Mateo se vrací domů z války. Cestou se zastaví v Ojo Prieto, kde se v kostele pomodlí a chystá se na poslední část cesty k usedlosti přítele Paka, kde vyrůstal. Před kostelem nechal svého nádherného grošáka, na kterém se pokusila utéct seňorita Trini. Zahanbila tím Chuye před jeho muži. Aby si Chuy zachoval svoji tvář řekne, že nechtěla utéct, ale že si měla koně vyzkoušet, protože ho kupuje od amiga Matta. Matt koně rozhodně koně prodat nehodlá. Chce oplotit pozemky a založit chov. Chuy se ale nehodlá koně vzdát a tak ho sprostě ukradne. Mateo ho chce zpět. Počká na Trini v jejím pokoji a požádá ji o pomoc... (TV Barrandov)

Blaogranas

K tomuhle filmu jsem se dostal přes stejnojmenné dílo z roku 2008. Říkal jsem si, že to třeba bude kvalitní western. Ale žádná sláva. Nejde o provedení co se týká scénáře, kamery apod. ty jsou odpovídající roku natočení, ale ten děj byl tak strašně stupidní a Brando ... teda žádnej hrdina, vždycky dostal na frak. Celkově film budí jen rozčarovaný úsměv. ()

Ozzy2

Tak až na ten přeložený název naprostá spokojenost.V mé filmotéce mám film uložený jako Appaloosa a tak to taky zůstane. ()

markotter

No co tohle bylo? Asi parodie na western, ale to určitě režisér nechtěl. No musel jsem se smát, Brando mi přišel jak Sam Hopkins z Vinetoua, ale tam to směšný bejt mělo. ()

bearmeedek

Mě to zase tak moc neuchvátilo. Stáří filmu tentokrát nejde ruku v ruce s frází "starý dobrý western". Nemohu si pomoci, ale v určitých pasážích na mě dýchala mexická telenovela. ()

Lumpus

Velmi zajímavý netradiční western, kde hrdina není nejlepším a nesmrtelným ale spíše normálním leč zkušeným cowbojem. Skvělý herecký výkon Branda a Saxona ()

kubilov

Skromný western, který na první pohled upoutá snad jen jménem hlavní postavy. Marlon je zvláštně zarostlej a hraje méně působivě než jsem u něj zvyklý, přesto mu to s Anjanette docela jde a příběh je docela fajn. I tak si ale myslím, že western nebyl pro Branda tím vyvoleným žánrem ()

ostravak30

Grošák je trochu netypický western. Předně k tomu, co je typické. Jeden hrdina, banda chumajů, kteří potřebují dostat na pr.el a krásná žena v jejich spárech. To vše skýtá děj, v němž je ale hlavní hrdina řádně bit. Vlastně dostává přes hubu tak často, že jsem si až říkal, kdy už přijde jeho chvilka. Ta nakonec přijde, typicky, na konci. Marlon Brando nedostal šanci zase až tak zazářit. A přestože se film opírá o kameru, která si hraje s detaily tváří a snaží se vytvářet nějaké napětí, scénář mi zrovna nepřišel extra originální a zajímavý. ()

harycek

Když jsem to viděl jako kluk v Kolíně v kině JAS tak jsem byl tímto westernem přímo unesený ani po létech moc ze své kvality neztratil!?!?Nicméně skvělý Marlon Brando!! ()

nanamarak1

Naprosto průměrný a místy dost nudný western, který zaujme jen pěknou kamerou. Jakmile ale dojde na akci, tak režisér Furie evidentně nestíhá. 1. CZ dabing není zlý, ale ten druhý s Boučkem na Brandovi radší vynechám. 55%. ()

PTuranyi

Dobre natočený mexikánsky western v ktorom sa musí Marlon Brando postaviť Chuyovi Medenovi a jeho bande v Cocatlane kvôli ukradnutému koňovi. Pomerne jednoduchý príbeh má vďaka dobrej produkcii slušnú atmosféru. Marlon je tvrdý tak akurát, zloduchovia správne odporní a Chuyo zasa zákerný. 70% ()

Svadbos

Hĺbavý western odohrávajúci sa v roku 1870, s pomalým tempom a dobrou kamerou Russella Mettyho. Film bol natočený podľa románu Roberta MacLeoda. ()

JimWalker007

Napriek občasnej nelogickosti si film vzhľadom na dobu svojho vzniku, výbornú kameru a predstaviteľov súperov zaslúži štyri hviezdy. Brandon má charizmu ako vždy a Saxon občas evokuje spomienku na postavu H. Fonda z Vtedy na západe. ()

vito_s

"Odkud pochází zvyk vypít první litr tequily naráz?" Western, kde mnoho výstřelů nepadne, přesto jde o strhující podívanou, která vtáhne. Marlon Brando exceluje, John Saxon jako padouch proti němu výborný, podtrženo dramatickým příběhem a skvělou kamerou, pro milovníky westernů must see. ()

RoyBatty444

Drsný vestern s kvalitnými antagonistami a obstojným Brandom. Príbeh je jednoduchý a tomu odpovedajú aj dialógy. Natočené ako štandardný western. ()

StaryMech

Škoda že ničím pozoruhodný / osobitý obsah "Grošáka" zůstal daleko pozadu za formou blízkou italowesternům. Falické ostruhy řinčí, jako by vyzváněly hranu, zkušený a ceněný Russell Metty (pracoval mimo jiné pro Wellese a Sirka ) žene estetiku obrazu na hranu manýrismu : nasvícení interiérů jako by parodovalo de la Toura, velké detaily se zmocňují formátu, část obrazu svévolně zaclánějí předměty v popředí .... Kritici pohanili samoúčelnost toho všeho ; mě pobavila. ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon