Nádherný holky

Nádherné dievčatá

Beautiful Girls

Drama / Romantický / Komedie

USA, 1996, 112 min

Těsně po sobě jsem viděl dva filmy, které měly mnoho společného (Beautiful Girls a Garden State): dozrávající muž se vrací z velkoměsta do rodného maloměsta, potkává spoustu bývalých kámošů, s kterými se potlouká po barech a mejdanech, a aby se z této rutiny občas dostal, setkává se s trochu tajemnou neznámou (v obou případech Natalie Portman). Oba filmy jsou povedené, mají výbornou atmosféru i svižně postupující děj, oba jsem si užil, v obou případech jsem se s hrdiny dokázal ztotožnit. 75%.(27.9.2012)

V posledních dekádách se jasně ukázalo, že nejvěrnějšími návštěvníky kin a filmovými diváky jsou teenageři - často i jedinými. Jejich vkusu se tudíž přizpůsobuje i nabídka. Romantických milostných příběhů střižených podle jejich potřeb a očekávání jsou kvanta a člověk sleduje trend, kdy se dospělí chovají jak 17letí puberťáci, kteří odmítají dospět. Snímek Nádherný holky zobrazuje čerstvé třicátníky, kteří sice tápou v milostných vztazích a nostalgicky se ohlížejí do časů pubertální minulosti, jednají ale přiměřeně svému věku. Je to překvapivě vyzrálý film o přátelství a úskalích partnerského soužití, nikoliv špičkový, ale sympatický, důvěryhodný a fungující i v detailech. Navíc s opravdu silnou, vpravdě hvězdnou sestavou. Celkový dojem: 80 %.(25.2.2015)

Mierne nepodareny Last Kiss mi pripomneul skvelu indie rmanticku dramu Beautiful Girls, pomaly, nenapadny, ale o to viac prepracovany v detailoch. 30 rokov, clovek sa citi este mlady, chce si dalej neviaane zit, ale usporiadany zivot vola. Film o mentalnom dospievani na prelome 30tky moze byt zaujimavy aj bez implicitnej zvodkyne, aj s 13rocnou lolitou, medvedikom Pu a tak vobec vsetkym a vlastne nicim. Malokedy sa formalne standardny indie film tak scenaristicky vydari. Ma viac skutocneho zivota a skutocneho zivota, ak spominany Last Kiss. Skoda, ze asi navzdy zostane malo znamym.(15.10.2007)

V pravdě hodně pohodovej filmek na neskutečně krásném pozadí zasněženého městečka někde v Severní americe. Moc se mi tu líbilu Uma, parádní postava. Jeden ze snímků, který Vás zajme a odnese na místo, kde se odehrává. Určitě bych ho mohl vidět ještě mnohokrát. ---Update: neustále na tento film myslím, vracím se, skutečně parádní dílko, skvělé.(2.6.2003)

Vcelku nezajímavý film o tom, kterak partička maloměšťáků váhá vlézt do chomoutu.. V poodstatě se 90% filmu odehrává "u piva" a řešej se ženský.. Jediná linie, která mě fakt bavila je platonické okouzlení sousedovic dceruškou Natalií Portman a hlavním hrdinou.. Kdo si počká, ten se dočká, nebo taky dopadne jako medvídek Pú :-D(2.1.2014)

• - Reakce Natalie Portman ve scéně, kde ji Timothy Hutton políbí na tvář, jsou spontánní. Režisér Ted Demme se totiž s Huttonem na polibku domluvil, aniž by Natalie něco tušila. (D3VIL)