Ji-hae (Ye-jin Son) psala e-maily za svou kamarádku klukovi, který se jí líbil. Při tom objevila deník své matky, která zažila něco podobného se svou první láskou. A v tomto bodě se začnou ovíjet dvě paralelní větve příběhu. Jedna s ní, druhá s její matkou Ju-hae (kterou stvárnila stejná herečka jako Ji-hae). Objevují se zde potom různé romantické okamžiky z jejich života. Ale vše nakonec skončí dobře. Abyste se dověděli jak, tak byste se na to měli podívat. (c.tucker)

wipeout

Ako už názov sám napovedá jedná sa o klasiku žánru Kórejského pôvodu. Záleží už len na tom koľko máte v tejto oblasti napozeraného. A vlastne tím aj rok výroby stráca svoj význam lebo podstatné je kedy sa práve vám dostal do rúk. A musím uznať, že mne poriadne neskoro. A tak už som schopný vidiet, že síce nemá tento film čím sklmať fanúšika ale tím pádom ani nejako extra prekvapiť(až na pár vínimiek). Ale ono to ale vôbec nevadí jednoducho zasadnete a vychutnávate presne to čo sa vám páči. Príbeh je síce havne v záverečných častiach poemrne atipický, no udržiava si veľmi silný štandard, aj keď musím uznať, že celý čas som sa tešil najmä na dejovú linku odohrávajúcu sa v súčastnosti. Mohol by som vyčítať pomerne amatérsky zvládnutú bojovú miniscénku aj keď splnila svoj účel. Ako obvykle treba pochváliť posledných 20 minút, čaká vás to pravé orechové slzami oči čistiace predstavenie. ()

Gereth

Velmi dlouhé, ale kouzelné. Jihokorejci jsou schopní přijít s romancí tak všední, tak jednoduchou a tak čistou, že zamotává hlavu i nejzarytějším cynikům. Možná nemám tu jejich kinematografii tolik nakoukanou, ale vždycky když si pustím nějaký jejich film, přijde mi to jako svěží závan větru. Stále jsem nad některými momenty kroutil hlavou a tu scénu se sbíráním vzorků stolice jsem přešel s výrazným krčením ramen a nosu, ale v porovnání s klasickými romantickými komediemi západního vzoru Jae-young Kwak stále jasně vede. // 80% ()

Tyckin

Tak tenhle kousek byl na mne už malinko moc přesládlý, a z těch dvou dějových linií byla ta současná kapánek slabší, ovšem na druhé shlédnutí s odstupem 2 let stejně musím uznat, že je to fakt nádhernej film s překrásnou hudbou a Son Ye-jin je zde vysloveně k nakousnutí. Od scény u vlaku už jde o srdcervoucí doják, kapesníčky přijdou vhod. Ale najdou se samozřejmě i veselé scénky - např. s odběrem vzorku stolice... :-) ()

JOHN.NY

Ponoříte-li se do děje, což mi nedělalo nejmenší problémy, vůbec vám nebude vadit "přeslazenost" příběhu, ba naopak se necháte na jeho vlnách unášet..nádherný příběh, jenž je umocněn krásnou hudbou, vřele doporučuju soundtrack. ()

maverick10

Zatraceni korejci. Zase dalsi prival slane vody. Bezkonkurencni prival emoci naprosto ucelove zamerenych na ty nejemocionalnejsi lidske city. Tohle snad dokaze rozbrecet i neboztiky v marnici. Urcite k tomu dopomaha dokonala hudba P.S. EdoS k melodramatu privaly slz a pomale tempo patri!!! :-) To je jako horor bez mrazeni v zadech ci komedie bez smichu, tramvaj bez ridice ci snad poslanecka snemovna plna poslancu. ()

MartinNDL

Jae-young Kwak podruhé (poprvé to bylo s My Sassy Girl) vystřelil na mé srdce a podruhé trefil cíl. Asi by byla nesmírná troufalost, kdyby někdo chtěl tomuto jedinečnému režisérovi vysvětlovat, co je to láska. Takový smysl pro city, taková schopnost pracovat s emocemi, to se nedá naučit. To se musíte narodit v Koreji a ještě mít štěstí na správné rodiče. Prakticky by se dalo chválit to samé jako u My Sassy Girl. Herecké výkony - Ye-jin Son má navíc dvojroli a je neodolatelná, krásná hudba, ale hlavně do detailu propracovaný a bezchybný scénář, podpořený precizní režií. V závěru (ale i dříve) si každý zapláče a pocity z filmu ve Vás zůstanou ještě dlouho. Dějové linie jsou v Classic dvě, každá je velice silná a obě jsou o cestě lásky, o překonávání obtíží, o přátelství a o věrnosti. ()

C0r0ner

Pár minut z Vietnamu bylo lepších než zbylé dvě hodiny stopáže dohromady, protože ty obsahují pouze zdlouhavou, otravnou a přeslazenou sračku. Že romantické filmy obecně kdovíjak nemusím, ale tohle byla opravdu velká bída. 15% ()

Laputa

Skvělý film. Ye-jin Son ztvárnila Ji-hae. Ye-jin Son je podle mě jedna z nejnadanějších korejských hereček a moje oblíbenkyně. Spolu se skvělými výkony In-seonga Jo a Seung-u Joa a úžasnou hudbou provázející celý tento úžasný film. Jedna věc mě, ale mrzela, když chvíli před koncem Ye-jin Son velice brečela, tak jí vůbec netekly slzy a podle toho, jak brečela, tak by s ní měly téct proudem. Ale tato maličkost nezkázi film velikých kvalit. ()

laik_60

ak chcete vidieť romantiku tak toto je vhodné. Na môj vkus príliš sladké útočné na city, všetci tam plačú a citovo vydierajú seba i diváka. Ešte aj hudba bola romanticky jemná brnkajúca na city. Milovníkom zamilovaných romantických filmov odporúčam. Mne zas na čas stačí. ()

c.tucker

Další film Jae-young Kwak a opět perfektní. Zasmál jsem se, byla zde harmonická hudba a příběhová lyrika, která je typická pro asijské snímky, zde také nechyběla. Takže nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdami. ()

Carrie_3

Příjemný romantický korejský snímek, který českého diváka - mnohdy přehlceného americkými slaďáky - může jedině překvapit. Pro mě je asijská kinematografie v poslední době mistrem v tvorbě romantických snímků, které mají nápad a jdou na věc jiným způsobem. Proto, pokud zrovna máte náladu pustit si tento žánr, možná právě tento snímek může být lákadlem právě pro vás. Já u něj rozhodně prožila dvě příjemně strávené hodiny a to nepatřím mezi milovníky romantických filmů. ()

ivan_drago

Film mě tedy nedojal, nějak u mě nezafungovala chemie mezi hlavními představiteli... Co oceňuji jsou moc milé komické scénky, taková slušnost a ostýchavost v rodících se vztazích nám servírovaných a pěkné prolínání mezi těmi dvěma příběhy... kdy mi tedy z minulosti přišel mnohem silnější... Právě díky tomu, že se ve filmu prolínají dvě příběhové linky, se film ani moc netáhne a nenudí, ale ten konec mi přišel dost znásilněný a takový umělý... ()

Mirokukii

Kvalitní Jihokorejská romantická spouštěčka mých slz, se skvostnou Ye-jin - zde hned dvakrát, a jaká je to krása. Malinko zdlouhavá, přesto hezká a plná lásky a citů. Válečná pasáž jak z Forresta Gumpa (stačí přidat amulet pro štěstí). Zdařilý scénař a hudba. To vše tvořící zdařilý zážitek. ()

terunka003

Zamilované, hezké, milé, něžné. Vážení čtenáři, nemáte pocit, že to s tou koreou nějak přeháním? Když oni točí úplně jiné romantické filmy než USA. Příběh o dětské lásce, do které se časem zamotá i jiný člověk, i když ne vlastní vinou, příběh o lásce, přátelství, touhách, snech, o bolesti. To je prostě klasika. Když se k tomu přidá krásné převyprávění dcerou spolu s láskou z jejího života a závěrečným rozuzlením, které stejně divák očekává skoro od půlky filmu, je to báječná kombinace na podařený zamilovaný film. Nejsem typ kluka, co zamiluje do jedné dívky, ale jí mám opravdu rád. ()

neoBlast

[Druhé zhlédnutí] I po sedmi letech od premiéry zkrátka klasika - jak příhodný to název. Jednoduchá romantická schémata, která jsou tentokráte trochu zašmodrchaně vyprávěna (ale přehledně) se setkávají s korejskou, samozřejmou, precizností. Ke konci diváka trochu počtem minut unaví, ale pocitový zážitek skončí jen těsně pod Olympem uspokojení. 80 % ()

Ivuse

Obávám se, že tohle není můj šálek kafe :-) i když musím říct, že natočené je to krásně, obrazově to působí nádherně, hlavní hrdinka je úžasná (kde ona taky není, že?) :-D Ale na mě tam bylo asi málo akce :-), přítomnost (které tam zas tolik nebylo) mě bavila mnohem víc - potřebuju trochu svižnější tempo, na můj vkus se to neskutečně vleklo. Romantika z tohoto období my asi nic moc neříká, protože na mě působí neskutečně přeslazeně, a já nejsem až tak romanticky založená :-) ()

Moogwi

Tentokráte to čistá pětečka nebude, možná už jsem korejskými filmy nasycen, nebo zrovna classic nezapůsobil tak jak měl. Příběh dcery my přijde hodně všední, se kterým kontrastuje konec který je až těžko uvěřitelný. Naopak několik scén je klasicky výborných, např. s deštníkem, dárkem, atd. Když se to tak vezme, tolik opěvovaná Láska nebeská je taky jedna velká "pohádka", stačí jenom věřit, že se to může stát, a že dva lidi, když patří k sobě, si nakonec k sobě cestu dřív nebo později najdou .. ()

Natabar

Jo, dojemnou romantiku korejská kinematografie umí. Nicméně přetažený závěr a prvoplánovité (a trochu násilné) ždímání emocí jednu hvězdu sráží. Tento druh filmů z korejského poloostrova dokáže zamlžit oči i naprosto spontánně, bez zbytečného tlačení na pilu. ()