Sestra i matka (TV film)

Šance pro Gracie

Gracie's Choice

Gracina voľba

USA, 2004, 87 min

Na televizní poměry velmi slušné sociální drama, které pohání výkony Kristen Bell a Anne Heche. Kristen Bell role sednula na tělo, jednak protože je starší jak postava, kterou představuje a tedy není problém jí velmi zodpovědné dítě pečující o své sourozence uvěřit. A je nutno zmínit Anne Heche, jež tady má asi jednu z nejlepších rolí co jsem takhle viděl. Chtěl jsem filmu ubrat hvězdičku až za lehce pohádkový konec, který v podstatě byl podán až v příliš pozitivním světle, ale protože film na mne zafungoval po větší část doby dobře tak hodnotím o něco lépe.(7.1.2009)

Na první pohled povedené drama s přesvědčivými výkony Kristen Bell a Anne Heche, nicméně pro mě zůstává v rovinách průměru díky předvídatelnému ději, takřka bez jediného zvratu a až nechutně přeslazenému konci. Celé je to vlastně tak nějak ,,mírně" natočené, Gracie, která má nejprve problémy s prospěchem se najednou stane vynikající studentkou, matka feťačka nemá kromě napadení dcery jedinou ,,šokující" scénu. Vesměs pozitivní film, který neurazí, povzbudí, ale nic hlubšího (alespoň u mě) nezanechá...(3.2.2009)

Předem říkám, že nejsem znalec ani fanda dramatu. Nicméně mě tento snímek opravdu okouzlil. Životní drama podle skutečné události, které by málokdo věřil. Ve snímku exceluje především Gracie ( Kristen Bell ), které fandíte až do konce závěrečných titulků. Příběh je velmi dobře zpracován a nemůže se stát, že byste se u něj nudili. Kristen tuto roli zahrála s takovým citem a přesvědčivostí, že vás dojme až k slzám. ( 75 procent )(25.6.2011)

Snímek samotný není žádné filmařské veledílo, spíš jen takové to dojemnější rodinné drama, ale já jsem cítila skutečně velké sympatie ke Grace, protože ve svých sedmnácti letech na sebe vzít tak velkou zodpovědnost, to klobouk dolů, zvláště když vezmu v potaz, že se o ty svoje děti (jak jim sama říkala), starala prakticky od jejich narození. Je až skoro k neuvěření, že tentokrát nezapracovala fantazie scénáristů, ale že se tento příběh skutečně stal a Grace vytvořila svým případem soudní precedens. Kristen Bell mám ráda a své si tu odehraje i Anne Heche, v pro ni trochu netypické roli nezodpovědné matky...když to vezmu kolem a kolem, pro mě rozhodně žádné zklamání.(19.7.2014)

Pekný a silný príbeh. Polovicu filmu sa mi otváral nožík vo vrecku, ako môže takáto matka existovať, ako jej mohlo všetko prechádzať a ako sa vôbec dopracovala k piatim veľkým zdravým deťom. Paradoxne bola druhá, pokojnejšia časť filmu trochu nudnejšia, v podstate len čakanie na to, že sa niečo predsa len poserie. –––– Budeš si muset vybrat. Je mi líto, Gracie. ... Tvoje rodina ti ničí život. Ty to nevidíš!(25.9.2018)