poster

Tajemství slov

 • španělský

  La vida secreta de las palabras

 • slovenský

  Tajomstvo slov

 • anglický

  Secret Life of Words, The

Drama / Psychologický

Španělsko, 2005, 120 min

Režie:

Isabel Coixet

Scénář:

Isabel Coixet

Producenti:

Esther García

Střih:

Irene Blecua

Kostýmy:

Tatiana Hernández
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sona123
  ****

  Nádhera. Nenápadné dílo, které se poznenáhlu změní v drsné drama. Mluví se tu málo, ale když už, dialogy stojí za to. Kamera je dokonalá, z filmu čiší notná dávka citu a obrovského umu, jak přenést silné emoce na plátno. Sarah je báječná a myslím v ní máme budoucí velkou hvězdu, která bohužel ještě nebyla objevena (narozdíl od protěžovaných E.Page či D. Fanning). Tim zmizel na dlouho z očí (alespoň mých), ale na scénu přišel ve velkém, i když celý film proležel v posteli. Pokud se vám líbil třeba Hlas moře, nenechte si ujít ani Tajemství slov.(25.7.2010)

 • Kurikmoon
  ****

  Parádne. Začína to veľmi nevýrazne. Pomaly, pomaličky. Dokonca to vyzerá tak, že takmer všetci sú taký..pomaličký. Ale pomalé plynutie filmu ma neodradí. Skôr prebudí moju zvedavosť. A ako sa odkrývajú tajomstvá, prispôsobujete sa prostrediu... Začne sa na Vás rynúť memócie. Pozvolna a potom prúdom. Pekné po všetkých stránkach. Herci parádny, hudbu funguje ako má.... juuj, skoro som dal 5*... Odporúčam, vydržte do konca...;)(24.3.2010)

 • dormouse
  ****

  Silný příběh, tragické lidské osudy itrovertní cizinky Hanny, která nechce prozradit nic ze své minulosti, a zraněného extroverta Josepha, který je připoután na lůžko a je odkázán na Hanninu pomoc. Postupně se jejich životy přibližují a navzájem do sebe pronikají. Moc se mi líbila atmosféra na těžební plošině, kde se vetšina filmu odehrává. Sem se uchylují podivné existence, samotáři a podivíni, kteří se cítí dobře jen když je od ostatních lidí odděluje velká vzdálenost a hučící moře. A zde si každý může najít svůj kousek štěstí.(7.1.2010)

 • Daweflip
  *****

  Slova, onen úžasný vynález, který z nás dělá lidské bytosti, je nositelem kultury, sociální paměti, duchovního vývoje. Právě slova vytváří nezapomenutelnou atmosféru tohoto filmu. Tíživé tajemství, které spolu se slovy znovu naplňuje duši bolestí. Tajemství tak zraňující, že i když už je vyřčeno, nemůže tomu být v plné míře. Magie slov, která vytváří křehké pouto mezi lidmi. Síla, se kterou jedna věta zachrání tenkou nit hovoru před roztržením a se kterou jiná věta přiměje člověka vyzkoušet dosud nemyslitelné....(19.4.2007)

 • ghatos
  **

  Depresivní pohled na mladou ženu je zábavný asi tak prvních 20 minut. Lineární a pomalý scénář postupem času unavuje. Všichni se tváří zakomplexovaně nebo ublíženě. To se dá ještě pochopit, horší je to však ve druhé části, kde jsme svědky citového vydírání diváka. Tajemství slov se tváří jako přemýšlivý a náročný kousek. Bohužel je to klišoidní pseudo-psychoanalytické nedrama , kde se potřebují všichni jen vykecat.(16.12.2009)

 • - Vrtná stanica, na ktorej sa dej odohráva, má vo filme názov "Genefke". Snímka je venovaná Inge Genefke - spoluzakladateľke organizácie "Danish Medical Group of Amnesty International" a "Rehabilitation and Research Centre for Torture Victims" na pomoc obetiam týrania. (Gor'seye)

 • - Když Hanna jede autobusem, běží v něm film Kickboxer s Jean - Claude Van Dammem. (mi-ib)

 • - Příběh o sestře jménem Cora, který Josef vypráví Hanně, je krátký příběh jménem „La señorita Cora“ od argentinského spisovatele Julia Cortázara z jeho knihy Todos los fuegos el fuego. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace