrát nezapracovala fantazie scénáristů, ale že se tento příběh skutečně stal a Grace vytvořila svým případem soudní precedens. Kristen Bell mám ráda a své si tu odehraje i Anne Heche, v pro ni trochu netypické roli nezodpovědné matky...když to vezmu kolem a kolem, pro mě rozhodně žádné zklamání. ()

Reklama

emma53 

všechny recenze uživatele

Mám pocit, že poslední dobou jsem viděla víc filmů podle skutečné události, než těch vymyšlených a to možná ovlivnilo i moje hodnocení v tomto případě. Určitě žít v takových nenormálních podmínkách muselo být pro Gracii silně frustrující a prosadit v takové situaci touhu starat se o sourozence sama je pro mě nepředstavitelná věc. Obě děvčata hrály jak o život. Tak proč mě Gracie, kterou hrála Kristen Bell připadala až příliš dokonalá a Anna Heche v roli mamky zase okatě hysterická a na první pohled by jste jí šoupli do nejbližší popelnice na ulici? Tudíž trochu podbízivosti jsem ucítila a to je ta jedna hvězda směrem dolů. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Silný příběh se silnými hereckými výkony Anne Heche a Kristen Bell, které filmu pomáhají ustát nevýrazné televizní zpracování i slabiny scénáře. Velmi emotivní i bez okázalých filmařských triků, tíživá atmosféra je příjemně odlehčena odhodláním Gracie a její láskou k bratrům. Amy, jak se jmenuje dívka jejíž skutečný příběh film zachycuje, má můj obdiv a úctu, stejně jako všichni podobní hrdinové všedních dnů. ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Americká Dívka s mušlí. Jak už to bývá, to podstatné nezanělo. Do popředí je doslova vecpán příběh Gracie, která koná jen dobro, nikdy nezapochybuje, prostě je dokonalá ... Příběh matky se nedovíme. Co jí přivedlo brát drogy? Bigotní matka? O otci a praotci se dovímejen z jedné věty u soudu, že existoval. Velkou neznámou zůstává babička. Je vdova či rozvedená? Vynahrazovala si chybějící partnerský vztah ve vztahu s dcerou, kterou dle svých vlastních slov rozmazlila? Velmi rychle narazíme na achillovu patu všech filmů "podle skutečné události". Diváka totiž až tak moc nezajímá jak to opravdu bylo do posledního písmenka. Taková rekonstrukce by byla suchá a nezáživná. K oživení příběhu je nutný zásah scénáristy, což ne vždy dovolí autor předlohy. Vznikají tak béčkové příběhy jako na běžícím pásu, nad kterými diváci (především divačky) zamáčknou slzu v oku a zapomenou, že něco podobného viděli/y. To podstatné, co by mělo zaznít a nezanělo je z mého pohledu kritika sociálního systému, který se podobá síti s příliž velkými oky - něco pobere, ale hodně toho propadne bez pomoci, lecky nadělá větší škody než je leckdy pochybný prospěch postiženého. Další aspekt jsou křehké až povrchní rodinné a partnerské vztahy, které podobné situace zapříčiňují. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama