Mláďata

Mark Irwin

Howard Shore

Claude Héroux

Alan Collins

U Cronenbergova THE BROOD jsem dlouho čekal, dost jsem hledal informací a četl různé recenze. Po zhlédnutí tohoto kousku mám hodně mrazivý pocit a potěšení z dobrého hororu. Jak už je zde poznamenáno, je to opravdu zlý film, děti hněvu zde představují ty nejodpornější kreatury, které se v hororu mohou naskytnout. D. Cronenberg odvedl skvělý kus práce, který má svojí vizitku zaručené hrůzy a pro děsivý efekt si nejde daleko. Skvělé.(30.8.2011)

Spíš slabší z Cronenbergovy tvorby. Nedočkáme se žádných obrazových orgií a skvělých nápadů jako vytahování kazety z břicha nebo vybuchování hlavy, často se o nepříjemnostech jen mluví. Můžeme pochválit výbornou atmosféru - místy klasický hororová, kdy se dá čekat lekačka - a originalitu námětu. A oproti statečnému Rob Royovi (který byl sice také sám doma) se mi každé zavřené dveře neodevíraly snadno...(19.7.2006)

David. David Cronenberg. Podzim na krku, léto v řiti a já mám zkaženej celej podzim. Moje příští setkání s pětiletým bastardem libovolného (nebo žádného!) pohlaví ve slušivé kombinézce s kapucí, skončí mým úprkem do již zmiňované řiti, nebo útokem na ono ONO. Pan režisér, se svojí fascinací tělesnými modifikacemi, opět slaví úspěch.(31.8.2010)

Totálne mrazivý, miestami nechutný a realisticky podaný komorný horor. Dusná atmosféra a napäťie počas celého filmu vám nedá ani kludne sa nadýchnuť. Dej s detmi- mutantmi je originálny a napriek tomu, že to znie dosť b-éčkovo(deti mutanti) film je inteligenntný a jednoznačne á-čkového rangu. Zábery s detmi majú neskutočnú atmosféru a je z nich až cítit tú surovosť. Cronenberg týmto kontroverzným nápadom predbehol dobu. 90% Ale verím v to, že film sa druhé pozretie už nie tak ohromujúci. Prvý krát si to treba užiť.(10.4.2008)

Zpočátku jsem si myslel, že to bude čistý psychologický horor, jenže pak tam cosi paličkou na maso umlátí ženskou... Sice to svým způsobem psychologický horor je, místy ale dost brutální (ze skleněného těžítka prohozeného stěnou mi docela zatrnulo). Cronenbergovi se povedla úžasná věc, většinu filmu jsem nevěděl která bije a co z toho nakonec vyleze, což se mi u filmů často nestává (výjimkou je samozřejmě Lynch, jenže u toho aby člověk nějakou smysluplnou pointu pohledal :-)). Vyústění zápletky je sice poměrně dobře natočené, jenže mě trošku zklamalo, celý film jsem od Cronenberga čekal něco trošku originálnějšího a on ten konec moc originální nebyl. Ale jinak dobrej film.(9.6.2009)

• - V roce 2003 Cronenberg prohlásil, že The Brood je jediný jeho film bez jakékoliv známky humoru. (BoredSeal)

• - Cronenberg napsal scénář po obtížném rozvodu a přetahování o dceru Cassandru s bývalou ženou Margaret Hindsonovou. Charakter Noly Carveth má údajně některé její charakteristické rysy. (PußyMagnet)

• - První film Cronenberga, ke kterému složil hudbu Howard Shore. Předchozí filmy Davida Croneberga neměly původní hudební doprovod (pouze několik melodií z veřejných zvukových knihoven). (BoredSeal)