Zahraj to znovu, Same

• USA Play It Again, Sam (více)

Allan Felix (Woody Allen) je filmový kritik, který miluje filmy, zvláště pak svou nejoblíbenější Casablancu. Právě ho opustila jeho žena Nancy (Susan Anspach) a požádala o rozvod. Allan, který se s tímhle emocionálním zmatkem nedokáže vyrovnat, hledá útěchu v milovaných filmech a představuje si, že se u něj doma zastavil Humphrey Bogart, aby mu poradil, jak jednat se ženami. Nejlepší přítel Dick (Tony Roberts) a jeho žena Linda (Diane Keatonová) se snaží sklíčeného kamaráda povzbudit a domluví mu několik schůzek, které však pro nervózního a nejistého Allana dopadnou katastrofálně. Allan si nakonec uvědomí, že tráví s Lindou více času než kdokoli jiný, a že ho začíná přitahovat... (Cinemax)

Anderton

Pre Ingrid Begman som na čísle 6441 2574, pre Diane Keaton na 6874 9541. Ostatní ma môžete zastihnuť doobeda na číslach 6984 3215, 6958 7412. Cez obed na číslach 6548 7459, 3698 215. Popoludní a v noci na 7485 9874, alebo 3652 1598. Ak bude volať Woody, som zaneprázdnený, nech nechá odkaz mojej sekretárke. ()

Vodnářka

Woody Allen je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů a tenhle film patří k jeho nej. Zmatkář a smolař Sam, který touží být milován dokonalou ženou, který chce být stejně úžasný a charismatický jako jeho filmový idol Humphrey Boggart. Sam, jeho černý humor, jeho svět, který si zamilujete stejně jako Allenovy filmy. ()

Frajer42

Vzhledem k tomu, že jsem upřímný člověk, tak se vám musím přiznat, že se mi film příliš nelíbil. Vtipný nebyl prakticky vůbec a teoreticky také ne. Woody Allen je Woody Allen a opět hrál Woodyho Allena - tedy svůj standart. Naštěstí film není dlouhý, takže občasným návalům nudy se dá snadno vzdorovat. Příběh je z dílen los stupiditos, což také zrovna nepotěší. Nic mi film neřekl. Je určen rozvedeným třicátníkům, mezi které nepatřím. A dokud patřit nebudu, tak zůstaneme u jediné hvězdičky. ()

swamp

"I wonder if she actually had an orgasm in the two years we were married, or did she fake it that night?" :) Já zkrátka Allena miluju - a to, že tento snímek netočil on, ale Herbert Ross, vůbec nejde poznat. Je to vtipné, neurózní, židovské a navíc Allenovi sekunduje nikdo jiný, než Diane Keaton. Před zhlédnutím jsem se ještě podíval na Casablancu, aby mi neušly případné narážky.. a udělal jsem dobře, protože takhle bych vůbec nevěděl, odkud se vzal název filmu. :) "'If that plane leaves the ground, and you're not on it with him, you'll regret it - maybe not today, maybe not tomorrow, but soon, and for the rest of your life.' 'That's beautiful!' 'It's from Casablanca, I waited my whole life to say it.'" ()

nascendi

Aj keď budem so svojim názorom ojedinelý, filmy Woodyho Allena ma oslovujú iba vo výnimočných prípadoch. Zahraj to znova, Sam tou výnimkou nie je. Za komédiu ho nemôžem považovať, pretože na trápnostiach sa nesmejem a považovať film za romantický môže podľa mňa iba divák, ktorý dlhodobo zanedbáva preventívne prehliadky u očného lekára. Ešte by som to mohol považovať za paródiu samého seba Sama, ale ... No nič, nebudem pokračovať, aby som neznechutil skalných obdivovateľov. Jednu hviezdičku si beriem späť, čo v mojej hviezdičkovej reči znamená, že bez tohto filmu by som sa pokojne obišiel, uznávajúc, že niekto ho naozaj môže považovať za romantickú komédiu. ()

Slarque

Raný Allen se vším všudy, jen to tentokrát režíroval někdo jiný. Seznamování se a navazování vztahů za absurdního srovnávání se Woodyho Allena s Humphreym Bogartem – dobrý nápad, na který se povedlo nabalit spoustu typicky allenovských neurotických dialogů a situací. Komedie, která je opravdu k smíchu. Pokud jste neviděli Casablancu, máte ovšem hendikep. ()

eLeR

Mám rada Allenove filmy a tento bol tiež výborný aj napriek tomu, že nesedel na režisérskej stoličke. Plný plnotučných dialógov, aj monológov, hlášok a jednotlivých scén. Allen ako babrák Allan ma často rozosmial. Toto bolo určite tisíckrát lepšie ako Casablanca. ()

Willy Kufalt

Kdyby neměl Woody Allen jako autor a herec v jedné osobě zapotřebí předvádět ty své ujeté exhibiční gagy (jako třeba u pití, sušení vlasů či pojídání), nebo kdyby Herbert Ross projevil citlivější dramaturgii, možná bych tenhle film měl ještě radši, než Annie Hallovou se stejnou trojící Allen – Keaton – Roberts... a to jsem si po pár minutách říkal, že už jsem si na Allena jako herce zvykl, že mě svým odvázaným projevem i celkem dovede bavit a že s ním začínám souznit. Jenže jak přirozeně na mě působí během konverzačního humoru, tak na mě v některých gazích plných roztržitosti působí naopak strojeně a trapně, až jsem se za něj párkrát mírně zastyděl. Nicméně na oplátku mě jindy svým filmem zase dostal do transu, pobavil, silně zapůsobil či mírně okouzlil svými nápady a pozitivní dojmy u mě rozhodně převládly... až jsem se ke konci cítil málem jako Woody na Casablance (taky jsem jí nedávno viděl v kině!). Fantaskní vstupy oživlého Bogarta vážně stály za to a dodaly filmu hravé kouzlo a vtip, Diane Keatonová hýří velice pozitivní a přirozenou energií, Tony Roberts je sympatický pohoďák do vedlejší role, ústřední vztahový příběh dokáže být zábavný, rozehrávat příhody „jako ze života“ s nadhledem a odkazováním na filmové klasiky, ke konci i stále více napíná a finále se po všech stránkách náramně povedlo. Opravdu stylové, i s krásnou atmosférou na závěr, evokující starou dobrou klasiku ve svěžím a originálním zpracování. [80%] ()

iamek

Parádní snímek Woodyho Allena kde tentokrát nerežíruje, ale ujal se pouze scénáře a hlavní role. Pro fanoušky Cassablancy je tenhle snímek jako stvořen a je povinost ho vidět. Ve filmů uvidíte spoustu skvělých záběrů, nezapomenutelných dialogů, moře vtipných scén a hlavně dojemný závěr, který rozesměje nebo vás dojme. [ Project 100 2010 ] ()

dopitak

Tenhle Woody mě za klopy nevzal, snad proto že to není jeho režijní počin. Zápletka slouží jako příprava pro Woodyho vtipy, které ale tentokrát jen málokdy padnou na vděčnou půdu. Filmu dominují dva výrazné hlasy, Heleny Friedrichové coby Lindy, a kupodivu nečekaně překvapivě a hlavně už neopakovaně Oldřicha Kaisera coby Allana. Oba jsou skvělí, ovšem Kaiser, ač exkluzivní, se k Woodyho zjevu příliš nehodí (Prager je zkrátka moc zažitý). Vyloženě mi nesedl Schánilec coby Bogart. Dabing vznikl pro ČST už v roce 1991. ()

Chrustyn

Méně neurotické, více romantické, méně vtipné. V mnoha směrech méně typická Allenovka, která v sobě pořád má spoustu ze svého tvůrce ale mezi jeho legendárními díly, hodně zapadá. A jelikož mě ani legendární Casablanca tolik neoslovila, nemůžu ani její citování brát jako plus. ()

lena60

Projekt 100 2010. Nemotorný zmatkař Allan Felix je opuštěn svou ženou. Vztah krachuje především kvůli jeho filmové vášni (pořád chtěl jen koukal na filmy), pro kterou neměla jeho života lačná manželka příliš pochopení. Allan pak s pomocí manželského páru, který se starostlivě chopí role dohazovačů, rozpoutá honbu na dívky v blízkém okolí. Svým nemožným chováním však většinu pokusů odsoudí k nezdaru...Divák je po celou svědkem typické allenovské tragikomedie. Zpočátku zábavné, ke konci trapné a poněkud přehnané. ()

jojinecko

Aj na piate pozretie je to paráda! Hoci na režisérskej stoličke nesedel sám Woody, jedná sa bezpochyby o jednu z jeho najlepších komédií... ()

Flego

Báječná komédia o neurotickom Allanovi, ktorému sa priatelia snažia pomôcť s prekonaním ťažkej životnej situácii. Woody Allen s jasnou diagnózou neurotika silno zaťažuje bránicu od smiechu. ()

Sawy

Tahle Woodyho parafráze na Casablancu je přesně ten typ filmu,který mi dokonale sedí.Inteligentní konverzační komedie s vypilovaným scénářem,skvělými herci (Diane Keaton skutečně exceluje) a plná skutečných životních pravd,které jsou někdy kruté,ale ve filmech Woodyho Allena vždycky podané s lehkostí.I když Woody Zahraj to znovu, Same nerežíroval,je to skutečně "jeho" film a z těch jeho filmů se mi víc líbila jen Annie Hallová.A to je známka kvality.95 % ()

rawen

Woody Allen a Diane Keaton jsou zárukou kvality, protože jsem ale viděl Annie Hallovou a Mannhattan, musím s hodnocením mírně dolů - tohle jejich kvalit nedosahuje - 7/10 ()

murakamigirl

"Predal by som kvôli nej vlastnú mamu Arabom," odtuší Allan slintajúc nad pekne stavanou blondínkou. A že nebudete mať problém mu to zhltnúť, nepochybujte. V tejto romantickej komédii totiž aj menej vydarené gagy sype Woody Allen tak prirodzene a s takou vážnosťou, že si kútiky jednoducho neustrážite. Podobnosti a scény z Casablancy sú zakomponované vtipne a milo. Iluzórna postava Humphreyho Bogarta (ktorý je Allanovým veľkým idolom a tu dokonca "duchovným otcom") je vynikajúcim nápadom. Nájdu sa však i hluchšie miesta v inak výbornom scenári, čo by sa dali ešte vybrúsiť alebo naopak úplne odstrániť. Postava Diane Keaton sa u mňa zasekla niekde v polovici- t. j. že ma presvedčila na 50%, ani trochu ma nechytila za srdce. A to myslím, že by mala... Zhrnutie: jedna z najlepších- a možno najlepšia- z komédií Woodyho Allena. Pre tých, čo ho ešte stále nepoznáte: zaručuje úplne iný druh komediálneho potešenia. Zaujímavé komentáre: Shadwell, Matty, Oskar ()