Nádherný holky

Nádherné dievčatá

Beautiful Girls

Drama / Romantický / Komedie

USA, 1996, 112 min

Moc pěkně napsané, zajímavé výměny mezi mužskýma a něžným pohlavím a dialogy Willie vs. Marty... no, pecka. Timothy Hutton a Natalie Portman výrazně podpořili sám o sobě pozoruhodný příběh o srazu bývalých spolužáků, aneb jak se snadno rozčeří stojaté vody malého městečka, o tom, že nám všem roky přibývají a že se některým mužům nedaří dospět před třicítkou. Příjemná záležitost, zejména si cením uvěřitelnosti a přirozenosti.(20.7.2019)

Tenhle film mám velice rád. Viděl jsem jej asi 10x a pořád má své kouzlo, jako tehdá, když jsem jej viděl poprvé.. Moc se mi líbí obsazení, opravdu skvělý výber. Je to prostě nádherný film o starších lidech, kteří přemýšlí nad svým životem.. někteří před sebou mají životní rozhodnutí, jiní jsou spokojení.. nádherná hudba a atmosféra filmu, je velké plus.(9.4.2014)

Vcelku nezajímavý film o tom, kterak partička maloměšťáků váhá vlézt do chomoutu.. V poodstatě se 90% filmu odehrává "u piva" a řešej se ženský.. Jediná linie, která mě fakt bavila je platonické okouzlení sousedovic dceruškou Natalií Portman a hlavním hrdinou.. Kdo si počká, ten se dočká, nebo taky dopadne jako medvídek Pú :-D(2.1.2014)

Ne, že by tenhle snímek nějak zvlášť vybočoval z řady podobně laděných, ale pro mě byl přesto moc příjemným osvěžením. Nádherná vztahová, potažmo konverzační záležitost nejen mezi klukama navzájem, ale hlavně k ženskému pohlaví a to tady předvedli páni kluci opravdu velmi výmluvně. Jak je těžké například pro Willieho přiznat si, že stárne a tak mu ještě navíc předhodí krásnou třináctiletou Natálku, to byly kouzelné chvilky sebepoznávání. A takových podobných tam je celý kýbl. Plus velmi dobrá herecká sestava s bezvadným soundtrackem a mně nebude dělat vůbec žádné problémy podívat se někdy na Nádherný holky ještě jednou.(25.10.2013)

Tak musím říci, že toto mi skvěle sedlo. Takhle vkusně odlehčené scény, které by jinde vyzněly jako klišé, jsem v podobném filmu už dlouho neviděl. Celé to bylo odlehčené naprosto parádně. Je to spíše komedie než cokoliv jiného, a já se bavil moc dobře. Ne, že bych se každou chvíli popadal za břicho, ale zkrátka..když vás něco baví a rozesmívá zároveň, dá se to subjektivně označit za skvělou komedii. A navíc... některé ty ženské postavy... nádhera. Annabeth Gish, Lauren Holly... A patnáctiletá Natálka Portman, i když tam hraje vedlejší roli, je dokonalá. Jasný talent!(22.8.2017)

• - Reakce Natalie Portman ve scéně, kde ji Timothy Hutton políbí na tvář, jsou spontánní. Režisér Ted Demme se totiž s Huttonem na polibku domluvil, aniž by Natalie něco tušila. (D3VIL)