poster

Tajemná zahrada

 • USA

  The Secret Garden

 • Slovensko

  Tajomná záhrada

Drama / Rodinný

USA / Velká Británie, 1993, 97 min

Předloha:

Frances Hodgson Burnett (kniha)

Scénář:

Caroline Thompson

Kamera:

Roger Deakins

Scénografie:

Stuart Craig

Kostýmy:

Marit Allen
(další profese)
 • Maemi
  ****

  Lituji, že mi film v dětství unikl, protože bych si jej tehdy zajisté oblíbila. Dostal mě však i dnes, protože jeho působivost mě nemohla nechat chladnou. Zejména začátek filmu má téměř omračující atmosféru, která se postupně transformuje v hřejivé a snivé kouzlo. Příběh mě hned oslovil, neboť jako malá dívka jsem také snila o tom, mít takové své tajné místo, které by nikdo kromě mě neznal, a do zahrady zobrazené v tomto filmu jsem se okamžitě zamilovala, jelikož jako by vypadla z mých snů. Některé scény a nakonec i příběh jsou snad až příliš kýčovité, ale myslím, že zejména děti s tím nebudou mít vůbec žádný problém. Ihned jsem si sehnala i knižní předlohu a doufám, že bude stát za to stejně jako tento film.(4.4.2012)

 • misterz
  ***

  Nepopieram určitú magickú atmosféru, ktorá vyplynula hlavne z prostredia sídla a jeho okolia. No mám taký dojem, že práve kvôli tomu išlo po tejto stránke vyťažiť podstatne viac. Samotný príbeh má síce pár silnejších miest, ale celkovo ma moc nenadchol - často mdlé, aj keď myšlienka snímku bola pekná. Detskí herci však zahrali výborne. Priemer. 60/100(23.6.2017)

 • nascendi
  ***

  Knižnú predlohu som nečítal, aj keď ju distribútor označuje za klasickú. Film ma dosť nudil. Dej by sa dal vyjadriť jednou vetou,. postavy a ich vzťahy boli narysované podľa pravítka, hudobníka si Agnieszka doviezla z domoviny a bol som blízko označiť tento film za zbytočne nakrútený. Ale s pribúdajúcimi rokmi môj radikalizmus slabne.(8.1.2015)

 • Madison
  ****

  Najviac sa mi pozdáva, ako je prostredie chladných múrov typického anglického panstva úžasne kompenzované roztomilou detskou fantáziou, ktorá nepozná hranice. Agnieszka Holland natočila poeticky ladený príbeh, v ktorom nechýba príjemná rodinná atmosféra, krásne prírodné zábery, myšlienky či emócie. Celé ma to úplne vtiahlo do svojho sveta, ústrední detskí herci a rovnako i Maggie Smith boli výborní.(18.7.2012)

 • Radyo
  ****

  Tento rodinný snímek nenabídne divákům žádný novátorský postup, unikátní příběh ani záplavu megahvězd. Ale má v sobě skryto nějaké magické kouzlo, kterým dokázal očarovat i mne. To kouzlo je skryto především ve způsobu vyprávění a práci s kamerou. Agnieszka Holland dokázala natočit procítěný příběh s nádechem lyriky a okouzlujícími záběry, okořeněný hereckým výkonem Maggie Smithové, ale i dětských hrdinů filmu.(4.10.2003)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace