Leviathan

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 98 min

Proč ten konec? Proč? Ach jo ... ale abych někoho neodradil. Máte rádi Vetřelce, Kouli a podobné filmy? Pak se Vám bude líbit Leviathan. Teda kromě konce, ale co už! Není to nejpovedenější Sci-Fi, ale pokud všechny znáte a nevíte, co dál shlédnout, Leviathan neurazí. Minimálně několikrát Vás mile překvapí. Možná i nemile. 60% = 3/5(29.4.2013)

"Don't fuck with mother nature!" Nestarnúca podmorská variácia na Votrelca (alebo vykrádačka??),s vynikajúcou klaustrofobickou atmosférou,precízne budovaným napätím a silnou béčkovou zostavou.Len tá príšera čo spočiatku vyzerá ako od Cronenberga,neskôr začne pôsobiť trochu humorne (ku koncu mi dokonca pripomenula votrelcov z Káčera Howarda).Hold,všetkého veľa škodí(19.2.2013)

Spočiatku slušne budovaná atmosféra, postavy tiež celkom fajn, herci viac ako solídni. Potom sa obajví Winstonove monštrum (zase len reklamná nálepka, toto by dokázal pozliepať každý) a už je to horšie. Finále sa mení na nahláškované béčko, čo predošlému snaženiu úplne podráža nohy. Vďaka úvodu lepšie ako DEEP STAR 6...(13.10.2014)

Při sledování je jasně patrně, že tvůrci hledali inspiraci u několika známějších filmů. Přesto že snímek ničím nepřekvapí, tak má své dobré momenty a snad s výjimkou závěrečného nechtěně směšného monstra je to docela příjemná zábava. Vzhledem k tomu, že mám jistou slabost pro "osmdesátkové" horory, tak se přikláním k vyššímu hodnocení. 70%(23.11.2009)

Kdybych to viděl před pár lety, dal bych určitě 4*, ale bohužel jsem v poslední době viděl pár novějších podobných filmů, vůči kterým by to nebylo fér (The Thing, Prometheus, The Thaw, Apollo 18, atd.). Rozhodně dívatelné! ;)(15.10.2012)

• - Část potápěčských obleků byla vypůjčena z filmu 2001: A Space Odyssey, přičemž zbytek byl vytvořen z fotbalových chráničů. (Chatterer)

• - V interiéru podmořské základny je možné zahlédnout plakát s nápisem „Thing“, který odkazuje na snímek Věc (1982).   (SeBig)

• - Leviathan je ve skutečnosti mytologická mořská obluda ze Starého zákona. (Lajty)