Nádherný holky

Nádherné dievčatá

Beautiful Girls

Drama / Romantický / Komedie

USA, 1996, 112 min

Naprosto MILÁ záležitost. Možná je to tím vyšperkovaným obsazením, vztahovým tematem a prima muzikou, notně mi to připomíná skvělé Singles (1992), a ty jsou mojí více než nostalgickou srdeční záležitostí. Timothy Hutton a jeho linie s N. Portman byla jedním z nejzajímavějších tahounů celého citového "dospívání" hlavních hrdinů. Já bych si na ní počkala :-) Ted Demme byl výborný režisér, a díky jeho povedeným komediálním citovkám navždy zůstane mezi mými nejoblíbenějšími psychologickými manipulátory. Tede, CHYBÍŠ MI!!!!(23.4.2010)

Těsně po sobě jsem viděl dva filmy, které měly mnoho společného (Beautiful Girls a Garden State): dozrávající muž se vrací z velkoměsta do rodného maloměsta, potkává spoustu bývalých kámošů, s kterými se potlouká po barech a mejdanech, a aby se z této rutiny občas dostal, setkává se s trochu tajemnou neznámou (v obou případech Natalie Portman). Oba filmy jsou povedené, mají výbornou atmosféru i svižně postupující děj, oba jsem si užil, v obou případech jsem se s hrdiny dokázal ztotožnit. 75%.(27.9.2012)

Moc pěkný, pohodový film o tom, jak se v malém městečku neděje relativně nic a zároveň celkem dost. Povedená je zápletka ústřední postavy s Natalie Portman, která má takovou roli, že by si na ní myslel každý. Zvlášť bych upozornil na hudbu, která se zde objevuje, neboť dle mého nemohla být vybrána lépe. Rád se podívám znovu.(10.7.2009)

Tak musím říci, že toto mi skvěle sedlo. Takhle vkusně odlehčené scény, které by jinde vyzněly jako klišé, jsem v podobném filmu už dlouho neviděl. Celé to bylo odlehčené naprosto parádně. Je to spíše komedie než cokoliv jiného, a já se bavil moc dobře. Ne, že bych se každou chvíli popadal za břicho, ale zkrátka..když vás něco baví a rozesmívá zároveň, dá se to subjektivně označit za skvělou komedii. A navíc... některé ty ženské postavy... nádhera. Annabeth Gish, Lauren Holly... A patnáctiletá Natálka Portman, i když tam hraje vedlejší roli, je dokonalá. Jasný talent!(22.8.2017)

Reziser Ted Demme /The Blow/ natocil celkom prijemny film o tlupe kamaratov, ktori rozoberaju holky, chlastaju. Diviaka trochu nasere ten fuckt, ze film je to urceny tinedzerom a narocny diviak sa bude nudit. Pozeral som to vsak najma kvoli Ume Thurman /Kill Bill/, ktora bola vyborna a Matt Dillon /Rumble Fish/ mi skor vadil. 73 %(27.6.2015)

• - Reakce Natalie Portman ve scéně, kde ji Timothy Hutton políbí na tvář, jsou spontánní. Režisér Ted Demme se totiž s Huttonem na polibku domluvil, aniž by Natalie něco tušila. (D3VIL)