Leviathan

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 98 min

Takmer totožný so svojim o trošku starším bračekom DEEPSTAR SIX. A určite mu to neuberá na mojom celkovom hodnotení. Je profesionálnejšie natočený, ako vyššie spomenutý film a má kopu dobrých momentov. Klasika podvodného sci-fi horroru. Aj napriek tomu sa však viac prikláňam ku DEEPSTAR. P. S. Jerry Goldsmith sa v záverečných titulkoch prekonáva ( podľa mňa jeden z jeho najlepších a najdokonalejších hrdinských motívov ).(1.8.2010)

• anais

Příběhem někde mezi Vetřelcem, Věcí a Propastí. Atmosférou ale zdaleka svých vzorů nedosahující. Za pozornost rozhodně stojí propracované interiéry podmořské základny, které měl na svědomí slavný filmový výtvarník Ron Cobb, a z větší části také práce Stana Winstona. Hlavně první fáze obludy jsou patřičně hrůzostrašné. Finální monstrum ale nikdy nevidíme tak nějak v plné kráse, a z jednodlitývh bleskových záběrů se mi zdálo trochu moc komplikované a neohrabané. A pak je tu ještě ukázkové obsazení pojící v sobě to nejlepší z hvězd nižší svítivosti:)(9.2.2015)

Spočiatku slušne budovaná atmosféra, postavy tiež celkom fajn, herci viac ako solídni. Potom sa obajví Winstonove monštrum (zase len reklamná nálepka, toto by dokázal pozliepať každý) a už je to horšie. Finále sa mení na nahláškované béčko, čo predošlému snaženiu úplne podráža nohy. Vďaka úvodu lepšie ako DEEP STAR 6...(13.10.2014)

Filmov ktoré by sa odohrávali pod morskou hladinou veľa nepoznám,tak som bol vo veľkom očakávaní či sa mi to bude páčiť.Podmorské dno,klaustrofóbické priestory lode a monštrum pred ktorým nemáte úniku.To malo veľkú šancu na úspech a dopadlo to nad moje očakávania.Silno depresívna snímka,lebo keď si predstavím tak hermetickom uzatvorenom priestore by som bol ja a začalo by tam zabíjať monštrum o ktorom nič neviem,tak to znie ponuro až atmosferický a to tieto ingrediencie tento film všetky obsahuje.To monštrum by som porovnal s Vecou lebo ona bola uzavretá v ľadovci a táto na morskom dne a obidve vedeli parádne mutácie a postrehol som zmienku na votrelca,keď sa to monštrum dostávalo s brucha a to tu bolo tiež.Malo to veľmi slušnú atmosféru aj napätie.To monštrum nebolo vidieť v plnej krase ale v takých malých priestoroch to je aj pochopiteľné.Je to vynikajúci film ale ako som už napísal nemalo to čisto svoju myšlienku.Lebo tam bolo okopírovaných viacero filmov ale aj tak paráda.(4.6.2014)

Marná sláva, z láhve vodky džina nevyvoláš. V lepším případě si uženeš kocovinu anebo v tom horším, je-li onen mok neznámého původu a v neoriginálním balení, třeba nějaké milé zdravotní potíže. A pokud ji najdete několik kilometrů pod mořskou hladinou ve vraku ruské lodi, doporučuji ani neochutnávat. Mohlo by se vám stát, že zmutujete do strašlivých potvorů s chutí na lidskou krev. Poněkud za vlasy přitažená zápletka s absurdně superúčinným mutagenem je vyvážena zejména poctivou prací "latexového" trikaře a povedenou atmosférou podmořské stanice. A vzhledem k tomu, že scénář si na jedné straně nehrál na hlubokomyslnou divadelní hru k zamyšlení a na straně druhé nenabídl ani besídku z psychiatrické léčebny v Bohnicích, byl jsem minimálně příjemně pobaven. Na vykrádání vetřelců a věcí zvysoka kálím své "A co jako?" Čtyřková zábava. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov(16.6.2015)

• - Leviathan je ve skutečnosti mytologická mořská obluda ze Starého zákona. (Lajty)

• - Část potápěčských obleků byla vypůjčena z filmu 2001: A Space Odyssey, přičemž zbytek byl vytvořen z fotbalových chráničů. (Chatterer)

• - V interiéru podmořské základny je možné zahlédnout plakát s nápisem „Thing“, který odkazuje na snímek Věc (1982).   (SeBig)