poster

Nádherný holky

 • USA

  Beautiful Girls

 • Slovensko

  Nádherné dievčatá

 • Velká Británie

  Beautiful Girls

Drama / Romantický / Komedie

USA, 1996, 112 min

 • Padme_Anakin
  ****

  Moc pěkně napsané, zajímavé výměny mezi mužskýma a něžným pohlavím a dialogy Willie vs. Marty... no, pecka. Timothy Hutton a Natalie Portman výrazně podpořili sám o sobě pozoruhodný příběh o srazu bývalých spolužáků, aneb jak se snadno rozčeří stojaté vody malého městečka, o tom, že nám všem roky přibývají a že se některým mužům nedaří dospět před třicítkou. Příjemná záležitost, zejména si cením uvěřitelnosti a přirozenosti.(20.7.2019)

 • Blackhawks
  *****

  Tenhle film mám velice rád. Viděl jsem jej asi 10x a pořád má své kouzlo, jako tehdá, když jsem jej viděl poprvé.. Moc se mi líbí obsazení, opravdu skvělý výber. Je to prostě nádherný film o starších lidech, kteří přemýšlí nad svým životem.. někteří před sebou mají životní rozhodnutí, jiní jsou spokojení.. nádherná hudba a atmosféra filmu, je velké plus.(9.4.2014)

 • venison
  ***

  Vcelku nezajímavý film o tom, kterak partička maloměšťáků váhá vlézt do chomoutu.. V poodstatě se 90% filmu odehrává "u piva" a řešej se ženský.. Jediná linie, která mě fakt bavila je platonické okouzlení sousedovic dceruškou Natalií Portman a hlavním hrdinou.. Kdo si počká, ten se dočká, nebo taky dopadne jako medvídek Pú :-D(2.1.2014)

 • emma53
  ****

  Ne, že by tenhle snímek nějak zvlášť vybočoval z řady podobně laděných, ale pro mě byl přesto moc příjemným osvěžením. Nádherná vztahová, potažmo konverzační záležitost nejen mezi klukama navzájem, ale hlavně k ženskému pohlaví a to tady předvedli páni kluci opravdu velmi výmluvně. Jak je těžké například pro Willieho přiznat si, že stárne a tak mu ještě navíc předhodí krásnou třináctiletou Natálku, to byly kouzelné chvilky sebepoznávání. A takových podobných tam je celý kýbl. Plus velmi dobrá herecká sestava s bezvadným soundtrackem a mně nebude dělat vůbec žádné problémy podívat se někdy na Nádherný holky ještě jednou.(25.10.2013)

 • Schuldiner
  ****

  Tak musím říci, že toto mi skvěle sedlo. Takhle vkusně odlehčené scény, které by jinde vyzněly jako klišé, jsem v podobném filmu už dlouho neviděl. Celé to bylo odlehčené naprosto parádně. Je to spíše komedie než cokoliv jiného, a já se bavil moc dobře. Ne, že bych se každou chvíli popadal za břicho, ale zkrátka..když vás něco baví a rozesmívá zároveň, dá se to subjektivně označit za skvělou komedii. A navíc... některé ty ženské postavy... nádhera. Annabeth Gish, Lauren Holly... A patnáctiletá Natálka Portman, i když tam hraje vedlejší roli, je dokonalá. Jasný talent!(22.8.2017)

 • - Reakce Natalie Portman ve scéně, kde ji Timothy Hutton políbí na tvář, jsou spontánní. Režisér Ted Demme se totiž s Huttonem na polibku domluvil, aniž by Natalie něco tušila. (D3VIL)