Hawking (TV film)

Drama / Životopisný

Velká Británie, 2004, 90 min

Spojení Cumberbatch - Hawking, zní neodolatelně a co se týče hereckého projevu Benedicta Cumberbatche je tomu vskutku tak. Myslím, že předvedl velice dobrý výkon. Ale tím nějak vše ostatní na tomto snímku nějak pohasíná. Přijde mi, že se scénáristi drželi zbytečně moc zkrátka, až dalo by se říci komorně. Sice to není film, kde by vše mělo být pompézní, ale něco navíc, nějaká příběhová linka, která by lépe dotvářela příběh snímku jako celku, mi zde chyběla. Hawkingovi sice fandíte celou dobu, ale ještě to chtělo něco navíc, aby si Vás získal úplně. Aspoň tak to vidím já...(8.1.2015)

Nedá se svítit, ale musím srovnávat s Teorií všeho a srovnatelné to určitě není. Na to, že je to od BBC, tak opět velice slušná práce, jen to vlastně celé skončilo uprostřed filmu (života), což je asi škoda. Jsem rád, že se tvůrci věnovali spíše fyzice než rodinnému životu jako to bylo u Teorie všeho. Benedict měl hodně dobrý výkon, ale na Eddieho nemá, ten svoji roli dotáhnul k dokonalosti. 78%(28.4.2015)

Srdcovka. Čerta se starám o techniku kamery, scénář a kdovíco, neanalyzuju, jestli to bylo dost hluboký nebo to bylo nudný klišé, nechala jsem se unést a okouzlit jak nadšením a nasazením vědců a tématem, mému srdci blízkým, tak Benedictem Cumberbatchem, který v tomto filmu exceluje úplně mimořádně a užila jsem si to. Ačkoli jako scifistovi mi téma nebylo nikdy cizí, tak práce Stephena Hawkinga mi zatím unikala, i když jsem o něm samotném samozřejmě věděla. Čekala na svůj čas. A ten přišel po shlédnutí tohoto filmu. Přečetla jsem všechno zásadní plus pár dalších knih od jiných autorů. Byla to neskutečný období, kdy se se mnou skoro nedalo normálně mluvit.)) Jako bych nasála to nadšení Hawkinga, Penrose a dalších a užívala jsem si to na plný pecky. Od tý doby jsem ho viděla ještě třikrát a někdy si pouštím jen oblíbený kousky, prostě tenhle film mám hrozně ráda.(17.3.2014)

Asi je prima, že: 1. tvůrci pracují s rámcovým příběhem. 2. si vybrali úzké téma a to adekvátně zpracovali, místo aby se roztahovali po celém životě. 3. je to nakonec o míření ke hvězdám. 4. hlavní herecký představitel předvedl, to co předvedl. Ale stejně je mým nejhlavnějším výstupem z filmu lítost, že nejsem chytrá.(31.1.2014)

Já věděl, že tady nesáhnu vedle. Přestože jsem se mnohokrát ztrácel v terminologii, tak při jakékoliv vyslovené myšlence Hawkinga v geniálním podání Benedicta mi to bylo úplně fuk. Zápal a nadšení pro fyziku Cumberbatch přesně do této postavy přenesl a jeho životní osud se kterým se statečně pral a pořád pere, musí dostat každého. Škoda, že si tato zákeřná nemoc vybrala právě Stephena.(15.9.2012)

• - Po pádu ze schodů navštívil skutečný Stephen Hawking testy Mensa, aby si ověřil, že jeho intelektové schopnosti nebyly narušeny. (Art_of_Can)

• - Ve filmu se o Stephenově (Benedict Cumberbatch) nemoci divák dovídá skrze neschopnost vstát z trávníku. Ve skutečnosti mladý Stephen spadl ze schodů. Tato nehoda vedla k diagnostice smrtelně nebezpečného onemocnění. (Art_of_Can)

• - Když byla Stevenu Hawkingovi v 21. letech v roce 1963 diagnostikovaná amyotrofická laterální skleróza, lékaři dávali Stevenovi pouze dva až tři roky života. (Art_of_Can)