Kdo by se odvážil zabít dítě?

(festivalový název)
  • Španělsko ¿Quién puede matar a un niño? (více)

Pár anglických turistů projíždí Španělsko a dostane se do vesnice, kde však není žádný dospělý, ale jen děti, které nic neříkají a koukají na ně s potutelným úsměvem. Dvojice postupem času zjišťuje, že s dětmi není něco v pořádku, a i když jsou to jen děti, mohou být nebezpečné... (markettka)

bolan

Byť jde bezesporu o jeden z těch lepších hororových kousků ze sedmdesátek, pro dnešního diváka už nemají ten kýžený tah na branku. Velké plus filmu je uvěřitelná forma bez trapně vyhlížejích mrtvol. Mínusové body jsou za první hodinové se prokousávání nudou, která nás uvádí do děje, což je ostatně devízou skoro všech 70´s hororů. ()

honelnik odpad!

tak toto je csfd prekvapenie roka....ach boha aj s vami ludia! vypointovane asi ako z roku 76 (xixi),jeden dobry zaber (ktory si vacsina ludi nevsimne, kvoli hlbokej kome, do ktorej ich film ukolise) a najretardovanejsia manzelka v dejinach filmu, ktorej od zaciatku zelate dlhu a krutu smrt (aj ked to v konecnom dosledku znamena len predlzenie vasho utrpenia). zasluzi si to 1*, ale v nadeji, ze niekto vcas zbada toto varovanie, davam odpad ()

Warhorr

Můj druhý film od Serradora a mám úplně stejný problém jako u jeho dřívějšího La residencia. Opět skvělý námět se zajímavou atmosférou opuštěné španělské dědinky na odlehlém ostrově kde nejsou žádní dospělí ale jen zvláštně chovající se děti. Celkové zpracování je u mě hlavním problémem. První půli filmu se tam nic neděje, nic. Mladý pár se potuluje španělským městečkem a následně bloudí i po ostrově a furt nechápou co se tam děje. Drtivá většina filmu je taková pomalá, místy až nudná. Vraždy nezajímavé bez nějakého nápaditého gore. Posledních cca dvacet minut filmu jsem si ale užil. Celkově mě tyto kukuřičné děti po španělsku ale moc nenadchly. ()

Hapretor

Zajímavý snímek, drsný, temný (i když se odehrává během slunečného dne) a konec správně brutální. Smál jsem se i čuměl s otevřenou hubou. ()

Pekisan

prva polovica je obrovska nuda. Dokonca som to vypol a zacal znovu pozerat az po precitani komentarov na CSFDa zisteni ze ma 80 percent. Chcel som sam seba presvedcit, ze to az taky zly film nebude. Ale je. Aj ked druha polovica sa mi pacila tak je tam tolko hovadin, ze sa s tym proste nemozem zmierit. A nelogickost chovania. Uplne ma odrovnala scena ako umierala teta tehotna. Je priatel len stal a pocuval, pozeral sa ako pada na zem. Potom si sadol na stolicku, pospal si do rana, dal mrtvej pusu a odisiel prec. Asi to malo vyzerat, ze chalan je v soku ale skor to vyzeralo na dlhy a kludny spanok. Spomenul som, ze zahodil funkcny samopal? Pohoda, aspon sa deti maju s cim hrat ()

foundation

Pre mňa veľmi tažko hodnotiteľný film. Začiatok a úvodné titulky výborné. Prvých zhruba 30 minút je klasický ale pekne zvládnutý rozbeh. No a akonáhle sa naša dvojica dostane na miesto určenia, takmer opustené mesto na takmer opustenom ostrove, vyzeralo to tak že začne prituhovať. No a stal sa opak. Práve tu film stráca najviac pretože atmosféricky kolíše ako rozpadnutý čln na mori, a asi 20 minút niekde v prostriedku som si už vážne položil ruku na čelo pri tých úplne najzákladnejších logických skratoch, ktorým sa snažia vyhýbať aj absolútne trashové horory z tohto obdobia. No ALE. Ak máte trpezlivosť na mieste a dokážete toto prežiť potom má film pre vás prichystanú velice dobrú záverečnú polhodinu, kde ťahá z rukáva všetky tromfy ktoré sa z toho deja dali vymačkať. Tentoraz teda vyťahujem hodnotenie čisto v rámci svojho žánru, a svojej doby vzniku. V takom prípade ide naozaj o dosť výnimočný kúsok. 75 percent a hviezdičkové zaokrúhlenie teda smerom dohora. O dosť viac sa mi ale páčil iný, podobný film. http://www.csfd.cz/film/249235-deti/ ()

JimiH

Po mrazivém úvodu, zachycujícím skutečné násilí páchané na dětech během válečných konfliktů, dostáváme poměrně předvídatelný příběh, který svým duchem připomene několik hororů z počátku 70. let. Ačkoliv film nemá špatnou atmosféru, chybí mu výraznější závěr a zasloužil by prostříhat. ()

Gardenboy

Ziadne prehnane gore efekty, ziadne obludy, ziadni maskovani vrahovia s dlhým kuchynským nožom ... ale čistý, až Kingovský strach z toho neznámeho "čo je tam vonku". Brilantne budovaná atmosféra s niekedy až dokumentárnou kamerou nám ukazuje v akejsi hororovej metafore, čo si na seba ľudstvo do (nie ďalekej) budúcnosti veľmi aktívne chystá. A nepomôžu mu ani detektory kovov a policajti na základnýcha stredných školách. Tak šialený pocit úzkosti som nemal už ani nepamätám a to najmä z toho, že svojim spôsobom nás to všetkých čaká - ak nezmeníme prístup k mláďeži a ku jej výchove. ()

Alexandre

Absolutní nářez, jaký jsem od tohoto španělského kousku opravdu nečekal! Nejvíce si na něm cením samotné originality a příběhu, který mě do děje vtáhnul samotným začátkem a nepustil mě z něj až do konce filmu... Atmosféru má Who Can Kill a Child? jako stvořenou, která diváka nutí sledovat průběh filmu s nadšením a očekáváním. Rozjíždí se to opravdu prvotřídně, děj se stává postupem filmu napjatějším a ke konci filmu doslova graduje.Tohle se jen tak nevidí. Vynikající španělská lahůdka, kterou jsem si nepopsatelně vychutnával po celou dobu, takže tady je mé pětihvězdičkové hodnocení bezpochyb na řadě. Dokonalé! ()

Knor

Znepokojivý film, velmi velmi znepokojivý. Sice mě první půlhodina trochu zkoušela, jestli vůbec mám koukat dál, ale nakonec jsem nelitoval. Překvapivě napínavá záležitost až do posledních sekund. Nelez než doporučit. ()

JosefTomas

Na tento film jsem byl upřímně zvědaví, protože takovou zápletku jsem nikde moc neviděl. A možná by to docela fungovalo, kdyby si tvůrci usmysleli, co chtějí divákovi říct. V úvodních minutách, kde je sestřih z archivních záběrů na děti, co žijí v chudobě a válečném prostředí, nám zřejmě chtějí připomenout, jak některé děti trpí a zbytečně umírají. Ale potom je tam v průběhu nechají zabíjet dospělé s úsměvem na tváři a udělají z nich vraždící bestie? Jako nic ve zlém, ale když na vás poběží několik dětí s noži a klackama a vy víte, čeho jsou schopné, tak vám v hlavě neprobleskne, že ty děti jsou chudáci a jinde trpí, ale budete přemýšlet, jak to sakra přežít, protože asi byste se nenechali zabít, ne? Buď v lepším zdrhnete a nebo holt popadnete ten samopal či klacek, co tam leží a jednáte. Není to hezký pohled, ale ty děti jsou tady jak zombící. Objeví se, chtějí vás zabít a je jich fakt hodně. Možná by to vše fungovalo lépe, kdybych měl o protagonisty nějaký strach, ale občasná jejich logika mě dost iritovala a než se skutečně rozhodnou něco konečně dělat, je konec. Nehledě na atmosféru, která je budována dobrých tři čtvrtě filmu, aby to pak skončilo víceméně tradičně a rychle. Plusové body dávám ale za tu myšlenku, která se vloudila i do názvu filmu a docela znepokojivý dovětek, který to v mých očích o stupínek zvedá, ale zbytek je poměrně průměrný. Docela škoda, když tam byl takový potenciál. ()

VonHayek

Na základě hodnocení ostatních jsem se těšil jak malý kluk, ovšem s velkou lítostí musím tento kousek ohodnotil jako podprůměr. Nepřesvědčivost postav, nelogičnost chování a celé zápletky mi naháněly daleko větší hrůzu než filmové zlobivé děti. Vycházím ovšem z předpokladu, že se tehdejší divák bál stejným způsobem jako já dnes - tedy na základě stejných stimulů, což může být zavádějící... Nej částí filmu pro mne tak byl úplný začátek - titulky. ()

othoson

Buď už jsem otrlý modernějšími filmy a nebo tenhle film nemá zase takovou atmosféru, jak hodnotící píší. Nelogického chování habaděj a základní premisa, že dospělý nezabije dítě, se popírá už v úvodních titulcích. Když ještě jde vidět, že mrtví normálně dýchají, nemůžu tomuto filmu jen kvůli dobrému námětu hodit víc než 2* a to ještě pouze s přihlédnutím ke stáří snímku. ()

FilmFaktor

Brutal vraždiaci malí zmrdi! Veľmi civilné spracovanie, čo ešte viac umocňuje na hororovej atmosfére (aj keď slnko celý čas praží/.  A trochu mi to pripomenulo South Park S04E16-The Wacky Molestation Adventure.  Ps. V Eden Lake, bola hlavná hrdinka akčná, tuto je manželka hlavného hrdinu celkom ťapa a dosť ma srala. Inak fajn des. ()

prezyvkos

prepáčte, ale po tom, čo muž uvidí vraždu a dve mŕtve telá, ani ho nenapadne nalodiť svoju (tehotnú!!!) ženušku a vypadnúť späť do civilizácie a nehorázne jej tvrdí, že sa nič nedeje a všetko je v poriadku? milujem horory a viem odpustiť nelogické správanie postáv, ale toto pri tomto hodnotení, ani náhodou. ()

Pattrick

Kdybych vyjmul z filmu jenom velmi napínavé pasáže, bylo by to hodně hutné a drsné. Ale jako celek to působí komicky a trapně a hlavně nelogicky. Celkově ostrov má 200 obyvatel a je tam dětí jak nasr.. a dalo by se dál a dál přicházet na další hovadiny. Beru v potaz 74 rok, takže je jasné, že to je takové jaké to je, ale prostě to na mne dojem neudělalo. Slabší tři hvězdy ()

baronGrga

Pro mě jako pro nepřítele filmů, kde mají jakoukoli významnější roli děti, bylo Quién puede matar a un niño pouze přemilým překvapením. Serradorův film by byl nejspíš béčkovou záležitostí, kdyby místo dětí šoupl do vylidněné vesnice dvoumetrové zabijáky, vačice, robotí opice atd. atd. To, co na celém filmu šokuje, je vystiženo názvem filmu. A funguje to. ()