Zahraj to znovu, Same

• USA Play It Again, Sam (více)

Allan Felix (Woody Allen) je filmový kritik, který miluje filmy, zvláště pak svou nejoblíbenější Casablancu. Právě ho opustila jeho žena Nancy (Susan Anspach) a požádala o rozvod. Allan, který se s tímhle emocionálním zmatkem nedokáže vyrovnat, hledá útěchu v milovaných filmech a představuje si, že se u něj doma zastavil Humphrey Bogart, aby mu poradil, jak jednat se ženami. Nejlepší přítel Dick (Tony Roberts) a jeho žena Linda (Diane Keatonová) se snaží sklíčeného kamaráda povzbudit a domluví mu několik schůzek, které však pro nervózního a nejistého Allana dopadnou katastrofálně. Allan si nakonec uvědomí, že tráví s Lindou více času než kdokoli jiný, a že ho začíná přitahovat... (Cinemax)

JB001

Diane Keaton jsem doposud znal z filmů jenom jako zralou ženu nebo už dokonce jako babičku, ale jako Linda byla roztomilá. Asi bych taky neměl problém se do ní zamilovat i když nejsem Humhrey Bogart. Neskutečně vtipné dialogy a neurotický Woody Allen = příjemně strávený večer na Cinemaxu ()

Ljud#4

Vynikající komedie, u které byste nepoznali, že ji nerežíroval sám král Woody Allen, nýbrž Herbert Ross. Role Alllena Felixe Woodymu padne jak ulitá a vlastně si v ní nelze ani představit někoho jiného; není to zase takový div, když scénář si psal sám. Přestože je film prošpikovaný humorem a místy jsem se ne(u)bránil nespoutanému a hlasitému smíchu, má v sobě i kus romantiky; třeba i díky Diane Keaton, která svou roli zahrála skvěle a opět mi to potvrdilo, že s Woodym tvoří nejlepší herecký pár. 9 z 10. ()

ledger

Něco tak vtipnýho jsem neviděla už pěkně dlouho. Příběh je sice hodně nadsazenej, ale v podstatě pravdivej a ze života. Stejně jako v Annie Hallové řeší problémy neurotika ve městě. Docela jsem se v tom viděla. I když s filmovejma postavama si zatim nepovídám :-) ()

Ekdahl

Zrežírovaný je to průměrně, herci - kromě Woodyho - dělají jen takovou stafáž, ta divadelnost je trochu znát, ale...ty hlášky, ty gagy! Je-li člověk zvyklý na filmy s průměrnými scénáři, u Allenových filmů žasne od začátku do konce nad tou neskutečnou lavinou výborných nápadů. Ta vintage postava Allenova neurotickýho frustráta je famozní, originální, patří jí čelný místo v dějinách filmu. Zvláštní je kontrast grotesky, kterou předvádí Woodyho postava (např. scéna, kdy pouští desku a přitom z nervozity demoluje věci v bytě), a civilního hraní ostatních. Za normálních okolností bych to hodnotil jako mínus, tady se raduju z Woodyho jízdy. ()

Drslw

Bohužiaľ, nezasmial som sa ani raz. Párkrát pousmial... a celkom často radšej odvracal zrak. Takéto filmy nie sú moja šálka čaju. Ale vzhľadom na rok vzniku uznávam určitú prelomovosť... ()

honza.g

Allen si psal postavy na tělo, člověk má pocit, že to nemůže hrát, že takový je. Ale to těžko, ty mraky krásek kolem něj v reálu ... . Ovšem určitě je lepší, když si svůj scénář i zrežíruje, takže tady ta postava nemožného intouše nebyla úplně dotažená. Ale zase tu je bonus třetího v trojúhelníku, který předvádí manažera v době, kdy mobil neměl nikdo ani v hlavě. ()

Sejkorka

Žádná hitparáda, tenhle film. Možná je to tím, že Woody "jen" napsal scénář (podle své divadelní hry) a hrál hlavní roli. V podstatě se jedná o milostný trojúhelník, ze kterého záletná dvojice na závěr vycouvá ve stylu závěru Casablanky. Filmu který hlavní hrdina Allan tak zbožňuje. Diane Keaton v roli Nancy je výborná, ale víc se mi líbí její projev např. v Lásce a smrti o tři roky později . ()

APLSMLS

Když už vidíte pětadvacátýho Woodyho, začne se to přejídat (pokud ne, třetí hvězdu přidat). Na svůj rok vzniku určitě super humor, některé frky pořád výborný, jiný momenty už moc retro. ()

premeny

Intelekt  a  brilantná   originalita   Woodyho  Allena.   - Ak  by  ste  chceli  vedieť   viac , ráno  som                   na  555  1235 , popoludní  na  635 4521  a  večer  asi  doma  na   457  5531. - ()