Kouzelná chůva Nanny McPhee

• Česko Kouzelná chůva (více)

Pan Brown je majitelem krachujícího pohřebního ústavu, který drží nad vodou pouze štědré příspěvky panovačné tety Adelaide. Má sedm bystrých, ale také rozpustilých a velmi zlobivých dětí. Je pravidelným klientem místní agentury na hlídání dětí, po "likvidaci" sedmnácti chův s ním nechce mít majitelka agentury už nic společného. Bezradný pan Brown neví, co dál, jedinou oporou je mu mladá hospodyně Evangeline. Jednoho večera se objeví u jejich domovních dveří velmi nesympatická osoba, která je mimořádně ošklivá, a představí se jako chůva McPhee. Brown se domnívá, že mu ji poslala agentura. Za jiných okolností by ji nejspíš nezaměstnal, teď je jeho poslední záchranou. Děti ji nejprve odmítají poslouchat, záhy ale zjistí, že chůva používá čáry a kouzla, kterými je dokáže ovládnout. (TV Nova)

blazma

Anooo, kdo by neměl rád to kliše, kde se všechno rozpadá. Máte plno dětí, které totálně nezvládáte a najednou se někdo objeví a ke konci filmu už všechno šlape jako hodinky. Děcka jsou ta nejhodnější na světě, no prostě paráda :D. Rodinný film, po kterém si rodiče začnou říkat, kéžby se mi to taky stalo s mými dětmi. Takže jo, proč ne. ()

Simon@

Tento film jsem si původně nepůjčila kvůli pohádkovému prostředí, smíchu, a barvám, které mu tak vládnou. Půjčila jsem si jej kvůli Colinu Firthovi, což je vskutku jeden z mých nejoblíbenějších herců. V této báječné britské komedii, byl tak úžasný, že si nemohu dovolit dát byť o jednu hvězdičku méně. ()

cici24

Úžasná pohádka, která umí rozesmát, dojmout a pohladit po srdíčku...naprosto vynikající Emma Thompson, která je herečka pár excelánc:-)))....Po Stardustu opět vím, že se pohádky ještě umí točit....ale kvalitních je hrozně málo...doporučuji všem!!! ()

Ze začátku jsem si říkala, proč propána jsem si kdy usmyslela, že se na takový kýč podívám, ale nebylo to tak zlé a najednou se mi to začalo líbit, moc líbit a u toho konce jsem už byla strašně nadšená. Jak napsal imf, ten film je plný rozporů a právě kvůli tomu je zajímavý a já ho hodnotím tak vysoko, moc mile mne to překvapilo...a už jsem si vzpomněla, jak jsem se k tomu filmu dostala, hraje tam Emma Thompson, inu, trvalo mi to skoro celý film, na to přijít :D ()

Xpat

Krásná, vyvážená pohádka, která má končně hlavu a patu :) Musím ocenit výkon Emma Thompson a neřekl bych do ní, že by se dokázala do takového masky převléknout. ()

dantiiik

Bohužel dost béčková pohádka s ještě béčkovatějśi, neoriginální a předvídatelnou "zápletkou", kterou ani deset kouzelných chův nezlepší ()

david666

Na Vánoční čas pěkná pohádka - podstatně lepší, než to, co cca 20 let leze z domácí produkce - ale pokud bych to bral s nadhledem, tak zas tak dobrý film "chůva! není. Co se mi však hodně líbilo, byly ty pastelové barvy a takové to charisma Anglie ()

DrakMrak

Moc pěkná věc, příjemně se na to koukalo, strčilo to do kapsy plno našich novodobých pasqvilů... achjo škoda, že se u nás netočí nějaké pěkné pohádky poslední dobou mi to přijde od deseti k pěti... ()

Arehanah

Opět můj milovaný Colin Firth a božská Emma Thompson v jednom filmu. Krásná a vtipná pohádka u které se pobaví děti i dospělí. ()

Lime

Sice miluji pohádky, ale tento příběh mě moc neokouzlil. Jinak obsazení bylo skvělé (Colin Firth,...) ()

Tsuki003

No páni :) Krásná rodinná pohádka s trochou romance. Překvapilo mě moc pěkné zpracování, velmi vyrovnaný děj (tempo se drží, nenarazila jsem na slabou chvilku ani na příliš rychlý spád) a ve filmu figurují sympatičtí herci, i postavy - chůva McPhee byla 'kouzelná', líbil se mi tancující a laškovně mrkající osel i děsná paní Quickleyová. Takovou chůvu by potřebovalo na tucty dětí... P.S.: Taky chci svatební šaty ze sněhu! ()

TonoM

Nemyslím si, že to je typická pohádka pro děti, jak se tu píše, podle mě může zaujmout spoustu dospělých.Skvělý výkon Colin Firth a originální scénář nám ukazuje, že ve Velké Británii umí. A po USA společně s Francií jsou nejlepšími producenty na filmy. 85% ()

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (více)