Mateo se vrací domů z války. Cestou se zastaví v Ojo Prieto, kde se v kostele pomodlí a chystá se na poslední část cesty k usedlosti přítele Paka, kde vyrůstal. Před kostelem nechal svého nádherného grošáka, na kterém se pokusila utéct seňorita Trini. Zahanbila tím Chuye před jeho muži. Aby si Chuy zachoval svoji tvář řekne, že nechtěla utéct, ale že si měla koně vyzkoušet, protože ho kupuje od amiga Matta. Matt koně rozhodně koně prodat nehodlá. Chce oplotit pozemky a založit chov. Chuy se ale nehodlá koně vzdát a tak ho sprostě ukradne. Mateo ho chce zpět. Počká na Trini v jejím pokoji a požádá ji o pomoc... (TV Barrandov)

fragre

Jednoduchý děj, ale vůbec to nevadí. Výkony hlavních herců jsou natolik dobré, že by se dalo hovořit o psychologickémm westernu. Rovněž střelecké výkony vypadají realisticky, tedy žádné zázračné mušky. Zřejmě pokus dohnat a předehnat spaghetti western. ()

Tony.cs

Brando je hrozně podobnej Paulu Newmanovi. A umí taky hrát. Tenhle napínák je dost slušnej na to, abych mu dal pět. ()

OG_Swifty

Marlon Brando zcela určitě nepatří mezi legendy westernů a osobně jej s tímto žánrem vůbec spjatého nemám, o to větší překvapení pro mě byl tento film, ve kterém je hlavním protagonistou právě on. Film jsem viděl na blu-rayi s českými titulky a musím na to upozornit, protože Brando hodně "mumlá" a ostatní mluví tou špangličtinou, takže jsem měl hodně často problémy porozumět tomu, co se tam zrovna říká (výjimkou byla snad jen Anjanette Comer, která artikulovala jak profesorka angličtiny). Paradoxně jsem si ale tuhle špangličtinu hodně oblíbil, takže jsem hltal každý dialog jak prvňáček. Film jako takový zcela určitě vybočuje ze stereotypu, ale v dobrém slova smyslu. John Saxon byl skvělý záporák a Fernández (klasicky s gigantickým sombrérem), Montoya (pravděpodobně jeho poslední film) a Silvera jsou již tradičně zábavní sekundáři a všichni mě bavili kdykoliv se objevili na scéně. Když k tomu všemu přičtu dvě krásné dámy, napjatou atmosféru téměř po celou dobu stopáže, a troll-komentáře lidí jako Tommassi - tak dostanu krásných 85% ()

Chrysopras

Trochu netradiční western, na který jsem kouknul hlavně kvůli Brandovi ( a potom, když jsem si přečetl jak skvělá atmosféra panovala na place ). Nejlepší ránu má Marlon zezačátku s vousama. :-) ()

ilemas

Viděno znovu po mnoha letech v tv, jako malý kluk jsem na to chodil stále znovu do kina, když zrovna nedávali Vinetoua. Z dnešního pohledu velmi nudný a trapný snímek, kdy se naivní Mateo vydá do Mexika sám mezi bandity a hraje na velkého hrdinu se spoustou silných řeči, přitom je naprostý gringo. Jedině co oceňuji jsou pěkné záběry na přírodu. ()

Martin741

Ani taky velikan svetovej kinematografie, akym Marlon Brando bez debaty bol, nedokazal potiahnut tento film do znesitelneho priemeru. Samotny pan Brando /The Wild One, Streetcar named desire, The Men/ mal roku 1966 uz to najlepsie za sebou - The Chase, aby bolo jasne, o com hovorim - a tento film je slaboduchy a silne podpriemerny. Dalej Brando mi do westernov isto nepasuje -- totiz, ked sa povie klasicky western, vybavia sa mi Gary Cooper, John Wayne a este aj J. Stewart, ale Brando teda isto nie. Lacne kulisy prilis poznat a dialogy tiez nepatria k najlepsim. 30 % ()

pakobylka

Nejzajímavější postavou široko daleko - byť čtyřnohou - je bezesporu nestandardně flekatý koník. Neboť hlavní dvounohý hrdina má v podstatě DALEKO víc štěstí nežli rozumu - válečného veterána bych si představovala přece jenom maličko jinak ... a jeho úhlavní nepřítel a záporák v jedné osobě v roli prachsprostého zloděje koní a nákupčího žen taky moc rozumu nepobral, poněvadž naprosto nepochopitelně promrhá je jednu, ale hned několik šancí, jak svého otravného pronásledovatele definitivně vyřídit. Umolousané 3* ()

majo25

Viac ako smoliarsky hrdina Brando - okradli ho, okúpali, koňom povláčili, preľstili, chytili, ešte aj prehral súboj v pretláčaní rukou a uštipol ho škorpión - sa mi páčil John Saxon v roli šéfa mexických gringos. Príbeh nie síce zlý, ale vlečie sa až prííliš pomaly, pričom sa ale neihrá v detailoch ako podobné westerny. Navyše sa Brando na takúto rolu ani veľmi nehodil - tá jeho kozia briadka - niečo strašné. Hodnotenie: 60% ()

Mol

Pro mě teda slabší western. Jediný co ho drží jakž takž nad vodou je skvostný Marlon Brando. Drsňácké scény, kde si dávaj páku a pod rukama mají škorpióny jsou boží. ()

andrii

Lišácké úsměvy pod sombrerem. Westernový frajer, mužný amigo Marlon Brando švihá svým charismatem na míle daleko. "Hodný" Marlon vs. "zlý" Mexikánec, padouch John Saxon. Slunce žhne, žár stoupá, odvaha a chrabrost správných hochů proudí v žilách. Jedna runda tequily a duel kdo s koho, boj o koně, o čest, o ruku "zajaté" seňority, boj na život a na smrt může začít... ()

Pedross800

Skvělou atmosférou nadupané dílko kořeněné pořádnou dávkou mexického temperamentu. Tenhle western voní po tequile a chilli na míle daleko i když nad ním ční chladný a klidný gringo Marlon Brando a končí v závějích sněhu. ()

Autogram

Môže sa tomu dávať prívlastok netradičný, ale takto si western nepredstavujem. Pekná mexičanka je už napohľad typická udržiavaná Američanka, na konci si trochu zastrieľali a bol koniec. Viac ako film ma pobavilo čítanie obsahu, ten je samý pako, chuy, Matt, chýba tam už len Pat. ()

Han22

Zcela jasná inspirace italskými spaghetti westerny a Leonem. Furie (je neuvěřitelné že točil ještě o 40 let později) maluje poměrně stylové scény i zajíamvé záběry (sledování mezi prsty). Do toho zaplivané špinavé mexické prostředí a výborný mexický záporák Chuj :D Medina (zcela překvapivě zahraný bílým Saxonem). Bohužel na opačné straně Brando podruhé dokazuje, že do westernů nepatří a navíc opět hraje tím svým nezůčastněným znuděným způsobem. Příběh o ukradeném koni také není z nejlepších a ke všemu je to velice ale velice táhlé, až uspávací (ne však nudné, dialogy jsou fajn). Pákový souboj se štíry či závěrečný "sniperský" souboj ovšem nemají chybu. Celkově vzato slušné 3*. ()

Mikino00

Je to jako na houpačce, chvíli je to takové nemastné neslané, pak zase velice stylové a dobré (škorpióni). Marlon toho moc nenahrál, ani neměl co. Takový čistý průměr. ()

waits

Marlon Brando vypadá celou dobu jako typ, který svůj pokus získat zpět koně nedokáže dotáhnout, protože na to prostě nemá. Zajímavě pojatý, pomalý western z mexicko-americké hranice s důrazem na hovory a výrazy obličeje. Slušný standard. ()

Heavyman

Skromný western s velkým hercem. Některé nápady jsou dost prazvláštní, jako páka se štírama na provázku, se jen tak nevidí, leda asi ve starým Méchicu, kde si mezi sebou vyřizují účty Gringo a Chuj s knírem. ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon