Amputace

Excision

Drama / Horor / Komedie / Psychologický

USA, 2012, 81 min

• Havaj8

Myslím, že sem ještě nikdy v životě asi neviděl takovouhle zvrácenost. Krev mi naprosto nevadí, ale tohle byl po celou dobu přímo nechutný a přitom úplně o ničem. Ono by možná stačila jenom ta narušená holka, ale nechápu kdo tohle může mít rád. Měl sem problémy to vůbec dokoukat, už nikdy nechci nic takovýho vidět.(5.1.2014)

Puberťačka,která svým vzezřením připomíná smrtku a svým chováním rozhodně vybočuje z řady obyčejných teenagerů mě i přesto byla nějakým zvráceným způsobem sympatická.Pro její morbidní vize ve kterých vypadá jako ztělesnění bohyně pomsty bych rozhodně nešetřil superlativy.Ta holka je prostě magóóór!!!Zamrzela pouze jediná věc a to ,že Malcolm McDowell nedostal více prostoru.(29.5.2013)

Teenage bizarre psychodrama... Film, kde modelka z Beverly Hills 902 10 hraje pošahanou ošklivku se sadomaso sklony, a bývalá pornohvězda zas její upjatou maloměšťáckou matinku, byste si (pokud vydržíte nějakou tu dávku nechutností) možná neměli nechat ujít. Surrealistické sny hlavní hrdinky jsou velmi dobře natočeny, a jako bonus tu máme školu, kde třídního dělá Malcolm McDowell, ředitele Ray Wise, a školní poradkyni hluchá Marlee Matlin, které nikdo nerozumí, protože komunikuje pouze znakovou řečí... Nutno dodat, že pětadvacetiletá AnnaLynne McCord na sebe výkonem v roli velice svérázné osmnáctky s ne zrovna ideální pletí strhává veškerou pozornost, a hravě zastiňuje prakticky všechny své kolegy... Tak mě při čtení některých komentářů, v nichž se úpí nad ošklivostí toho nešťastného děvčete, napadá: Jak asi vypadají všechny ty vyhlášené hollywoodské krasavice po ránu, ještě předtím, než si nasadí své dokonalé masky? :-)(28.4.2013)

[SF 2012, Sydney] "Teeth meets Welcome to the Dollhouse." Tak by asi znel neoficiálný názov pre nový žánrový flick od talentovaného sympaťáka Richarda Batesa Jr., ktorý sa nechal inšpirovať aj osobitými filmármi a natočil jeden nesmierne vtipný, rafinovaný, doslova až grafický hororový pop art. Tam je (okrem Lichteinsteina a Solondza) Cronenbergova "Mucha", podobnosti sa neubráni Argentova "Suspiria" a nemusíme sa ani extra namáhať aby sme zbadali nepotlačiteľnú familiárnosť s McKeeho "May." Perličky tu vyzrádzať určite nebudem, uskromním sa na konštatovanie, že obsadenie je kráľovská žranica pri ktorej si prídu na svoje hlavne tí, čo radi pokrivené charaktery, ikonické legendy, úchylných pošukov a nové objavy. Tu mi ale nedá nespomenúť, že tým objavom je prevažne seriálová buchtička AnnaLynne McCord, ktorá rolu okolím zavrhnutého a záľubami nezaraditeľného tínedžera stvárnila s najväčšou bravúrou. Jej zvrátené snívanie na pozadí spoločenského boja za toleranciu je suprovou predprípravou na onen maniakálny verdikt, ktorý predstavuje tu pravú chilli ozdôbkou na tomto obdivuhodne zrealizovanom psycho-suburban genre cvičení. "Excision" je pýchou nízkonákladovej produkcie, darčekom pre fandov pokleslého/kreatívneho umenia a ráznym impulzom pre začínajúcich autorov...pretože tadiaľto milí zlatí cesta istotne vedie.(12.6.2012)

• S.Quentin QUALE

Na ty dvě hvězdy se tam určitě pár věcí najde, ale já jsem u toho strašně trpěl. Vím, že vzhled hlavního hrdiny, pardon, hrdinky, byl zvolen záměrně, ale já bych radši pouklízel veřejný hajzle na hlavním nádraží, než čuměl na takovej pojebanej rypák. Mět to víc jak 81 minut, tak to pro mě byla čistá zkouška odvahy. Doporučuju spíš Kevina, který se točí kolem něčeho podobnýho. 50%(3.2.2013)