Méďové

• Slovensko Mackovia
Rodinný
Česko, 2001, 16x8 min

Tři malí medvídci, Vojta, Kuba a Matěj, si umí hrát a zlobit stejně jako děti. Vyprávění o tom, jak ztratili maminku medvědici, našli si náhradu v hodném člověku - fotografu Václavovi, rostli, prali se, učili se lézt po stromech, poznávali les a ostatní zvířátka.

Názvy jednotlivých epizod:  1. Překvapení v polomu
12. Za posledním sněhem
13. Srnčí tajemství
14. Toulání v rákosí
15. Letní setkání
16. Loučení (oficiální text distributora)

Miany

Příjemný večerníček, jehož písničku si pamatuji snad dodnes. Rozhodně je to jeden z těch povedenějších a k něčemu prospěšných krátkých filmových pasáží. I dnes schvaluji, příroda je něco, co by se mělo i nadále ztvárňovat, neboť ji pomalu, ale jistě ubývá. ()

Blacker94

Brum, brum, brum... Tento večerníček byl jedním z mých nejoblíbenějších, a Vojta, Kuba a Matěj mě dokázali na pár hodin dobře pobavit. Je to natočené v krásné přírodě s roztomilými medvíďaty, jejichž dovádění dokáže vykouzlit úsměv na tváři určitě i dnes. S posledními díly však možná už trošku mizela pointa. ()

MrGregor

Jeden z mých naprosto nejoblíbenějších večerníčků :) ...snad všechno na jedničku, "příběh", kamera, písnička, ale hlavně (dnes už dávno ne) roztomilí medvídci ... ještě, že jsem měl dneska tu možnost jej shlédnout v televizi, jinak bych na něj zapomněl ()

Nelishka91

Hah! Tak na tohle si pamatuji jako by to bylo včera. Doteď si pamatuji ten šok, kdy na Večerníčku dávali poprvé filmovou pohádku (pro mě poprvé). Ale opravdu se mi to líbilo. Po tomhle jsem chtěla taky méďu domů jako mazla :D ()

maoc

Méďové mají tu výhodu opoti živým hercům, že působí zcela přirozeně a jelikož jsou tři, v pohodě utáhnou celou stopáž, což je plus oproti dalším "zvířecím" večerníčkům. Navíc, méďové jsou prostě víc k pomuchlání než rys, vydra nebo divoká prasata. A když si začnu písničku z titulků notovat i ve sprše, neváhám s nejvyšším hodnocením ani chvilku. ()

ostravak30

Václav Chaloupek vytvořil několik seriálových Večerníčků, ale pravdou je, že Méďové jsou nejspíš tím nejlepším. Já se na ně vždycky těšil, i když už mi počínala puberta. Přeci jen živých pohádkových seriálů moc není a těmi se živými zvířaty teprve ne. Navíc se povedla hudba a zdaleka nemluvím jen o úvodní melodii, která se prostě do spánků zažere. Tomáš Töpfer se navíc k vyprávění skvěle hodil a sedlo mu to. ()

xpaja

Tyhle večerníčky s živými zvířátky považuji za jedny z nejméně povedených. Medvíďata pobíhají 8 minut po lese a k tomu je připojen komentář úplně o ničem. Prostě ani ty roztomilí medvídcí nezachrání těch 8 minut nudy. Dávám --- == 50% == --- . ()

hwnd

No nevím, za socíku se hrající si zvířátka dávala jako přestávková vycpávka, proč z toho ale dělat nudný večerníček, to mi tedy uniká. ()

Chanddra

Roztomilí méďové přece nemohou nikoho urazit. Natož aby pobuřovali nějaké ochránce zvířat (to vážně nechápu). Není to tedy zrovna akční večerníček, ale aspoň se děti naučí poznávat zvířátka a mít hezký vztah k přírodě. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

POETA.KNO

A kdo by chtěl tyto medvědy vidět ještě teď, může si za nimi skočit do Berouna. Jsou tam v přírodním lesoparku v areálu Městské hory. ()

Stinger78

Jeden z nejlepších Večerníčků. Mláďata prostě nikdy nezklamou. Jsou hravá, trochu nemotorná a všichni z nich šišlají, jak jsou úzasní a klásní :-) ()