Zahraj to znovu, Same

• USA Play It Again, Sam (více)

Allan Felix (Woody Allen) je filmový kritik, který miluje filmy, zvláště pak svou nejoblíbenější Casablancu. Právě ho opustila jeho žena Nancy (Susan Anspach) a požádala o rozvod. Allan, který se s tímhle emocionálním zmatkem nedokáže vyrovnat, hledá útěchu v milovaných filmech a představuje si, že se u něj doma zastavil Humphrey Bogart, aby mu poradil, jak jednat se ženami. Nejlepší přítel Dick (Tony Roberts) a jeho žena Linda (Diane Keatonová) se snaží sklíčeného kamaráda povzbudit a domluví mu několik schůzek, které však pro nervózního a nejistého Allana dopadnou katastrofálně. Allan si nakonec uvědomí, že tráví s Lindou více času než kdokoli jiný, a že ho začíná přitahovat... (Cinemax)

Pavlínka9

Typický Woody :) A jelikož u mě je Allen na předním místě nejúžasnějších režisérů, tak prostě tohle je klasika z jeho dílny, i když se neujal režie, ale na tomto snímku měl velký podíl :) skvělý realistický film, který podává skutečnost takovou, jaká je. Muž, který je silně citově a psychicky nestabilní, se vzpamatovává po rozvodu se svou první ženou. A jelikož je to filmový kritik a určitým způsobem se snaží působit jako Humphrey Bogart, aby zapůsobil na velké množství dohozených žen, tak je to z jeho způsobu chování spíše tragické :) Nejlepší? Zasazení úvodní a závěrečné scény, která si je velice podobná :) Allen si tak splnil svůj dávný sen, jelikož řekl větu ze svého nejoblíbenějšího filmu a celkově je snímek v tu chvíli znázorněn jako závěrečná scéna ze slavného filmu Casablanca :) ()

elanius

(84/2015) / Autorský rukopis je jasný a zdá sa, že Woody si napísal jednu z najneschopnejších postáv čo sa v jeho filmoch kedy objavila. Možno iným režisérom, možno tým, že film Casablanca som nevidel zaraďujem túto komédiu do priemeru. (6/10) ()

noriaki

Kdyby to byla allenovka, patřila by k těm nejlepším, což o kvalitě filmu vypovídá asi víc, než co jiného. Tady si Woody jen zahrál hlavní roli a napsal scénář, ale poznat to nejde. Ve skutečnosti si myslím, že Herberta Rosse usměrňoval, protože některé záběry mi připomněly jeho pozdější snímky. Samotný scénář vychází z divadelní hry, která má totožné obsazení jako film. Občas je to na škodu protože dialogy jsou trochu rutinněji recitované, občas je to naopak ku prospěchu, protože po 453 opakováních už mezi všemi bylo přímo hmatatelné sladění. ()

Master19

Dlouho předlouho jsem od Woodyho nic neviděl. Chyba. Když mi ČT2 předložila tenhle kousek, který jsem dosud neznal, nezaváhal jsem, ačkoliv Kaiserův dabing mi moc nesedí. Tedy vlastně, žádný dabing Woodyho mi nesedí... Přesto jsem se báječně pobavil a oproti jiným (i) jeho filmům, kde mi moc neseděla, tady to Diane Keaton hodně sluší. Skoro by se hodilo napsat, že v některých scénách (diskotéka) je neodolatelná. Woody samozřejmě také, jeho rozhovory s Bogartem skvělé a scénka, kdy si "nenápadně" hraje s medailí za sprint (která ho stála 100$), tak ta je ultimativní... ()

ZeroCZ1233

Tenhle film není vůbec realistický, filmový publicista, co si bez jakéhokoliv přivýdělku může dovolit takový byt a životní úroveň? Nesmysl. ()

-ELFKA-

Pri tomto filme sa zarucene budete bavit. Ze poznate a mate radi Casablancu je iba vyhodou. Inteligentný a nenásilný humor dostane asi každého. Ja osobne neoblubujem filmy o smoliaroch, ale Woody je ten najmilší babrák na svete a ešte k tomu aj sebavedomý, to je bomba kombinacia:-) ()

blackJag

Neuroticky - romantická komedie, která nemůže Woodyho Allena a jeho práci vystihovat líp (Allen napsal scénář podle vlastní hry). Vtipné dialogy jedou jak na běžícím páse, jedna hláška střídá druhou, do toho hrdinova posedlost Humphrey Bogartem a Casablancou, kterým je film něčím, jako laskavou poctou. Leckterou dnešní komedii (nejen romantickou) strčí tato s přehledem do kapsy. II Scénář: Woody Allen. Hudba: Billy Goldenberg. 100% ()

Kurikmoon

Je rok 2010 =). Uvažoval som o plnom hodnotení. Veľmi zábavné, vôbec primitívne. Ak si myslíte, že ste najväčší babrák... Nevešajte hlavu a pozrite si to.... ;) Krásne nepísané a naozaj zábavné( nenapísal som to slovko 2x v dvoch riadkoch?) Woody Allen nesklamal... ()

JohnSmith

Já toho Allena fakt nechápu. Další příběh sebelítostivýho ubožáčka, který mi nepřijde dvakrát romantickej a ještě míň vtipnej. Asi umění, které nikdy nepochopím. ()

Autogram

Tak toto je najlepší Woody, akého som zatiaľ videl. Starší film, mladší Allen, krásna Diane a film Casablanca so svojimi hrdinami. Film môže ovplyvniť život a zmýšľanie, to Woody predviedol dokonale, jeho roztomilo nemožný prejav som si tu zamiloval. Vraj v dabingu to nie je ono, tak s tým nemôžem súhlasiť, Kaiser sa toho zhostil dokonale. –––– Miluju déšť. Splachuje vzpomínky z chodníku života. –––– Hochu, to bude vončo. S nikým se necejtím tak bezva jako s Lindou. Škoda, že je při tom tak oblečená. –––– To je z filmu Casablanca. Celej život čekám, komu to mám říct. ()

Pecival

Ne tak ujeté nebo řekněme grotesktní jako když to režíruje sám Allen, na druhou stranu pořád klasicky luxusní scénář s hromadou dokonale-komických situací, jako je například hodně ukrutné rande. Ostatně chválit Allenovy snímky (aspoň ty z jeho začátků) je jako nosit dříví do lesa... ()

jefff

Hodně klasický Allen, kterému chybí větší švih a vlastní režie. Scény mají vtip, ale mnohdy nejsou dobře vypointované a vyznívají do prázdna. Kombinace Allen a Keaton ale funguje dobře už tady. ()

vitekpe

Krasna Diane Keaton (kdo by nechtel takovou kamaradku) a dokonaly Woody Allen ve velmi vtipne intosske komedii. Neni co resit. Provazanost s Casablancou (potazmo Bogartem) me, jako velkeho priznivce, samozrejme nadchla. ()

Autenticita

V tomhle filmu jsou v takové harmonii a jdou ruku v ruce fikce s realitou, autenticita s nadsázkou, a sranda se soucit budícím hrdinou - neznám jiný, který by měl tyto kvality tak vyvážené, aby žádná nepřetloukla tu druhou. Hodinu a půl jsem se výborně bavila a nemám co vytknout. ()

HiddenDragon

Skvela allenovska komedie z jeho ranych zacatku, i kdyz ji vyjimecne sam nereziroval. Jako komik je zde uzasny. Opet hraje svou typickou roli loosera-intelektuala, ktery zije klasickymi filmy a snazi se priblizit svemu vzoru Humphrey Bogartovi, ktery ocaruje kazdou zenu. U filmu s Allenem casto premyslim, jestli dat pet nebo ctyri hvezdy. Pro spoustu lidi jsou to velmi obycejne filmy, ale mne se proste jeho humor a nadhled libi, to jak pracuje s dialogy a k tomu hraje. Navic je tu mlada a krasna Diane Keaton, a to pojeti jako pocta Casablance je moc prijemny, takze dam plnej pocet. Proste nemam moc co bych tomu jako komedii vytknul. Jak ja doporucuju...vino + Allen + musite mit naladu. A mate pohodu zarucenou. ()

Han22

Druhá veleslavná komedie z roku 1972 ze čtyř a dneska druhý film po sobě, ve kterém zazní písnička z Casablancy. Woody Allen se rozvede a shání holku a přitom se sbližuje s ženou svého kamaráda, který na ni nemá čas. Zasmál jsem se, pobavil, filmařsky je to místy naprosto úžasné - hrdina má vize "Bogarta", který mu radí do života, do toho vize exmanželky, ty vize na sebe dokonce reagují :) A k tomu pár další poct jiným filmům a úchvatné finále ve stylu finále Casablancy. Keatonová taky dobrá, jen tady vypadá tak trošku jak šedivá myš i když v reálu vypadala v té době mnohem líp. A tak mi to trochu kazil zas akorát ten Allen, který místy hraje takového troubu, že jsem se až styděl... a ještě si začne s ženou kamaráda, který mu pomáhá, čímž moje sympatie k němu klesly na nulu. Každopádně 4* si to za ty všechny filmové odkazy a "Bogarta" zaslouží. ()

Stružák

Jeden z nejvtipnějších filmů s Woodym. Film, který zaujme netradiční provázaností s jiným, ale také film, kde ostatní herci nehraji druhé housle a jsou Woodymu rovnocennými partnery. Přidejme k tomu příjemné San Francisco a skvělý scénář a pět hvězd je na světě. ()