Nádherný holky

Nádherné dievčatá

Beautiful Girls

Drama / Romantický / Komedie

USA, 1996, 112 min

Rozhodně se raději dívám na nádherný holky než na frajírky machrující se sněžnými pluhy, ale tentokrát by si víc užil fanda odhrnování sněhu než vášnivý čtenář hambatých časopisů. Kupodivu to však nevadí, protože tento snímek disponuje věcí mnou dlouho neviděnou - hned čtyřmi osobami něžného pohlaví, jejichž přirozená chápavost ve mně probudila touhu chránit je před atakem zuřivého komára, fintou nadrženého úchyla i únosem zvědavých ufonů. Můj hluboký obdiv si navíc získala školačka Marty, která mezi těmito dokonalými dámami dokázala s lehkostí vyniknout svou roztomile rafinovanou vyzrálostí a posunula tím snímek o srazu bývalých spolužáků do mnohem zajímavějších poloh, než bývá u podobných filmů zvykem.(23.1.2013)

• mira.l

73%? Viděl jsem ten stejnej film? Ano, Natalie Portman byla ve své roli úžasná, příjemným oživením byla i Uma Thurman, ale to je tak všechno. Od filmu s takovým názvem bych čekal té ženské krásy přece jen o něco víc, a mužské role? Který že byl vlastně William, Steve, Stan nebo jaxe vlastně všichni jmenovali? Sonda do života jednoho malého amerického městečka v jakémsi zasněženém zapadákově, kde se pořád jen prohrnuje, sedí v hospodě, (skoro) každý zná každého, no nevim, nikterak mě to neuchvátilo. Dvě hvězdičky za výše zmíněné dámy a tak nějak spíš ze soucitu za zbytek.(14.2.2015)

Tak tohle je můj odpočinkový film, hrozně rád se na něj dívám jen tak pro pohodu. Líbí se mi škála sympatických postav, návrat „měšťáka“ do rodného městečka, scénky a rozhovory a samozřejmě ty holky jsou nádherný :-) Navíc super soundtrack. Vždycky mám pocit, že bych chtěl být jeden z party spolužáků. Velká pohoda.(11.1.2009)

Když je v žánru uvedeno slovo "romantický", tak k filmu přistupuju automaticky s nedůvěrou. A přiznávám se i k tomu, že já navíc nemám rád Natalii Portman a Umu Thurman. Takže jsem fakt byl na vážkách, jestli se na to mám podívat. Nakonec jsem se podíval a film mě opravdu velice mile překvapil. Sice to není nic novýho pod Sluncem a je to spíš takový kecání u piva, ale film na mě působil strašně pohodově. Navíc je to taková nostalgická cesta do devadesátek. Ty časy jsou už nenávratně pryč, ale já jsem se v tomto desetiletí asi nějak zaseknul, takže se mi ani nechce uvěřit, že film je starej už skoro čtvrtstoletí, že většině hercům v hlavních rolích je dneska přes 50 let a že SAAB 9000 už je docela starý auto. Celkově to vidim na 4 hvězdy, který jsou hodně ovlivněný nostalgií. Jinak v galerii k filmu jsou zase špatný popisky. Lauren Holly a Mira Sorvino si podle mě zase tak moc podobný nejsou.(9.2.2020)

Často se nestává, vidět tolik známých tváří v jednom jediném filmu, v tomhle případě filmu pohodovém a příjemném. Ovšem nebýt vztahu dvojice Hutton-Portman, dal bych o jednu hvězdičku méně. Tak mně napadá, jaká škoda, že tak výborný herec, jakým Timothy Hutton je, se od doby, kdy dostal Oscara za Ordinary People, neobjevil v žádném pořádném filmu a herecky v postatě jenom paběrkoval. Rozhodně by si zasloužil mnohem větší role.(2.12.2002)

• - Reakce Natalie Portman ve scéně, kde ji Timothy Hutton políbí na tvář, jsou spontánní. Režisér Ted Demme se totiž s Huttonem na polibku domluvil, aniž by Natalie něco tušila. (D3VIL)