Obchodník se smrtí

• USA Lord of War (více)

Jurij Orlov je Američan ukrajinského původu, jeho rodiče se přistěhovali v době jeho dětství do Ameriky. Jurij vyrostl v Brooklynu, v části zvané Malá Oděsa, kde násilí bylo normální jev. Místo ovládala ruská mafie a Jurij velmi brzy zjistil, že jeho cestou ze života v této čtvrti je obchod se zbraněmi. Jurijovi k malým obchodům pomohl jeho rádoby židovský původ. Jenže Jurij nechtěl zůstat jen tím, kdo prodává místním zločincům několik zbraní. Když se mu začne i za pomoci jeho bratra Vitalije dařit, vyhledá známého velkého obchodníka, Simeona Weisze, a nabídne mu spolupráci. Simoen ho však s opovržením odmítne. Jurij nelituje, dál prodává zbraně v malých množstvích. Postupně si vytvoří kontakty mezi armádními důstojníky a své obchody zvyšuje. Prodává všem, neptá se, co se zbraněmi bude a kdo je bude používat. Vede život v poloilegalitě, má několik falešných pasů. Brzy zjistí, že má v patách Interpol. Agent Interpolu, Jack Valentine, je vytrvalý a stále se ho snaží dostat. Jurij musí začít umět improvizovat. Záhy pro něj není problém změnit jméno lodi a její registraci přímo za plavby na moři. Jurij a Vitalij se stávají dodavateli afrických diktátorů. Jenže obchod narazí na komplikaci, Vitalij se stal závislý na drogách a na alkoholu. Jurij ho proto posílá do léčebny a sám v obchodech, ve kterých jde často o život, pokračuje. Ale i Jurij má slabost. Tou je jeho zatím platonická láska k modelce Avě Fontaineové. A protože Jurij ví, že nic není nemožné, brzy nastraží na Avu past, vyláká ji pod falešnou nabídkou na focení do hotelu, ve kterém si koupil všechny pokoje. Rázem se s Avou ocitne v prázdném hotelu. Šarmantní Jurijovo vystupování a zjevný dostatek peněz udělají na Avu dojem. Záhy Jurij slaví s Avou svatbu. Padá železná opona a Jurij rázem nachází cestu na svou rodnou Ukrajinu. Tady, za pomoci příbuzného, armádního generála Dmitrije, začne doslova vykupovat ukrajinské armádní sklady. Obchody jsou sice nelegální, na Ukrajině však není za peníze nic problém. Agent Interpolu, Valentine, se může jen dívat, jak se Jurij dostal mezi první ligu obchodníků se smrtí. Objeví se Simeon Weisz, který by teď rád s Jurijem Orlovem spolupracoval. Jurij se jeho nabídce ale vysměje. To neměl dělat. Weisz mu jasně říká, že vyhlásit mu válku není rozumné. Jurij si z těch řečí nic nedělá. Že je to chyba, zjistí záhy. Auto s generálem Dmitrijem před jeho očima vyletí do vzduchu. Jurij ale nemá čas se mstít, má tolik kontaktů, že obchoduje s Ukrajinci dál. Nic už pro něj není problém. Hlavními odběrateli jsou podivné vlády a diktátoři v Africe. Mezi nimi vyniká diktátor Baptista a jeho syn. Baptista platí za zbraně diamanty a Jurij mu rád dodává. Je to poněkud nebezpečnější, neboť oba Baptisteové jsou blázni, nicméně za obrovské výdělky, které to přináší, je i Jurij ochoten riskovat. Jurijova žena Ava se na nic neptá a Jurij ji nechává žít v její zlaté kleci. Jurij ale zjistí, že i Valentine se vypracoval. Začíná mu nepříjemně komplikovat život. Když se Valentine pokusí překazit Jurijovu dodávku zbraní za pomoci stíhačky, se kterou donutí Jurije a jeho lidi přistát s dopravním letadlem na prašné silnici v divočině, Jurij pochopí, že má skutečně sobě rovného protivníka... (TV Prima)

Matrinx

Skvělý netuctový film, který nutí člověka zamyslet se. Byl to ten první film co jsem od Andrewa Niccola viděl, a hned takový velký emocionální zážitek - dokonce jsem odhodil i virtuální zbran, a přestal hrát na nějakou dobu Counter Strike. Jsem jím ovlivněn ještě nyní, a snad budu až do konce svého života, za který lidstvo zažije ještě mnoho nesmyslných válek... Myslím, že Lord of War splnil svůj účel na výbornou, tak nevidím jediný důvod, proč mu nedat plné hodnocení. Andrew Niccol forever! ()

zette

Velice zajimavy film s aktualnim tematem ( ktere je tedy aktualni jiz nekolik desetileti ) o kterem moc opravdu dobrych filmu natoceno nebylo. I kdyz se urcite neda vsemu ve filmu verit a snimek urcite nejede stoprocentne podle skutecnych udalosti, tak me film zaujal a bavil po celou dobu. Naopak od jinych divaku se mi vypravecstvi Jurije velice libilo, nechybel tomu nadhled, ironie a humor i v mistech, kde by snad ani byt nemusel. Take bych ale vytknul moc casu venovane rodine, dalo se to udelat ryze obchodne a jen naznacit vliv manzelky. Cage nehraje uplne ve spatnych rolich, jako herec mi ale uplne nesvedci- na to jake ma renome. Leto naopak opet potesil. ()

Flynn

Povedený filmeček, dalo by se říci, jeden z nejpovedenějších od Cage v posledních několika letech. Když si člověk veme, že je to natočeno dle skutečných událostí, tak musí jen kroutit hlavou. V některých zemích se dá říci, že nejen šaty, ale i zbraně dělají člověka. Úchvatná byla scéna s rozkrádáním letounu v africe :o) ()

gabin(a)

Nicholase Cage jsem nemusela až do tohohle filmu a Čarodějova učedníka, Teprve až jsem viděla ve zprávách, že zatkli předobraz hlavního "hrdiny' tohoto filmu, koukla jsem se a byla jsem mile překvapená, a to jak Cagem tak celým filmem. Vynikající! Výborně to za mě napsal Enšpígl (ostatně jako vždy). ()

kvasiva

Velice kvalitní film se skvělým hlavním hrdinou. Víte, co je však na celém snímku nejhorší ? Že takhle to + - opravdu funguje i v reálu. Kupte 6 tanků a 7. máte zdarma! ()

J0hny5

Příjemné překvapení. Sice má film vysoké hodnocení, ale možná kvůli plákátu jsem čekal nějaký tuctový akční film. Váhal jsem mezi 4-5, nakonec se budu držet při zemi. 82% ()

necisty

Film z doby, kdy si ještě Cage uměl vybrat film a dokázal to zahrát. Prim tu hraje děj zakládající se na pravdě a zpracování - spokojenost. ()

Juto

Tento film je bezútešná komédia, zábavná spôsobom a zároveň nahnevaným výkrikom proti prevádzke so zbraňami. Úžasný film. 9/10 ()

dr.fish

Tenhle film je především naprosto nedůvěryhodný (ve srovnání třeba se Syrianou). Svět je plný padouchů a to jsou buď Arabi anebo lidi s post sovětského bloku. Všechno je to o penězích. To ale všichni víme. Tak co je na tomhle filmu tak převratného? Asi to že to někdo natočil a obsadil Nicolase Cage. Není v tom ani nic nového, ani nějaký zajímavý příběh. Navíc Cage je asi tak obchodník jako já kosmonaut. ()

Biggy

Nicolas Cage v jeho skoro nejlepší roli. Pokud se zamyslím, tak je tento film vlastně skutečností kombinovanou s černým humorem. Když jsem si film pouštěl, tak jsem si říkal "bude to zase jen průměrný snímek", ačkoliv po shlédnutí byl tento fakt zamítnut a řadím snímek mezi TOP50 mezi mými filmy. ()

mortak

Sympatický, ale trochu nezvládnutý pokus. Cynicky subjektivní pohled Orlova se pere s psychologickým pokusem objektivně popsat nefunkčnost jeho manželství. A tak vám spíše utkví v paměti demontáž letadla za noc než traumatické rozhovory v luxusním bytě. Co Niccol vlastně chtěl natočit - cynickou komedii o jednom obchodním odvětví nebo kritickou psychologickou sondu? ()

Ruuzha

Nicolas Cage je pan herec a každý film s jeho obsazením slibuje super zážitek. Obchodník se smrtí je příběh muže, který začne obchodovat s jedním z nejvýnosnějších nelegálních artiklů a to se zbraněmi. Začne s pistolí a časem se propracuje přes obrovské zakázky nejrůznejšíh zbraní až k těžké vojenské technice. Samozřejmě je díky tomu trnem v oku všech mezinárodních organizací. Ale boží mlýny melou pomalu, ale jistě a tak i Yuri dostane co si zaslouží... ()

mmmxzzz

můžete bojovat s nepřáteli a přežít,............ ale když bojujete se svou přirozeností,..........vždy prohrajete ()

Icefist

Brilantní dílko na které je radost se dívat a kde se Cage předvádí ve velice dobrém světle. Ostatní postavy jsou sice taky pro vyprávění důležité a zahrané přesvědčivě, ale přesto je to tak trochu one-man show. A přispívá k tomu jistě i ich-forma, ve které je nám tato lahůdka servírována a která mi zde perfektně sedla. Navrch se dozvíme, jak to chodilo a možná ještě stále chodí v obchodě se zbraněmi a jak se do toho zamíchává politika. To vše protkáno úžasným hudebním doprovodem. 90 % Oblíbená část- Cageův monolog k Hawkeovi při výslechu o tom, co se stane ()

campix

Je několik režisérů, kteří ať už natočí cokoliv, tak mám jistotu, že mě potěší. A Andrew Niccol je rozhodně jedním z nich a Obchodník se smrtí je rozhodně jeho majstrštykem. Film pojednává o cestě mladého muže z rodinné restaurace až na vrchol nelegálního obchodu se zbraněmi. Příběh si bere navíc za předlohu skutečné události a jak už to tak bývá, tak vedle hlavního hrdiny máme v příběhu problémového bratra, ženušku a samozřejmě čestného policistu. Skvělý film s neméně skvělým Nicolasem Cagem (po dlouhé době). Zmínit bych měl povedený konec a také již téměř legendární úvodní scénu filmu o cestě kulky. ()

KajusaK

Velmi pěkně provedený příběh podle skutečné události..Ačkoliv se mi téma na zbraně nelíbilo (* dolů), tak N. Cage mi vynahradil v podstatě celý film :). Pěkná hudba navrch..Pěkné :) asi mrknu někdy znovu.. ()

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

Nicolas Cage plánuje skončit s herectvím

04.12.2023

Matador s jedním zlatým oscarem na poličce za měsíc oslaví své šedesáté narozeniny. Na jeho herecké pažbě bychom našli úctyhodnou stovku filmů a nějaké drobné k tomu, a tak není divu, že přichází… (více)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (více)

Obchodník s nesmrtelností

Obchodník s nesmrtelností

14.04.2010

Andrew Niccol pořád ne a ne navázat na famózního Obchodníka se smrtí. Talentovaný tvůrce měl točit sci-fi s Orlandem Bloomem The Cross, pak se s ním počítalo pro adaptaci románu Stephenie Meyerové… (více)