Mláďata

Mark Irwin

Howard Shore

Claude Héroux

Alan Collins

Čekal jsem Monster horor a dostal jsem zcela něco jiného,ale Horor se zmutovanými skřítky jsem ještě neviděl,takže proč ne. Cronenberg opět skvěle zvládá atmosféru hlavně v závěrečné třetině,ale tentokrát mě v první polovině neuspokojil natolik,abych jásal nadšením jako v půlce druhé,takže s klidným svědomím dát 4* nemohu. Po Mouše a Shivers jednoznačně Cronenebergův nejlepší horor.(8.1.2014)

Nějak nechápu jak tohle mohlo přivodit skoro až trauma několika uživatelům, protože mi to přišlo takřka bez hororový atmosféry, jen pár průměrných lekaček a že bych z těch malejch "dětí" měl strach to se teda taky říct nedá, krom toho ty psycho sezení mě dost nudily. Jediný co tak trochu boduje je hudba Howarda Shore a jak už to tak u těhle starejch hororů je, tak i konec se poved, tam mi konečně předved asi 10ti minutovou parádní hororovou scénu a musim říct, že sem si jí s chutí užil, ale to co bylo předtim si tu chválu fakt nezaslouží, hrůza z toho fakt jde jen minimální, drsný to je jen tak zlehka a realný to neni vůbec. Trošku mi přijde, že sem asi viděl jinej film než ostatní, protože jak to tady tak čtu, tak tady je samá chvála na něco co film vůbec nenabízí.(18.1.2008)

David. David Cronenberg. Podzim na krku, léto v řiti a já mám zkaženej celej podzim. Moje příští setkání s pětiletým bastardem libovolného (nebo žádného!) pohlaví ve slušivé kombinézce s kapucí, skončí mým úprkem do již zmiňované řiti, nebo útokem na ono ONO. Pan režisér, se svojí fascinací tělesnými modifikacemi, opět slaví úspěch.(31.8.2010)

The Brood predstavuje to najlepšie a režijne najvyspelejšie, čo Cronenberg v 70-tych rokoch vytvoril. Rozprávanie drží David tentokrát pevne v rukách, atmosféru buduje chirurgicky presne, divák párkrát nemá ďaleko od infarktových stavov a (nielen) posledná 20-minútovka je vygradovaná tak dokonale, až človek neprestáva žasnúť. Aj psychologický motív (sila ľudského podvedomia) je tu zastúpený ešte silnejšie ako v režisérových predchádzajúcich filmoch (i keď tam samozrejme tiež nechýbal). Ťažký, krutý, krvavý a depresívny horor. 10 / 10(6.5.2008)

Dost dětinský hororový námět o zmutovaných trpaslících schopných zavraždit svou oběť takřka čímkoli povýšil Cronenberg intenzivním psychologickým nátlakem a chytře vypointovaným scénářem až do ceněného žánrového nadprůměru let sedmdesátých. Bohužel, jakkoli se na to i po letech dobře kouká a tajemná postava impozantního Olivera Reeda (proč ten chlapík neprorazil do světa velkofilmů?!) dokonale propojuje násilnou, typicky Cronenbergovskou rovinu s komorní konverzační deptárnou, nelze už dnes z příběhu setřít prach zastaralosti a neignorovat skutečnost, že malé děti s ptačím pyskem zkrátka nejsou děsivé a nenaplňují divácký prožitek ani zdaleka tak, jak by si Cronenbergem, Shorem a herci budovaná tísnivá atmosféra zasloužila... 70%(22.7.2016)

• - První film Cronenberga, ke kterému složil hudbu Howard Shore. Předchozí filmy Davida Croneberga neměly původní hudební doprovod (pouze několik melodií z veřejných zvukových knihoven). (BoredSeal)

• - Film obsadil 78. pozici v anketě televizní stanice Bravo "100 Scariest Movie Moments". 88. pozici film obsadil v anketě "Chicago Film Critics Association's 100 Scariest Movies of All-Time". (Chatterer)

• - Film šel od začátku do oběhu v sestříhané verzi. Necenzurovaná verze vyšla poprvé v roce 2005 na DVD od MGM, nenápadně vydaná pod původní přístupností. (BoredSeal)