Mláďata

Trailer

Frank Carveth se obává o duševní zdraví své bývalé manželky a jeho dopad na jejich šestiletou dceru. Jednoho dne je učitelka jeho dcery Ruth napadena dvěma znetvořenými dětmi ve školce, což Carvetha vede k odhalení souvislostí mezi sérií vražd, bouřlivým vztahem s bývalou ženou, radikální psychoterapeutickou sektou a tajemným doktorem Raskinem. Hrozba děsivých a nebezpečných bytostí se stále více přibližuje a Carveth musí udělat vše pro to, aby ochránil sebe i svou milovanou dceru. (Cinemax)

Trailer

Tommy987

The Brood predstavuje to najlepšie a režijne najvyspelejšie, čo Cronenberg v 70-tych rokoch vytvoril. Rozprávanie drží David tentokrát pevne v rukách, atmosféru buduje chirurgicky presne, divák párkrát nemá ďaleko od infarktových stavov a (nielen) posledná 20-minútovka je vygradovaná tak dokonale, až človek neprestáva žasnúť. Aj psychologický motív (sila ľudského podvedomia) je tu zastúpený ešte silnejšie ako v režisérových predchádzajúcich filmoch (i keď tam samozrejme tiež nechýbal). Ťažký, krutý, krvavý a depresívny horor. 10 / 10 ()

misterz

Bizarná, zvrhlá Cronenbergova psycho jazda do najtemnejších zákutí ľudskej psychiky, kde mozog a podvedomie sú tak záhadné, lákavé a neprebádané, že nič nie je nemožné. O týchto veciach vieme naozaj pramálo. Keby ste dali predo mňa 10 neznámych filmov s cieľom vybrať ten od Cronenberga tak sa určite trafím, jeho rukopis je tak výrazný, tak originálny, že sa skrátka nedá zameniť. A tento snímok nie je žiadnou výnimkou. Aj tu režisér dokázal poriadne zatriasť mysľou diváka a vytvoriť perfektnú nepríjemnú atmosféru, ktorá všetky aspekty filmu (hlavne ten psychologický) ešte zvýrazňuje. Scéna, kde Nola rodí ďalšieho mutanta mi zostane v pamäti ešte veľmi dlho, aj v tom je Cronenberg majster, občas pridá do filmu niečo tak šokujúceho a nečakaného, že sa toho človek už nezbaví, časom sa síce zo scénky stane iba nepríjemná predstava, ale spomienka samotná už zostane - jeho nezmazateľná stopa. 85/100 ()

Fr

,,JSOU TO JEN ZRŮDIČKY. DEFORMOVANÉ DĚTI. ONA NENÍ JEJICH NÁHRADNÍ MATKA. JE JEJICH SKUTEČNÁ MATKA. JEJICH JEDINÁ MATKA...“ /// (místy) Divadelní Cronenberg mezi duševně chorejma lidma. A strašidlama. Zvláštně zajímavý (což je u Cronenberga zvláštní, že?). A má to krásně zvrácenej závěr. Takovej moc milej psycho horor, plnej lásky k dětem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stará je na trpaslíky. 2.) Thx za titule ,,mnx“ a ,,majo0007“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Gilmour93

Bez pupku, bez genitálií, bez vychování aneb vraždící Krytináři v zimních kombinézách v akci! Úchylný gynekolog ze země javorového listu zase řádí. Tělesné deformace, bizarnost, psychologický nátlak, autorovo vyřizování si účtů s ex-manželkou, tradičně vysoká technická úroveň, ale chybí tomu tah na branku reálné hrozby a naopak přebývají řeči, v kterých se Cronenberg zbytečně zamotává jak líná moucha v pavučině. Nikdy jsem si neuvědomil, jak je Javier Bardem výrazově podobný na Olivera Reeda - nutno podotknout, že ten je v Mláďatech každým gestem uhrančivě démonický. ()

JASON_X

Zpočátku na Cronenberga příliš krotké a normální, tedy "normální" třeba v porovnání s předešlým úletem Rabid. Také mi dlouho trvalo, než jsem se do příběhu "dostal", jeho stavba je myslím hodně chaotická, divácky nevstřícná. Dětská herečka v roli Candice je fakt hodně zoufalá a ani představitel jejího otce mi nesedl, nesympatický, necharismatický, nyvě čumící bradatý patkař. Ovšem Candicina matka a hlavně dominantní doktor jsou zahráni skvěle. Působiví jsou i malí odporní skřetovití 'homunkulové', kteří by u mě v dětství jistě vyvolali poměrně slušnou noční můru. Další malé plus je dobrá smyčcová psychohudba a la "Psycho". Na konci pak do sebe vše srozumitelně zapadne a dočkáme se i jedné opravdu vytříbené nechutnosti s nádorovitým porodem. Průměrný dojem z filmu ve mně sice přetrval i poté, ale posledních deset minut je určitě na čtyři hvězdy. ()

• V roce 2003 Cronenberg prohlásil, že The Brood je jediný jeho film bez jakékoliv známky humoru. (BoredSeal)
  • Cronenberg napsal scénář po obtížném rozvodu a přetahování o dceru Cassandru s bývalou ženou Margaret Hindsonovou. Charakter Noly Carveth má údajně některé její charakteristické rysy. (PußyMagnet)
  • Film obsadil 78. pozici v anketě televizní stanice Bravo "100 Scariest Movie Moments". 88. pozici film obsadil v anketě "Chicago Film Critics Association's 100 Scariest Movies of All-Time". (Chatterer)

Související novinky

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?

16.02.2006

Když nepočítáme sledování odpoledních telenovel, je jediný způsob, jako to zjistit: sebrat se a jít do pražského kina Aero na některé - a nebo rovnou na všechny - snímky uváděné v rámci přehlídky… (více)