Nádherný holky

Nádherné dievčatá

Beautiful Girls

Drama / Romantický / Komedie

USA, 1996, 112 min

Moc pěkný, pohodový film o tom, jak se v malém městečku neděje relativně nic a zároveň celkem dost. Povedená je zápletka ústřední postavy s Natalie Portman, která má takovou roli, že by si na ní myslel každý. Zvlášť bych upozornil na hudbu, která se zde objevuje, neboť dle mého nemohla být vybrána lépe. Rád se podívám znovu.(10.7.2009)

Tak musím říci, že toto mi skvěle sedlo. Takhle vkusně odlehčené scény, které by jinde vyzněly jako klišé, jsem v podobném filmu už dlouho neviděl. Celé to bylo odlehčené naprosto parádně. Je to spíše komedie než cokoliv jiného, a já se bavil moc dobře. Ne, že bych se každou chvíli popadal za břicho, ale zkrátka..když vás něco baví a rozesmívá zároveň, dá se to subjektivně označit za skvělou komedii. A navíc... některé ty ženské postavy... nádhera. Annabeth Gish, Lauren Holly... A patnáctiletá Natálka Portman, i když tam hraje vedlejší roli, je dokonalá. Jasný talent!(22.8.2017)

Často se nestává, vidět tolik známých tváří v jednom jediném filmu, v tomhle případě filmu pohodovém a příjemném. Ovšem nebýt vztahu dvojice Hutton-Portman, dal bych o jednu hvězdičku méně. Tak mně napadá, jaká škoda, že tak výborný herec, jakým Timothy Hutton je, se od doby, kdy dostal Oscara za Ordinary People, neobjevil v žádném pořádném filmu a herecky v postatě jenom paběrkoval. Rozhodně by si zasloužil mnohem větší role.(2.12.2002)

Náhodou som našiel stratenú truhlicu s.....priamo poklad to síce nie je ale pár zlaťákov by sa v nej našlo.Príjemna chlapská generačná výpoveď. Nie je to síce žiadny zázrak, ale som plus mínus vo veku hlavných hrdinov (aj keď o 20 rokov neskôr), takže ma to celkom chytilo. A navyše dá sa nemať rád film, kde je lolitkovská Natalie Portman a Uma Thurman v období, keď bola pre mňa druhá najkrajšia žena na tejto planéte? Veľmi príjemny filmík ku ktorému sa ešte určite párkrát vrátim. Silných 7/10(2.6.2015)

Už dlouho si nepamatuju, že by mi nějaký film takhle sedl úplně od prvních sekund. Skvělý soundtrack, brilantní herecké výkony (hlavně ten Michaela Rapaporta), spousta hlášek a celkově zdařile vystavěná atmosféra ospalého zimního městečka, kde se zdánlivě nic moc neděje. A k tomu všemu náctiletá Portmanka :) Zkrátka a dobře opravdu pohodový snímek, který zahřeje u srdce.(31.8.2009)

• - Reakce Natalie Portman ve scéně, kde ji Timothy Hutton políbí na tvář, jsou spontánní. Režisér Ted Demme se totiž s Huttonem na polibku domluvil, aniž by Natalie něco tušila. (D3VIL)