Reklama

Reklama

Dospívající dívka s přehnaným zájmem o chirurgii bojuje s postem vyvržence společnosti a přitom spřádá plány, jak přijít o panenství a zachránit svou sestru od pustošících účinků cystické fibrózy. Když je vám sedmnáct, život stojí za starou belu. Dospívající Pauline (AnnaLynne McCord) je prostě jiná. Ocitá se pod tlakem, protože se snaží zapadnout na střední školu, naplnit očekávání rodičů a k tomu všemu hoří touhou přijít o panenství. Jenže kvůli jejímu grotesknímu zájmu o temnější stránky života ji všichni kolem považují za vyvržence společnosti. A protože ji láká lidské tělo, uzavírá se do vlastní fantazie a doufá, že z ní jednou bude skvělý chirurg... tedy pokud do té doby nezešílí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (99)

LIVINGDEAD odpad!

všechny recenze uživatele

To se nedá jinak popsat, než že to byla PÍČOVINA! Herečku s tak hnusným ksichtem jsem ještě neviděl. A nepomohlo ani nalíčení. Celý film koukáte na to, jak má zrůda sny o tom, že se miluje s mrtvolami. A nechutná scéna vše dorazila, kdy ji chudák kluk líže píču a má celou hubu od krve. Dáma má totiž krámy! HNUS! ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,MILÝ BOŽE, JE TU JEDNA VĚC, O KTERÉ JSEM PŘEMÝŠLELA. DĚLÁM HODNĚ BLÁZNIVÝCH KRAVIN, ZATÍMCO JSEM SAMA…“ /// Láska má mnoho podob. I ta autoerotická… Pauline je teenager s profilem psychopata a je nemožný ji milovat. Snímku vládnou její zvrhlý krvavý fantasie, který ho dělaj nejen víc barevným, ale hlavně zvláštně úchylným. Navíc se natají tím, že bude spolíhat na závěrečnou pointu. Dobře zmáknutá bizarnost! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vzrušuje mě pohled na použitou vložku. (Ne, nejedná se o zámečnický učiliště…) 2.) Chci bejt (nebo už jsem) divná/divnej. 3.) Thx za titule ,,verus.1993“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Ha, no já čekal nějakou vážnou tíživou úchylárnu, a ona je to nakonec taková odlehčená srandička. Herecky perfektní, snové sekvence vizuálně a výtvarně rovněž. Příběh takřka absentuje - celou stopáž se v podstatě čeká jen na to, až hlavní postava přestane být psychopatická a zvrácená roztomile nevinným způsobem a přitvrdí. Nakonec teda trochu přitvrdí, ale kdyby nepřitvrdila, tak se taky prd stane, film by to byl sympatický i tak. Pro mne jeden z nejosobitějších letošních žánrových přírůstků (byť se s klasickými očekáváními hororových fanoušků míjí). Spokojených nás ale asi bude menšina. ()

ricci.s odpad!

všechny recenze uživatele

Tu už pravdepodobne viac záleží na vkuse ako na akejkoľvek objektivite, a či mi to sadlo... no asi nie. Dívať sa 80 minút na jednu kravu a jej utkvelé fantasmagorické predstavy ma nebaví ani omylom, problém je vlastne už len v tom, že tento film z toho "hororového" (a vlastne aj obsahového, dokonca akéhokoľvek) hľadiska neponúka nič iné, takže ak by sa ma niekto spýtal, o čom to vlastne bolo, asi by som mu nedokázal vypotiť ani jednu jedinú súvislú vetu. Možno prekvapivé hodnotenie odo mňa, lebo obvykle nezvyknem slušne nakrútené novinky hádzať do odpadu, ale v tomto prípade som mal vážny problém dopracovať sa ku koncu. To si už radšej zopakujem psychodelický Twixt, ten mi prišiel aspoň po vizuálnej stránke celkom zaujímavý, ale o tento nezmyselný a nudný blábol sa už v živote nechcem ani obtrieť. Chváliť nejaké gore pre mňa absolútne postráda zmysel. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Vhled do hodně osobité mysle pubertální středoškolačky, která nesnáší svojí školu, je posedlá krví a chce být chirurgičkou. A v hlavě má tak trochu bordel. Rejža ji zasazuje do hezké americké čtvrtě, jako neatraktivní asociální outsiderku, s vizuálně zajímavými představami a sny, které ale divák pro jejich bizarnost a odtažitost nemůže pochopit nebo v nich najít jakékoliv spojení. Film tak divákovi nevychází v pochopení postavy v ústřety a je spíše snůžkou dalších a dalších konfliktů mezi hlavní hrdinkou a mámou, učitelem, reverendem, spolužačkama atd. Minirole Malcolma McDowella a Johna Watersa potěší, ale film výše nezvednou. A závěr překvapí, ale nešokuje tak, jak by chtěl. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama