Leviathan

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 98 min

Tři a kousek. To, že film připomíná slavnější (a lepší) snímky, přece hned neznamená, že je o tolik horší. Leviathan určitě má dobrou atmosféru i sympatické herecké obsazení, jen je škoda, že se těmi zmiňovanými bratříčky a sestřičkami inspiroval tak moc, až to vypadá, že jeho scénáristé prakticky nepřišli s žádným pořádným nápadem. Tedy kromě závěrečné rány pěstí, která je vskutku originální.(15.9.2012)

Takmer totožný so svojim o trošku starším bračekom DEEPSTAR SIX. A určite mu to neuberá na mojom celkovom hodnotení. Je profesionálnejšie natočený, ako vyššie spomenutý film a má kopu dobrých momentov. Klasika podvodného sci-fi horroru. Aj napriek tomu sa však viac prikláňam ku DEEPSTAR. P. S. Jerry Goldsmith sa v záverečných titulkoch prekonáva ( podľa mňa jeden z jeho najlepších a najdokonalejších hrdinských motívov ).(1.8.2010)

Aaaa 80's zradlo - bckovy horor v hlubinach ala The Abyss, herci Peter "Robocop" Weller, Richard "Rambo" Crenna, hudba Jerry "Alien" Goldsmith, masky Stan "The Thing" Winston, vsude spousta predpotopnich pipajicich pocitacu, prvotridni zvuky, ktere samploval napr. i Trent Reznor pro sve kultovni NIN album The Downward Spiral. Lahudka. Skoda jen, ze to trpi neduhem vetsiny podobnych filmu, tedy cim blize ke konci, tim vetsi hysterie, tim slabsi atmosfera a tim vetsi otrava. 7/10(5.2.2012)

Pokud by se vám zachtělo nostalgicky posmrkávat u nepříliš profláknutého sci-fi béčka 80. let, "Leviathan" není úplně marnou volbou. Tématicky jde o mix Cameronovy "Propasti" (prostředí podmořské základny) a Carpenterovy "Věci" (zápletka). V hlavní roli hláškující Robocop a najdeme i pár dalších povědomých tváří. Efekty jsou samozřejmě hodně úsměvné, závěr vyloženě vtipný, těžko hledat vůbec nějakou složku filmu, která by neokorala časem... ale nemůžu si pomoct, ta atmosféra měla něco do sebe a navzdory předvídatelnosti jsem se nenudila. O zábavný prvek se postaraly i amatérské titulky - např. kdykoliv mi něco půjde lehce, prohlásím: "kus koláče", a při manipulaci s plamenometem nebudu trousit poznámky o opékání krocana, nýbrž o výuce turečtiny:-D. Doporučuji v poslední třetině příliš nepít, aby vám kofola nevystříkla nosem - hojné WTF momenty by mi kdysi v šerém dávnověku mého dětství přišly parádní, pro dospělého jedince už je té absurdity trochu (trochu moc) přes míru. Ve výsledku spokojenost, nečekala jsem perfektně vypointovanou a řemeslně bezchybnou událost, jen sympatické béčko. 60%(31.5.2010)

• korbitch22

Tenhle mega mix mě paradoxně bavil první půl hodinu,kde se nic nedělo,v té druhé ´´plné akce,skvělých dialogů a dokonalých efektů´´ jsem měl co dělat abych nevypnul dvd.Nulová atmosféra a ani herecká esa v čele s dobrým Wellerem,sexy Amandou Pays a dokonale hláškujícím Danielem ´´ Márvem´´ Sternem to nezachrání.Režisérsky podprůměrné,efekty komické a hlavně ty stupidní dialogy a demence postav...ufff,nebýt príma první hoďky dám snad odpad,protože pak už to bylo čistě nesledovatelné.35%.(20.8.2011)

• - V interiéru podmořské základny je možné zahlédnout plakát s nápisem „Thing“, který odkazuje na snímek Věc (1982).   (SeBig)

• - Leviathan je ve skutečnosti mytologická mořská obluda ze Starého zákona. (Lajty)

• - Režisér George P. Cosmatos obdržel přes padesát kreslených návrhů, jak by měl netvor ve filmu vypadat. Výsledná podoba je kombinací všech těchto návrhů. (Holina)