Willenbrock (festivalový název)

• Německo

Willenbrock

Německo, 2005, 108 min

Přesvědčivá výpoveď o úspěšném a sebejistém muži, který byl zvyklý, brát si od života vše, co nabízí, bez ohledu na své okolí. Když se mu pak náhle přestane dařit a přichází jedna rána za druhou, sebejistota se vytrácí a Bern Willenbrock začíná ztrácet půdu pod nohama. Těch ran a nezdarů přijde najednou až příliš a dříve sebevědomý muž padá na držku tolik, až jsem měla dojem, že film natočila nějaká německá Věra Chytilová. Až na ten závěr, ovšem...Axel Prahl zahrál tu proměnu do sebevědomého člověka k politováníhodnému klubíčku neštěstí tak dobře, že Willenbrocka považuji za jeden z nejlepších, ne-li úplně nejlepší film Andrease Dresena.(25.4.2014)

Tenhle film má mnoho společného s předchozím Dresenovým filmem Láska na grilu. Východoněmecký Magdeburk, Axel Prahl v hlavní roli, podnikání, manželství, nevěra, vše působí všedně a civilně. Willenbrock přitom neopakuje už řečené, ale dívá se na to trochu jinak (taky přibylo trochu humoru), ale kvalita obou filmů je zcela srovnatelná.(8.7.2005)

Naozaj film zo života, v ktorom som jednotlivé scény fakt ocenil pre to ako boli prirodzené. Scéna pri prepadnutí bola maximálne uveritelná. Horšie už boli dialógy, ktoré boli mierne poameričtené, ale film v celku dôkladne psychologicky pitval osobnosť hlavnej postavy čo bolo veĺké plus. Dobrý snímok.(11.8.2007)

Film jsem shlédl na karlovarském filmovém festivalu. Hezký a dojemný film ze života. Ovšem pokud říkám "ze života" není to žádný škvár plný patosu, ale opravdu citlivě zfilmované vyprávění. Doporučuji!(16.11.2009)