Zběsilá jízda

Autobahnraser

Zbesilá jazda

Komedie / Akční

Německo / Lucembursko, 2004, 87 min

Bezmozkovité, nicméně pobaví. Rádoby stylová kamera nepotěší.(25.2.2013)

• Chrustyn

Kombinace "Rychle a zběsile" (úvod, krásná auta, rychlé ženy - nebo naopak) a francouzského "Taxi" (hloupost policajtů - nebo spíše reálný pohled na jejich život a práci) na německý způsob. Hloupé, nenáročné, bohužel i nepříliš zábavné.(8.3.2014)

Německá variace na Rychle a zběsile, ale bohužel dost slabej pokus. Auta jsou ošklivý a nejsou moc nadupaný, děj občas vtipnej a svižnej, ale střídá se i s nudnýmí prvky. Ale největší rozdíl mezi Zběsilou jízdou a Rychle a zběsile je v tom co by mělo film dělat dobrým filmem ve svým žánru a to jsou automobilový honičky sestříhaný do neskutečný akční jízdy a to se povedlo jenom u druhého jmenovaného filmu. Ve zběsilé jízdě se nedá říct že by to bylo jen o něco málo horší, protože je to neskutečně blbě sestříhaný a natočený, postrádá to jakýkoliv napětí a jakýkoliv akční náboj, prostě to nemá vůbec žádnou šťávu a tak musim říct, že to v porovnání s Rychle a zběsile působí spíš trapně, zvlášť když se němci tolik opičí, mohli to aspoň obšlehnout pořádně, když už to nedokážou sami.(28.5.2006)

Pro někoho možná zběsilá, pro mě hlavně pohodová jízda po německé dálnici, která si dobře utahuje z francouzského Taxíku z Marseille a kupodivu i se vtipem nezachází až do trapnosti, a to se mi líbí. Horší už je to, že těm hercům ty auta hrozně závidím. Jinak je v tom cejtit Kobra 11 na sto honů...jenom kdyby ti policajti nebyli takoví debilové :-)(27.9.2009)

Němci dokážou být precizní, ale když jsem zahlédl tento mix několika Rychle a zběsile říkal jsem si, proč to neudělají podle svého. Automobilové honičky oni přeci zvládají (Kobra 11) tak proč to je to odfláklé? Těžko říci. Film na jedno podívání a pak zapomenout. Scénář : Robert Kulzer. Kamera : Hannes Hubach(12.6.2011)

• - V části, kde probíhá cvičení policajtů na chytání zlodějů aut. Honička se nepodaří a jedno z aut zastaví napůl na návěsu. Spolujezdec vystoupí, bouchne dveřmi a auto padá bez řidiče. Hned následuje záběr, kdy auto dopadlo s řidičem. (Cheeker)