Zahraj to znovu, Same

• USA Play It Again, Sam (více)

Allan Felix (Woody Allen) je filmový kritik, který miluje filmy, zvláště pak svou nejoblíbenější Casablancu. Právě ho opustila jeho žena Nancy (Susan Anspach) a požádala o rozvod. Allan, který se s tímhle emocionálním zmatkem nedokáže vyrovnat, hledá útěchu v milovaných filmech a představuje si, že se u něj doma zastavil Humphrey Bogart, aby mu poradil, jak jednat se ženami. Nejlepší přítel Dick (Tony Roberts) a jeho žena Linda (Diane Keatonová) se snaží sklíčeného kamaráda povzbudit a domluví mu několik schůzek, které však pro nervózního a nejistého Allana dopadnou katastrofálně. Allan si nakonec uvědomí, že tráví s Lindou více času než kdokoli jiný, a že ho začíná přitahovat... (Cinemax)

gombarix

Docela haluz vidět to týden po Casablance... a jinak je to nádherná, allenovsky krutě přesná (sakra! Já jsem asi pořád ještě málo malý a škaredý), standardně vtipná a svěží a místy nebývale směšná podívaná. Allen se tady rozmáchl ze své obvyklé "ukecané" polohy i do komiky ryze fyzické a já jsem chvílemi opravdu padal pod stůl :) - EDIT: viděno znovu po mnoha letech už to nemá takové kouzlo, páč to ve mně tak nerezonuje, ale tehdy si to těch 5* plně zasloužilo, tak nechávám, i když jsou to spíš silné 4*. No a Diane byla z Woodyho múz prostě nejlepší... ()

agassi68

Woody nie je moja šálka kávy aj keď v jeho tvorbe je pár kúskov, ktoré sa mi veľmi páčia. Bohužiaľ tento k nim nepatrí.. ()

Wolvie

Jednu z nejlepších allenovek vůbec paradoxně vůbec nenatočil Woody Allen,přesto je Zhraj to znovu,Same jednou z nejkrásnějších poct kinematografii,třeskutně vtipnou komedií i půvabným romantickým příběhem v jednom.Herbert Ross měl nejspíš tehdy hodně lehkou práci (nebo mu do ní Woody hodně mluvil) každopádně se tomuhle filmu už nikdy ani nepřiblížil. ()

GMVajgl

Woody Allen posunul kinematografii správným směrem. Upřímný uzemněný humor, přiznaný neuroticismus, tvůrčí volnost - např. různé cutaway scény (jako ve Family Guy nebo Scrubs) nebo výplody fantazie protagonisty. Já osobně sice beru tenhle přístup dost nepatřičný - aby muž sháněl ženu, aby se usadil / oženil. Ale Woody Allen si sám ze sebe dělá celou dobu srandu, což je zas velice sympatický a nemůžu hejtovat. ()

mi-ib

"Tam jsme byli na líbánkách. Celé dva týdny jsme nevylezli z postele. Dostali jsme úplavici." Když se Woody Allen odváže tak dokáže být komický a mít skvělý hlášky. Bohužel časem to zas přejde v další díl brožurky s názvem "Jak sbalit Diane Keaton". S tím je už Allen trapnej a je to nuda. Myslím, že na začátku Allen velmi vtipně vystihuje problémy s navazováním vztahů, ale pak to opět sklouzne někam, kde už filmu prostě dojde dech. Velmi vtipné, ale jen z půlky. ()

tranquill

Naprosto klasický Allen. A již tradičně především konverzační záležitost. A také znovu jsem se jeho malostí a neurózami bavil ;-) ()

Anayka

"Pěkný dům. Podpálíme ho a vyberem pojistku!" Neurotik Woody mě prostě baví. A jako pocta Casablance to taky funguje skvěle. ()

Miksa

Jeden z ranných allenovských filmů se spoustou odkazů na Casablancu. Diane Keaton je okouzlující a není divu, že se do ní tenhle neurotik zamiloval. Jenže dívka snů je vdaná a tak film končí tak jak začíná - casablankovsky. Dle méhomíně ovšem jeden ze slabších filmů, který mi přišel bohužel málo vtipný. ()

Ronee

O takýchto "ukecaných" filmoch sa vždy dozviem, že boli pôvodne myslené ako divadelná hra. Filmové prevedenie je potom vždy trochu menej filmové a výrazne divadelné. Preto som bola trochu filmovo sklamaná, ale určite som sa zabávala aspoň na hláškach a myslím, že v divadle by som bola nadšená. Čo vyzdvihnem, je najmä humor, aj keď som od začiatku tušila, ako to medzi dvomi postavami dopadne, nevadí-je pre mňa lichotivé, že som to vedela. Všimla som si tiež, že Allen ako hlavná postava je alter-egom Woodyho Allena. Super, že? Ten byt! Všade po stenách filmové plagáty, v jednom rohu opretý klarinet... O tomto filme by sa ale vedel najlepšie vyjadriť človek od divadla. ()

Indyi

Výborný film se skvělým W. Allenem. Posledních pár minut už se trochu moc táhlo, jinak bych vůbec neváhal a dával 5*. ()

denulik

Čo majú spoločné Play it again Sam, Annie Hall, Manhattan, Hanna a jej sestry? Úplne všetko. Ak ste videli jeden, videli ste všetky. Rovnakí herci, rovnaký dej, rovnaké žarty, rovnaké neurózy, rovnaké intelektuálne debaty o nesmrteľnosti chrústa a rovnaká pointa. Prvýkrát sa Vám to môže zdať milé, rozkošné, zábavné a osviežujúco odlišné. Druhýkrát rozmýšľate, či ste ten film náhodou nevideli, tretíkrát so zdvihnutým obočím čakáte, kedy Vám dôjde pointa tohto vtipu a štvrýtkrát už len útrpne dopozeráte trikrát videnú kópiu. Nerozumiem. ()

wege

Nebyl jsem daleko od toho, abych dal plný počet. Skoro geniální dílo, skvěle provázané na opravdu geniální dílo. Zároveň plné malých a skvěle použitých momentů (teď jsem na čísle .. ). V podstatě jsem v mnoha ohledech viděl příběh svého života, a fakt bych chtěl mít pro příště takového super chlapáckého kouče. ()

uodevr

"As long as we hande this in a mature way, as long as I'm mature about it, you're mature about it, both of us are mature, we can achieve a certain maturation that guarantees maturiosity. The key to wiseness is maturiositude. I'm short enough and ugly enough to suceed on my own." Allen se pro mě stává nebezpečnou drogou. ()

MaxForValue

Woody Allen a Diane Keaton sú zárukou úspechu. Skvelý "old-school" Allen s trefnými konverzačnými rozbrojmi medzi Diane a Woodym a prímesou Casablanky. Takto má vyzerať inteligentná komédia. ()

MirkaP

Z tohoto filmu si nejvíc pamatuju toho cvoka neustále hlásícího telefonní číslo, na kterém právě je. Jak tomu se muselo ulevit s vynálezem mobilu. ()