Kurýr

Runner, The

Drama / Krimi / Thriller

USA, 1999, 94 min

Edward, který nejraději vyměňuje peníze za plastové žetony nebo různé tikety. Dostane nabídku, být „kurýr“. To znamená, taky sázet! Jenže podle přesných pokynů a přísných pravidel „nebudeš sázet, nezneužiješ moje prachy a nevyzradíš moje tipy“. Opravdu ideální práce pro gamblera, něco jako „svěřit alkoholikovi provozování baru“. To utrpení s cizími penězi v kapse, které prostě vsadit musel. Jak rád by to neudělal, kdyby mohl, kdyby to šlo, jenže on musel, jinak cítil strašné napětí. V každém případě velmi přesvědčivá variace na téma zničující závislosti.(29.9.2005)

Výborné drama o gamblerovi, který dostal nabídku stát se kurýr, což se rovná dát sebevrahovi do rukou pistoli. Edward se ze začátku drží, ale nakonec pravidla poruší! Opravdu drsné drama, které halvně sázkařů musí hodně říkat.(28.10.2007)

Film o tom aké je ťažké a niekedy až nemožné zbaviť sa náruživosti. Dobre zahrané. Zvlášť scéna v kasíne s $30000 je presvedčivá, ale nikomu neprajem tak dopadnúť.(3.1.2004)

• Wormboy

Priemerne kriminalne becko...nic viac,nic menej,ale nudit som sa pri tom nenudil,takze 50%(20.6.2004)

50%(16.1.2010)

Je zajimave, ze obcas vyplave na povrch snimek, o kterem jsem nikdy neslysel a nakonec jsem rad, ze jsem se na nej podival. Tohle je prave ten pripad. Pomerne drsna podivana o jednom gamblerovi, ktery se stane sazkarem bosse v podani Johna Goodmana. Cely film jsem s hlavni postavou hodne soucitil, i kdyz sazkar nejsem. Kdo sazi na sportovni klani, musi videt. Ostatni se nudit nebudou.(1.1.2004)

Velice dobře zpracované a akční drama, kterému k dokonalosti chybí už jen opravdu málo. Skvělý Eldart a krásná Cox, příjemná podívaná.(2.2.2009)