Děj příběhu začíná v domě manželů středního věku, maminka dává dceři Mary pusu na dobrou noc a jde spát. To ještě netuší, že tato noc se krvavě zapíše do historie města. Mary totiž popadne amok a své rodiče brutálně zavraždí. Ocitá se v psychiatrické léčebně, kde se stane obětí zvrhlých choutek jednoho ošetřovatele. Mary o pár měsíců později porodí dítě, lékaři ji však sdělí, že zemřelo při porodu. V dalším šíleném záchvatu rozpoutá Mary krvavá jatka, jimž učiní přítrž dva policisté, kteří Mary zastřelí. V ději se přesouváme přesně o dvacet let, mládež bujaře slaví "Krvavou noc" právě na počest Maryina běsnění. Vrátí se duch Mary, aby zúčtoval se všemi nevinnými oběťmi? (claudel)

Hunter2222

Začiatok sľubuje naozaj parádnu hororovú jazdu. Prvých desať minút je prevedením špičkovej akcie a gore efektov na vysokej úrovni. Ak by sa celý film niesol v takejto vlne, neváhal by som dať 100%. Ale potom nasleduje 50 minút nekonečnej nudy a trápnosti. Hlúpi teenageri len kecajú a kecajú a robia hlúposti. Potom nastupuje gore koniec no nie už tak geniálny ako začiatok. Bol som však prekvapený, že film mal dokonca prekvapivú pointu, takže... 70%. ()

korbitch22

To bylo tak neprokouknutelný, asi jako postarší pán v kabátě u dětskýho hřiště.To hodnocení tady se dá pochopit snad jen z toho důvodu, že ne všechno je úplně špatný.Musim bez námitek ocenit kvalitu, nasnímání a střih gore efektů.Na rozpočet smekám klobůk, mělo to švih, razanci, skvělý i zvukový efekty a vizuál.Další plus jsou herečky, herce sere pes ale takovej ansábl sexy kočiček na metr čtvereční nenajdete ani ve filmech, které jako rozpočtem tak i ambicema šahají úplně do jinejch výšin, než tahle poloamatérská fušeřina.Takže to máme 1* za gore a druhou za holky...to byla bomba.No a druhá věc je co...herecké výkony larvy, scénář jeden velký zvratek toho nejklišovitějšího bordelu z poza slasherových vnitřností.Logika nula, detaily nikde.Na režisérovi bylo vidět, že asi nadšenec bude, ale že filmům moc nerozumí a nebo to všechno odfláknul.Už jen když v roce 1989 vylezou z auta dva policajti a maj devítku...ehm.V tý době možná 38. policejní kolt, jasně..já vim že se to může zdát jako totální lofasovina, která nemá význám.Já řikám, že když máte 1 milon dolarů, tak sakra význám má.To samé děj....odflaknutá a klišoidní zhovadilost, kterou by naspal každej fanoušek hororu za deset minut.Místy to mělo až překvapivě dobrý scény a to hlavně co se týče zabíjení, ale když režisérovi záleží jenom na tom a herci, děj a dialogy jsou mu u zadku, tak mě potom taky.40%. ()

heyda

Nevím, nevím. Máme rok 2010, žánr horor se hodně posunul a dnes už nestačí jen litry krve, ječící mládež a déšť s hromobitím, a proto mi uniká smysl tohoto hororu. Je fakt, že bych se s ním vyrovnal lépe, kdybych o něm před zhlédnutím něco věděl, ale to se nestalo a mě nezbývá než zkritizovat směšný děj, trapné zabíjení a přiblbé chování postav.... Chce se mi dát odpad, ale pokud to vezmu jako béčko natočené ve stylu osmdesátek, které mělo za cíl vrátit diváky o pár desítek let zpátky se vším, co k tomu patří - tedy i se směšným zabíjením a neoriginálním námětem, tak potom si to jednu hvězdičku zaslouží. I díky pěkným holkám a zajímavé pointě :-) ()

eraserhead666

Pusťte si to, užívejte a jakmile začnou úvodní titulky, tak to vypněte. O nic zajímavého nepřijdete. To nejzajímavější na tomhle filmu se totiž odehraje ještě před nimi. Předtitulková sekvence je parádní, jenže po úvodních titulcích jako bych koukal na jiný, mnohem slabší, film. Nudná, nezajímavá, krvavě samoúčelná srágora s dementními nesympatickými hrdiny. Tohle nezachrání ani Danielle Harris ve slušivé sukýnce a kozačkách. ()

Morholt

Překvapivě dobrá poloduchařská řežba, která je sice předvídatelná od začátku do konce, ale nějákym záhadnym způsobem to vůbec nevadí. Skoro bych řekl, že spíš naopak. No a samotná Mary Hatchet se v mých očích stala kultovní postavou a teď nemám na mysli její úžasný kozy. 80% ()

corpsy

Mladiství sú vo väčšine amerických hororoch dosť neoriginálni. Vedia si užívať maximálne tri zábavky. Alkohol ( drogy ), sex a smrť. Poctivý gorefest. ()

Ten Druhy

Asi od 29 do 58 minúty film vyložene stagnoval. Objavné hry réžie aj prekvapivé zmeny perspektívy pohľadu skončili, kamera bola odrazu veľmi statická. Mal som pocit, že režisér s hlavným kameramanom odišli na obed, kameru zavesili na stojan a film zverili do rúk svojich netalentovaných pomocníkov. Omyl! Dobre vedeli, čo robia keď spomalili príbeh a pozornosť upriamili na tínedžerov, ktorí primitívne kecali a kecali a súložili. Keď sa príbeh opäť šialene rozbehol do strhujúceho finále a bolo už jasné kto je kto, pochopil som, že som si mal lepšie všímať postavy. Aj hluché miesta spätne dostali zmysel a boli súčasťou premyslenej režijnej stratégie. Je to slasher ako má byť so všetkým, čo k nemu patrí. Osviežením je, že v ňom nevyčíňa psychopat s maskou alebo zohyzdenou tvárou, ale pekná ženská. V Blood Night... som videl niekoľko odkazov: na Fulciho horory, Halloween, The Burning, Re-Animátora, dokonca aj na Carrie. Nemôžem povedať, že ma nepotešili... ()

Zayl

Zdařilá šablonovitá vyvražďovačka, která vtiskla trochu životnosti rozpáraným teenagerům. Blood Night je pořádnej krvavej flák, který má překvapivě šťavnatý způsoby zabití, líbivé aktérky a několik slušnejch hlášek. Tahle kombinace si umí vydupat vskutku dobrou zábavu a dokáže omluvit i celkovou předvídatelnost v ději. Každopádně se na to dobře dívá a všichni, co mají tyhle naháněčky rádi, nemají nad čím váhat. ()

kaylin

Snímek „Blood Night: The Legend of Mary Hatchet“ je docela odvážný, je relativně explicitní nejen v násilí, ale i v nahotě, kde se nebojí, ale z hlediska dějového je to celkem trapné. Z hlediska zabíjení už to tak trapné není a skutečně je vidět, že tohle byl hlavní důvod, proč byl snímek natočen. Prostě jedna pořádně krvavá vyvražďovačka, která divákovi nijak neublíží. ()

Gorehound

Fantastická pocta 80´s slasherom. Film sa kúpe v nočnej jesennej atmosfére, je naozaj kreatívne natočený (krv zalievajúca obrazovku, zábery točené z rôznych uhlov apod.), hrajú tu nádherné kočky, mužské obsadenie nie je nijako otravné a predovšetkým sa nešetrí všetkými potrebnými rekvizitami. Niektoré úmrtia sú offscreen, ale aj tu vidím jasnú poctu slasherom s osemdesiatych rokov, ale tie, ktoré sú ukázané, a nie je ich málo, naozaj stoja za to! Bill Moseley vyzerá takmer rovnako ako šialený Ralph z prých dvoch Piatkov trinásteho a Danielle Harris ( určite si pamätáte jej famózný detský výkon z Halloweenu 4 a 5 ) je kapitolou samou o sebe. Milujem toto dievča ! Je to čistý slasher, takže mainstreamový diváci budú možno remcať na to i ono, je to však najmä film od fanúšikov pre fanúšikov. A twist, ktorý príde kdesi v polovici, určite nepôsobí nijako rušivo, naopak, ním sa dostávame k fantastickému výkonu Danielle Harris. Perfektné je, že si dej udrží aj premisu zo začiatku, a hraje s divákom úplne čistú, nadšením pre old school horrory nadupanú hru. A záver, aký má táto lahôdka, by som si prial do každého novodobého horroru ! Pre mńa už teraz slasher klasika ! ()

topi

Čekal jsem mnohem více, první půlhodina mě hodně bavila, včetně dementních, ale srandovních dialogů teenagerů, pak už ovšem přišla nuda. Některé krvavé scény byly hodně good, ovšem ty digitální mě moc nebraly. Slasher je to sice jako vyšitej, hodně parodující starší vyvražďovačky, ale stejně mě tam chyběla nějaká ta atmoška. Ale jinak je to v pohodě. ()

Dubro

V prípade, že by som nepoznal rok výroby, tak sa s vami stavím o celý svoj majetoček, že túto Krvavú a holú Mary natočili v roku 1979, teda v čase, keď niekto vymyslel koleso. Ináč prvé koleso bol vlastne aj prvý Transformer, ale to už všetci vieme a trochu som odbočil. Keby ma odchoval LIVINGDEAD a nie EVIL DEAD, tiež by som šúpal odpady, len taký hip-hop. Našťastie(?) som na podobných slešeroch vyrastal a beriem to ako Back in black do obdobia šťastného(?) detstva za komárov. Možno nostalgia, možno súcit s Frankom Sabatellom, ktorý si to sám napísal, zrežíroval, produkoval a poriadne sa vytrápil s tým stádom ochotníkov. ()

Mefistofelle

Spousta lidí hodnotí tento film poměrně vysokým počtem hvězdiček pro jeho údajnou snahu vzdát hold starším hororovým kouskům. Nechci nikomu brát jeho dojmy, ovšem na mě těch pár narážek na hororové doby minulé zase takový dojem neudělalo - koneckonců podobné snahy už tady byly mnohokrát a mezi nimi i mnohem lépe zpracované. Co se mi na tomhle filmu hodně líbilo byl začátek, který vypráví příběh Mařeny Sekerkové - ale tím ta suprová část zhruba končí. Pak přichází strašně dlouhá a nepředstavitelně NUDNÁ pasáž plná puberťáckýho natřásní, koz, prdelí, chlastání, koz, prdelí, blbých hlášek a... zmínila jsem už kozy a prdele? A pak nejednou šup a bez dalšího varování a postupného napínání se najednou začne vraždit a my se máme jakože bát nebo co. Ne ne, tenhle film si mě absolutně nezískal. Jednu hvězdičku dávám za ten pěkný začátek a druhou za to, že jsem to vůbec byla schopna dokoukat. P. S.: Z mnoha mých komentářů se může zdát, že mám averzi na kozy a prdele. Není to pravda. Jenom nemám ráda, když se na mě tyhle objekty touhy valí z obrazovky každých pět minut a maj zakrejt to, že děj se absolutně neposouvá dopředu. Tolik k tomuto tématu. ()

HorrFi

Tohle jako někdo myslel fakt vážně nebo to byl jenom vtip? příšerná amatérská záležitost skoro na hranici s odpadem.. i těch 83minut se v tomhle případě vleklo hrozně pomalu.. ()

ecceHOMMO

Som v rozpakoch. Na jednej strane nám snímok predkladá skvelý príbeh o legende Mary Hatchetovej (úvodná pasáž + úvodné titulky) a zopár dosť podarených atmosferických vecí. Na druhej strane hororový úpadok v podobe detskej infantilnosti, a la zábavný večierok, ktorý sa zvrhol na pobehovanie pred niečim. A to už nehovorím o kamere a katastrofálnom strihu, ktorým sa pobabralo aj nepobabrateľné....Sklamal ma taktiež samotný záver, pretože ukázal ako veľmi je tento film hlúpo postavený....Napriek tomu však legenda o Mary Hatchet ukázala do budúcna potenciál na lepšie spracovanie. */**/*** ( podľa toho kedy to pozeráte: deň/noc, a v akej hororovej nálade sa nachádzate). ()

zdenny

Už druhý den uvažuji o dvou nebo třech hvězdách. Musím ale říct, že nakonec jsem se rozhodnul pro vyšší z těch dvou hodnocení, protože film celkem slušně vrátil atmosféru slasheru 80. let. Děj klasický - parta lidí si jde užít na výročí "Krvavé noci" zpřed dvaceti lety, kdy duševně nemocná Mary Hatchet vyvraždila několik zaměstnanců místního ústavu pro choromyslné. Samozřejmě že mladí udělají hned ze startu tu kravinu, že na hřbitově vyvolávají tělo policisty zastřelené Mary. Pak se přesunou do baráku rodičů jednoho z nich a začíná neřízený mejdan - jak alkoholový, tak sexuální, ale především karneval brutálních vražd. Ty ale byly snímány takovou kamerou a střihem, že opravdu vracely vzpomínky na "Pátek třináctého" a jemu podobné kousky. Bylo tam i dost nedostatků - např. když kompletně alkoholem zbořená parta najednou zázračně vystřízliví, když jde do tuhého. Věřím, že v extrémní situaci člověk opravdu zázrakem vystřízliví. Nevěřím ale, že se to mohlo stát i tomu volovi s čepicí, který byl fakt celkem namol. Nerozumím taky, proč malá Mary zavraždila své rodiče, když to nevypadalo na to, že by jí něco ze strany rodičů scházelo. Ale toto určitě není typ filmu, u kterého by se mělo nějak výrazně přemýšlet. Takže tři hvězdy, protože to ve mně tříhvězdičkový zážitek zanechalo i druhý den. ()

headcrab

Tak nakonec to nebylo až tak funny, jak jsem čekal.Klasickej slasher, a asi pocta starým béčkovým slasherům, jejichž fandům tohle udělá asi větší úsměv na tváři.Já sice tenhle subžánr taky můžu, některý kousky jsou pekelná zábava, ale vzhledem k tomu, že jsem jich moc neviděl, a už vůbec ne těch starších, tak tohle je pro mě spíš jen jako další průměrnej, klasickej, ničim nevyčnívající klišovitej slasher.Já tam ty odkazy zkrátka nevidim.Jinak atmosféra nic moc, pointa uplně jasná, gore obstojný, občas super hlášky, pěkný prdelky a občas stylová kamera. ()

Forsberg11

Paráda!! Všetky klobúky dole, toto bol dámy a páni výkon. Najlepší horor, čo som tento rok videl! Chválim a ešte len budem chváliť, a to veľa. Pomerne neznámy, americký teen slasher sa mi dostal pod ruku náhodou, a o to je to čarovnejšie. Všetko sa to začína v nejakom dome, kde Mary kto vie prečo vyvraždí svojich rodičov a je hospitalizovaná v psychiatrickej liečebni, kde ju znásilní a oplodní nočný strážnik. Dieťa pri pôrode ale zomiera, Mary to neznesie, dostane sa násilne von, kde je zastrelená policajtmi. Následne sa dostávame do prítomnosti, kde sa partia teenegerov..... A viac už vedieť netreba. Človek by si myslel že teenage slasher je už nezaujímavý a definitívne pochovaný hororový subžáner, ale predsa sa našla jedna výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo. Blood Night má absolútne všetko čo fanúšik od slasheru očakáva: hustú atmosféru, brutálne vraždy, nečakané ľakačky, pomerne logické správanie sa postáv, veľa krvi... a tak by som mohol pokračovať ešte dlho. A predstavte si Blood Night má okrem všetkého tohto ešte jednu vec, ktorú 80 % nových hororov nemá, a to je originalita. Veď napríklad také vytrhnutie chrbtice z tela krompáčom sa len tak nevidí. A navyše je to aj dokonalá pocta old schoolovým slasherom. Neostáva mi nič iné len pogratulovať tvorcom a zaželať veľa úspechov do ďalších projektov. Som absolútne nadšený, toto bol pravý hororový orgazmus. Na záver si neodpustím pripomienku: Bill Moseley bol ako vždy úžasný. ()