The Quiet

všechny plakáty

The Quiet je příběhem patnáctileté dívky Dot, které tragicky zemřel ovdovělý otec pod koly naklaďáku a nachází působiště u adoptivních rodičů. Dot je od sedmi let hluchoněmá, necítí se dobře ve společnosti lidí a je velmi uzavřená. Mezi spolužáky je spíše ignorována a její nevlastní sestra s ní také příliš nesoucítí. Hendikep ji dává ale možnost nerušeně sledovat a vnímat lidi kolem sebe. Postupně zjištuje tajemství své adoptivní rodiny, která není zdaleka taková jak se na první pohled zdálo... Svá tajemství ovšem skrývá i nevinná Dot. (exitak)

cab

Prehlidka hodne spatne neprofesionalne odvedene prace v mnoha smerech. At uz se jedna o pekne vypadajici herce bez talentu, pribeh, zaverecnych nekolik minut az do samotneho finale, chovani hlavni predstavitelky. Rad bych vedel komu byl film urcen a nad cim by se mel divak zamyslet? Jedine ponura atmosfera a tema opovrhovane holky, kde plati ticha voda brehy mele se daji hodnotit v pomerne pozitivnim smeru. 25% ()

dopita

Nina (Elisha Cuthbertová) je školní krasavice obletovaná kluky, žijící zdánlivě ideální život. Doma ale má jeden velkej problém. Dot (Camilla Belleová) přišla o rodiče a Ninyni rodiče ji adoptovali. Je hluchoněmá, straní se společnosti a ve škole na ní všichni koukaj skrz prsty. Rozhodně se nedá říct, že by se měly rády. Jenže Nina začne tušit, že Dot zřejmě není tak uplně hluchoněmá a Dot zase vytuší, jaké trápení Nina má. Díky tomu k sobě pozvolna nacházejí cestu. Docela povedené drama, které sice neoplývá bůhví jakými hereckými výkony, ale má atmosféru, napětí a dvě kočky v hlavních rolích. Příjemný překvapení. ()

Klay

Průměrné psychologické drama, které do teenage filmů vnáší jisté inovativní motivy, ale zbytečně dojíždí na nedopilovaný scénář, který nejde v psychologizaci postav dostatečně do hloubky. Herci také příliš nevybočují ze standardu. Nebudu zastírat že jsem na to koukal jenom kvůli Elishe a její kozaté kamarádce. ()

Stocki

Results May Vary, aneb výsledky se mohou lišit. Neočekával jsem nic, byl jsem mile překvapen. Snímek, který jsem viděl v původním znění s titulky ve mně zanechal celkem příjemný pocit neztraceného času. Obě herečky spojují dvě věci, hrály v hororu (Elisha - Dům voskových figurín, Camilla - Na lince je vrah) a jsou krásné. Někdo měl dokonalý plán dát je dohromady, sice ne do hororu ale do dramatického snímku. Jejich vztah, který je ze začátku plný nenávisti ze strany Elishy se začíná postupně zlepšovat a obě dívky nakonec stmelí dohromady. Film, který doprovazí příjemná klavírní hudba postupně eskaluje ve vraždu otce, který zneužívá vlastní dceru. The Quiet má rozhodně mrazivou a ponurou atmosféru a patří k mírnějšímu nadprůměru, pravdou je, že z tohoto námětu se dalo udělat mnohem více. Za úžasnou Camillu Belle hvězda navíc. ()

Tred2

Opět pro jednou moje téma. O podivínech. Takové filmy často "padají na držku", hlavně kvůli nepochopení (resp. jsou pro užší cílové publikum). Quiet tomu ovšem napomáhá. Tady se bohužel nepovedlo, co bylo původně závěrem. O nelogickém konci nemá smysl moc rozmýšlet, natož ho odsuzovat, protože logika toho jako taková není vlastně důležitá. Každopádně film docela dobře pracuje s provedení a přednesením onoho podivínství. Bohužel scénář byl trošku naivní a v důsledku snahy být co nejpotrhlější zapoměl na základy - řádné vykreslení postav, nepodstatný, ale vnímatelný děj (či aspoň trošku logický průběh), což pak činí problémy s diváckou empatií. Každopádně casting nebyl zase až tak marný, pro mě osobně první film, z těch co jsem zatím viděl, s Camille Belle, kde byla docela dobře snesitelná. Její vztah s Elishou fungoval docela slušně. Bohužel tahle - a k tomu "otec dcera" - jsou jediné chemie mezi postavami, která ve filmu fungují správně. Vedlejší postavy jsou vlastně dost mimo, většina z nich kompletně. K tomu ještě beru v úvahu nerozvážnou režii a dostávám se někam okolo průměru, podle chuti zákazníka nad či pod. Osobně bych byl ochotný přejít režii i scénář a dát o bod víc, ale to by film musel být důraznější na některé ze svých linií/point. Každopádně i přes veškeré mouchy a nedostatky se stále jedná o můj oblíbený žánr/subžánr => 65% zaokrouhleno dolů. ()

merigieren

Tu černovlásku sem si oblíbil, jen se plete, že lze zmizet předevšemi, vždycky se najde někdo, kdo si musí všímat, třeba učitel. závěrečný proslov o neovlivňování a klidném odchodu podle mě nebyl vyvrácen, i když tam byl spíš proto, aby tento film neprodukoval moc (sebe)vrahů :-) Krom mé němé oblíbenkyně, tady máme nefunkční rodinku, znásilňovanou dceru, kupodivu školní krásku, jako by nemohla být kýmkoliv. Stojí to na nenávisti, sblížení a odporu končícím smrtí. Piána by měla být přístupná jen na zbrojní průkaz :-) Pak tady vystupuje podivný onanující sportovec, který se naštve,?... zas mám ten pocit, že mě tam držela jen jedna postava, jinak by to bylo utrpení. ()

hazaba

Na malém prostoru se rozehrává drama, které člověka neskutečně vtáhne. Je zajímavé sledovat, jak se lidé chovají k někomu odlišnému, jak dokonalá rodina není tak dokonalá a že každý ma svoje malé tajemství. Klobouk dolů před oběma hlavními představitelkami. ()

M.Myers

Hmm, dobrý no. Takže nebudu tady nalhávat nikomu nic, kouknul jsem se na to jenom kvůli těm holkám v hlavních rolích, obě si tu odvedly dobrou práci. Přes půl filmu je to i dost dobrý pokoukání co se samotného děje týče, a pak se najenou zvrtne v takovou kravinu o hovně. Za tu poslední třetinu si film víc než průměrné hodnocení nezaslouží. ()

Gardenboy

Slabučké. pointa o ničom, stokrát videné a prevarené klišé ... dve hviezdy len za celkom fajn psychológiu dvoch dievčat, aj keď aj tá miestami hoooodne škrípala. ()

zmates

To byl hnus, velebnosti. Scénáristu bych dal z fleku popravit, ostatně režiséra ani producenta bych zřejmě taky neušetřil. Tolik žánrové rozpolcenosti, nesmyslných "dějových zvratů" a debilních pokusů o psychologické studie hlavních postav, to vše je tam vážně navíc a dost to ruší. Po 96 minutách ani netuším o čem to bylo a co to vlastně bylo za film, ale cejtim se jak po boji. Never more! ()

wege odpad!

Ani Elisha ve spodním prádle (mimochodem mohla si vzít i nějaké „lepší“) to nedokáže zachránit. Je to strašně plytké, bez nápadu, plné klišé, bez snahy o trochu lepší herecký výkon na všech stranách. ()

Nightmare89

Po dlhej dobe som mal pocit, že konečne sledujem kvalitný psycho-thriller so zaujímavým dejom, ktorý umocňovala ponurá atmosféra kombinovaná so skvelou hudbou a solídnymi hereckými výkonmi hlavných hrdiniek (Elisha nám jasne dokazuje, že aj na herectvo má "talent"). LENŽE jak sa zápletka pomaly rozuzlievala, začínaly sa u mňa prejavovať prvé obavy Z POSRATÉHO ZÁVERU a ten spôsobil to, že ticho, ktoré pred touto búrkou signalizovalo poriadnu zmes hromov a bleskov nakoniec vystriedalo oveľa väčšie a dlhšie dojmové vzduchoprázdno (..............) na záver. Moje obavy sa tým umocnili minimálne na 6-tu a ja teraz neviem, či mám byť sklamaný alebo nasratý ale rozhodne viem, že som nevidel veľa filmov, ktoré by to dokázali takto "zaklincovať". Kvôli prvej polovici a mojej slabosti pre Elishku ale dávam 3 body s odretými ušami. (............) ()

Mire

Celkom slušná psychologická dráma, ktorá sa veľmi dobre rozbehne, ale na konci sa bohužiaľ zadrhne. Záver, ktorý mal tento film vygradovať, bol taký nijaký, čo je veľká škoda. Takže ako to celé zhodnotiť? Objektívne by to malo byť skôr za tri hviezdy, ale za presvedčivú prvú polovicu a Elishu Cuthbert, ktorá to s pomocou mlčiacej Camilly Belle držala nad vodou, ich dám nakoniec štyri. ()

tsatsiki

nuda, nuda, jedna velká nuda. Film byl možná dobře vymyšlen, pedofilní otec vytvářel zajímavou zápletku, ale celý film se pak zvrhl, jen do příprav plánu, jak zabít otce a do vztahu mezi,,hluchou"dívkou a jejím klukem. Aspoň ten konec byl dobrý. ()

david666

Elisha Cuthbert to chudák víceméně celé odtáhla. I když se film slušně rozjížděl a držel mě v napětí, zakončení bylo zklamání. Chtělo to lépa atmosféru vygradovat. Scéna s žehličkou byla super - škoda, že nebyla dokončena:-) ()

kikin01

Zajímavá zápletka, a určitě ne špatná. Ale víc tento film táhla "tichá" Dot, která mi byla svou rolí sympatičtější. Sranda, jak si čtu zdejší komentáře, a skoro pro každého to táhla jiná herečka, ne-li obě, ale o tom to je, každý to vidí a cítí jinak. Škoda jen trošku větší nerozvinutosti vedlejších postav. ()

Breeg

Musím říct, že při dnešní depresi jsem sáhl přesně po tomto filmu. Už od začátku jsem si začal všímat hereckého výkonu, který předvedla Camilla Belle a "potichu" odsunula Elishu na druhou kolej. Pro mne však stále byla Elisha tou, která tento film nesla na ramenech. Dvě hvězdičky se za hlavní dvě postavy. Další za správně zvolenou hudební tematiku a poslední za ucházející film v nudném dni. ()

TeeToTaller

Taková zjednodušená alternativa Americké krásy s přijatelnou stopáží, báječnou Elishou, ale bez Spaceyho. Neočekával jsem vůbec nic, přesto mi překvapivě tahle varianta sedla výborně. Podle mě nedoceněno... ()