Tajemství slov

• španělský

La vida secreta de las palabras

• slovenský

Isabel Coixet

Isabel Coixet

Esther García

Irene Blecua

Citlivá výpoveď zúčastnených pod rúškom tajomstva..!Zložité psychické usporiadanie a vyrovnánie,realita a nevšedná krutosť zobrazená v nízkorozpočtovom snímku na čele so skvelými hereckými výkonmi"!Lovestory"zasadená do všednej reality,ktorej trpkosť cítiť"na100honov"!Veľmi precítený a atmosferický snímok.Silné 4*!(14.3.2008)

Tomuhle filmu by se TEORETICKY dalo vyčítat hodně - citová manipulace s divákem, klišovitost, předvídatelnost. Jenže když na něj i několik dní po zhlédnutí nedokážete zapomenout, tak jdou veškeré výtky stranou. Výtečné herecké výkony vtáhnou a už nepustí. Je to skoro tolik silné jako Prolomit vlny, které tenhle nenápadný, ale zatraceně působivý snímek trochu připomíná.(13.6.2006)

Někdo umí slova pohladit 100x víc než ten nejněžnější dotyk(31.12.2006)

Již dlouho jsem nic fiktivního natolik osobně neprožíval, o to je pro mne těžší slovy přesně vyjádřit v čem spočívá ono tajemství slov. Zůstaňme tedy u toho, že v jejich nevyřčenosti. 95% Zajímavé komentáře: Faye, numi(27.1.2007)

• Chrustyn

Velice nudný film, který se snaží být něčím velkým ale nedokáže zaujmout ani příběhem ani hereckými výkony.(27.2.2007)

• - Když Hanna jede autobusem, běží v něm film Kickboxer s Jean - Claude Van Dammem. (mi-ib)

• - Pro natáčení byla použita vrtná plošina Borgholm Doplhin, která v tu dobu kotvila v Belfastu. (HellFire)

• - Příběh o sestře jménem Cora, který Josef vypráví Hanně, je krátký příběh jménem „La señorita Cora“ od argentinského spisovatele Julia Cortázara z jeho knihy Todos los fuegos el fuego. (HellFire)