Reklama

Reklama

Tajemná zahrada

Obsahy(1)

... je místo, kde se dějí zvláštní věci.
V roce 1993 natočila Agnieszka Hollandová remake tohoto překrásného filmu z roku 1949, který vznikl na motivy klasické knížky Frances Hodgson-Burnettové. Vypráví příběh malé Mary, která je nucena trávit nějaký čas u strýčka na venkově. Poté, co se zabydlí v tomto venkovském domě, objevují Mary, její invalidní bratranec Colin a místní chlapec Dickson zamčenou a opuštěnou zahradu. Díky svému přátelství a péči vracejí tomuto skrytému místu krásu a život a nemocnému chlapci zdraví. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (50)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $31,181,347Tržby Celosvetovo $35,200,000║ Tak dalo sa to zniesť, hlavne vďaka druhej polovici filmu, aj keď citeľne Holland nemá úplne kontrolu nad filmom, tak aby mohla naplno vtiahnuť sledujúceho do diania, je to také na pol ceste z niekoľkými fajn momentkami. Samozrejme Anglický chlad je z toho cítiť, fakt neskutočne chladná pustatina je ich územie rovnako ako ich domy. Tématicky podobná Malá princezná je v detailoch omnoho silnejšia a intenzívnejšia. /55%/ ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

"Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš." A tenhle bonbónek s hořkosladkou polevou a chuťově bohatou náplní, který se v nenápadném obalu krčí v rohu bonboniéry za nablýskaným staniolem jiných filmů, mi tedy zachutnal velmi. Starosvětské kulisy viktoriánské Anglie skrývají příběh ve své decentnosti magický, který ve svém kotlíku namíchala nejvyšší čarodějka na place Agnieszka Hollandová a stačily jí k tomu tak provařené ingredience, jakými jsou nemocné a osiřelé děti. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Tento rodinný snímek nenabídne divákům žádný novátorský postup, unikátní příběh ani záplavu megahvězd. Ale má v sobě skryto nějaké magické kouzlo, kterým dokázal očarovat i mne. To kouzlo je skryto především ve způsobu vyprávění a práci s kamerou. Agnieszka Holland dokázala natočit procítěný příběh s nádechem lyriky a okouzlujícími záběry, okořeněný hereckým výkonem Maggie Smithové, ale i dětských hrdinů filmu. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Naučil sa smiať a ja plakať.“ Tajomná záhrada mi trocha pripomína del Torov Faunov labyrint, ale nie je až taká dobrá a nebyť rozprávkovej atmosféry, rozhodne by si 4* nezaslúžila. Lenže tá je i vďaka výprave, zaujímavému scenáru a ľudskému prístupu (poľskej režisérky Agnieszky Holland) originálna. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Asi bych Tajemnou zahradu zařadila pro hodně odrostlé děti, přece jen to pochmurno a tíseň na mě sálaly skoro až moc. Mary mně byla zpočátku tak nesympatická, že bych jí v reálu trochu srovnala, ale byla tak vychovaná, takže za to ani nemohla a ve výsledku to nakonec vedlo i danému pozitivnímu konci. V tomto případě bych měla asi připomínky k dabování, přece jen dabovat dětský hlas natolik, aby byl uvěřitelný, je náročné a tady se to nepovedlo. Škoda, protože pak to sráží celý příběh o level dolů. A já jako vždy jsem se těšila na roztomilou Maggii Smith i když tady bych tu roztomilost musela vyškrtnout. Tajemná zahrada není zrovna film, který bych cíleně vyhledávala, ale ty květinky, růžičky a zvířátka to srovnaly do podoby, která byla pro mě víc než stravitelná. Zhlédnuto v rámci Projekt 52 films by Women. ()

Galerie (52)

Reklama

Reklama