Méďové

• Slovensko Mackovia
Rodinný
Česko, 2001, 16x8 min

Tři malí medvídci, Vojta, Kuba a Matěj, si umí hrát a zlobit stejně jako děti. Vyprávění o tom, jak ztratili maminku medvědici, našli si náhradu v hodném člověku - fotografu Václavovi, rostli, prali se, učili se lézt po stromech, poznávali les a ostatní zvířátka.

Názvy jednotlivých epizod:  1. Překvapení v polomu
12. Za posledním sněhem
13. Srnčí tajemství
14. Toulání v rákosí
15. Letní setkání
16. Loučení (oficiální text distributora)

Ajinka126

Každý příběh si pravidelně pouštěl i můj děda s babičkou, takže jsem se kolegiálně jako ta malá vnučka přidala :) ale nebudu vám lhát, bylo to pěkné natočené a komentář trefný. ()

PKD

Samoz.,že o nějakém scénáři či ději či propracovanosti postav si můžeme nechat jen zdát :D ...ale medvídci,ti joštomilí chlupáčci...vám to všechno plně vynahradí. ()

otík

Moc hezký a pro děti poutavý večerníček o dospívání tří malých medvídků. Písnička super, kamera krásná, komentář sice trochu nezáživný, ale čert to vem. Tohle se dětem musí líbit. Hudba: Jaroslav Samson Lenk ()

Samuel7

,,Hlavu, zadek, nohu, schovej do brlohu, brum, brum, brum. Zazpíváme medvědům..." Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků, navíc Vojta, Kuba i Matěj jsou fakt sympaťáci :) ()

Lachtaan

Jako přírodopisný dokument z prostředí mnou milované Šumavy by Méďové i jemu podobní fungovali ještě o něco lépe, než formou rodinných seriálů. Ale ve vzpomínkách na mé dětství figurují pořád jako hezké zpestření dne. ()

Monoxid

Kdyby radši častěji opakovali ty staré krásné večerníčky. Když jsem jako dítě zjistila, že dávají tohle, televizi jsem radši vypla. Já radši Zázračnou planetu. ()

skretik

Pomaly kultová rozprávka u nás doma... (malý bráško mal 2 roky, takže sme to naozaj všetci pozerali s ním :D ). ()

blueskin

Mám takový pocit, že něco podobného Méďům šlo v televizi za mého dětství a už v té době mě to pěkně štvalo. Objektivně vzato jsem ochotný přiznat tomuto večerníčku jisté kvality, nikdo mě ale nedonutí, dojímat se nad osudy opuštěných medvíďat a jejich lidského kamaráda. ()

Mr.Floyd

Ako film je to veľmi amatérske, ale tie medvede sa jednoducho nedajú nemilovať. Pred týždňom som jeden diel náhodou zhliadol na ČT a musím sa priznať, že presne tak ako som ich vnímal dnes som si ich zapamätal aj z detstva. Neraz som zatúžil mať podobného domáceho mazlíčka :) ()

rozbris

Jeden z večerníčků co je fakt velká nuda, dívat se 8 minut jak tam pobíhá medvídek po mechu a kapradí ----> zabijácká a nudná kombinace. ()

Zagros

Václav Chaloupek přišel s úžasným nápadem, totiž natáčet zvířecí mláďata a pak z toho udělat večerníček. Natočil jich už celou řadu, pro nás byli první Méďové. Reálné záběry na medvědí mláďata budou vždycky lepší než sebelepší animace a na tom celém je to postaveno. Jak dospělí, tak děti se mohou rozplývat nad jejich roztomilostí a hravostí. Bohužel v tom není nic navíc. Chápu, že poskládat z krásných záběrů něco víc, je složité. Nicméně přidat alespoň jednoduchý příběh, by nebylo od věci. Už po pár minutách se totiž může dostavit nuda a to jak z pohledu dospělého, tak z pohledu dětí, které nevydržely ani dva díly po sobě a to je škoda, protože ten nápad byl skutečně skvělý. ()

Paity

Velmi příjemná záležitost, která tutově obměkčí všechny milovníky zvířat. Medvídci jsou prostě roztomilí. Stopáž je však krátká a sama o sobě nestačí. ()