Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Kolem roku 1900 Američan Francis Oimet (Shia LaBeouf), prostý mladík z nuzných poměrů, již v dětském věku pracuje jako nosič golfových holí. Pomalu si k tomuto sportu buduje náklonost a jeho vzorem a idolem se stává golfový mistr Brit Harry Vardon (Stephen Dillane) přezdívaný „golfový elegán“. Francis tak začne snít o tom, že jednou bude hrát golf také a ve svém pokoji po nocích trénuje. Jeho otec (Elias Koteas) má však k synovu snu odmítavé stanovisko a golf je podle něj hra pro bohaté, mezi které samozřejmě nepatří a která jemu samému a jeho rodině nic nepřinese. Francis se však nehodlá podvolit otcovu přání, aby se vyučil a pracoval v obchodě, a chce se zúčastnit mistrovství amatérů. Otec nakonec svolí pod podmínkou, že pokud prohraje, golfu se nadobro vzdá. I přes skvělé výsledky, které Francis na turnaji předvádí, se mu kvůli závěrečné chybě nepodaří postoupit a v turnaji skončí. V roce 1913 pak Francis pracuje v obchodě se sportovními potřebami a na golf už pouze vzpomíná. Jednoho dne jej přijde navštívit sám prezident golfové asociace a nabídne mu účast v nadcházejícím US Open, neboť si asociace přeje mít v turnaji jednoho amatéra. Francis však tuto nabídku odmítne kvůli slibu, který dal otci. Když ale na vlastní oči spatří hrát na hřišti Harryho Vardona, změní názor… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (184)

stration 

všechny recenze uživatele

Krásný film o krásném golfu. ALE: Já prostě musím srovnávat. A musím srovnávat s Legendou o slavném návratu Roberta Redforda. A tady u mě naprosto vítězí Redford s Legendou. Proč? 1) Legenda je učesanější, poetičtější, vymazlenější a tak nějak hezčí. 2) V Legendě je daleko lepší hudba Rachel Portmanové. 3) V Legendě jsou daleko lepší herci (jedině LaBeouf může konkurovat). Proto musím dát "jenom" čtyři hvězdičky. Legenda je LEGENDA. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Dá se říct klasický sportovní film o splněném snu sympatického amatéra – outsidera, ovšem setsakra dobře provedený. Soustředí se kolem jediného turnaje U.S. Open, nuzné dětství a přípravu výborný Shia LaBeouf se zkušeně režírujícím Billem Paxtonem berou zkrátka, stejně jako povinné scény s fandící přítelkyní z vyšší vrstvy či skepticky praktickým otcem dělníkem; trochu karikaturně přetahují snad jenom elitářské snobství (britských) "gentlemanů" – papalášů. ()

Reklama

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Golf není úplně mým nejoblíbenějším sportem, přesto mě filmy o něm baví. Příběh tohohle filmu je z roku 1913, ale vůbec na mě nepůsobí staře. Ba naopak, barvy a prostředí působí tak světle a svěže. Navíc mě velice bavily ty vychytávky kamery, kdy jsme sledovali letící míček nebo přistávající berušku. K tomu se dá ještě připočíst dokonalá postava malého caddyho Eddieho. Závěrečný souboj je i velice emotivní a vypjatý, což jsou další body navíc. Takže nakonec tomu vlastně nemám co vytknout, stejně jako u Legendy o slavném návratu. ()

uiu 

všechny recenze uživatele

Typická Disneyho pohádka o tom, jak se z chudého chlapce stane přes noc celebrita a šampion, když jako amatér porazí několikaletého vítěze v golfu. Shia LaBeouf hraje dobře, ale utápí se v naivnosti scénáře, který nás krmí sentimentálností, smutkem z nezdaru a následného poučení z chyb. Pokud máte rádi filmy o golfu, klidně si hvězdičku přidejte, jinak nijak neoriginální příběh. ()

Tomik. 

všechny recenze uživatele

To jsem tak jednou dostal chuť podívat se na film s nějakým oblíbeným hercem jedné slečny… no netrvalo dlouho a já si, aniž by něco tušila, dle jejího vybroušeného vkusu vybral Shia LaBeoufa. A jelikož jsem poměrně velký fanoušek do sportů obecně, tak ze zjištění, že existuje sportovní film, ve kterém hraje hlavní roli, jsem byl doslova nadšen. Stejně tak jako z celého filmu. Sice mi už z popisu bylo jasné, o čem to je a jak to dopadne, přesto mě Golfový sen neobyčejně zaujal. Mám rád příběhy, ve kterých si jde člověk nekompromisně za svým snem, zvlášť člověk, kterému osud nepřeje (viz. tady "nepřejícný" otec) a ten pak na sobě musí dvojnásobně makat, aby dosáhl toho, po čem touží. A to platí obecně, ne jen ve sportu, ale třeba i v hudbě. Tak jako tak, příběh Ouimenta byl LaBeoufem ztvárněn výborně. Přiznám se, že klasickému golfu dvakrát neholduju (čemuž se netřeba divit v naší zemi… my tady spíše minigolf a to už jsem zase jako ryba ve vodě) a tedy i přesto, že nejsem v jeho historii ani v pravidlech hry jako takové dvakrát kovaný, vůbec jsem se nenudil (což se někdy, když se mluví o něčem, o čem nemáte ani páru, stává). Tady ne. Zajímavé. Snad jen škoda, že onen turnaj zabral většinu filmu. Ouiment byl natolik výrazná postava, že by nebylo na škodu dát mu větší prostor i mimo turnaj, divákovi více rozvinout jeho život, mysl, propracovat postavu po všech stránkách k dokonalosti. Ale chápu. Jednalo se o ztvárnění skutečného příběhu (což velice oceňuju a samotnému mi to až vyrazilo dech) a tak bylo třeba držet se určité struktury pro zachování autentičnosti příběhu. Dobrá tedy. Jisté kompenzace jsem se ale přece jen dočkal a to v postavě otce. Změna jeho myšlení a nahlížení na syna byla více než dechberoucí. Tomu říkám láska k synovi. Ze začátku nechtěl o golfu ani slyšet, o to srdceryvnější byl závěr filmu (nebudu blíže prozrazovat). Ovšem obecně nám to poukazuje na jednu důležitou myšlenku a to sice, že člověk, aby něčeho dosáhl a v něčem vytrval, bezpodmínečně potřebuje cítit podporu blízkého člověka. Zvlášť ve sportu, vidím to sám na sobě. Kdybych nesportoval s určitými lidmi, asi bych s tím už dávno sekl. Jo, všechno je o vztazích a vzájemné podpoře (nejideálnější situace je sportovat se svým partnerem, to bych osobně považoval za splnění snu, jelikož sport dokáže mezi lidmi vytvořit neuvěřitelné pouto… vlastní zkušenost z rodiny). Noc nic, odbočil jsem. Na závěr tedy řeknu, že Golfový sen je sportovní drama jak má být, ještě teď se vidím, jak jsem si v hlavě říkal "pojď, pojď, to tam prostě musí spadnout!". K tomu všemu slušná hudba a vynikající Shia LaBeouf (který mi docela padl do noty, takže v blízké době plánuju projet jeho filmy trochu zevrubněji). Jak říká samotný název The Greatest Game Ever Played a já dodávám - true story :)) ()

Galerie (21)

Zajímavosti (6)

  • V záběru ze 42. minuty, kdy kamera přímo zabírá oči Francisa Ouimenta (Shia LaBeouf) je vidět, že nosí kontaktní čočky, což je v té době na chlapce z nižší společenské vrstvy dosti neobvyklé. (Raduza11)
  • Ted Ray se v playoff opravdu sám vyřadil a nahrál 78, ale Harry Vardon nahrál 77 a ne 73, jak ukazuje film. Francis Ouimet měl skutečně 72. (Chundys)
  • Ve filmu se vyskytne postava 27. prezidenta USA Williama Howarda Tafta (Walter Massey), který svůj úřad vykonával mezi lety 1909 a 1913. (Matej.Mirejo)

Reklama

Reklama