Kvůli pátrání po tajemstvích knihy, kterou napsal jeho otec, se renomovaný psychiatr vzdává své akademické kariéry. Nechá se zaměstnat v ústavu, kde otec pracoval, a kde zřejmě čerpal námět pro sepsání této slavné dětské knihy. Doufá, že tam odhalí všechna její tajemství a i roli, kterou v ní představuje on sám. Dobrodružný výlet do minulosti začíná... (oficiální text distributora)

KOZEL84

Krásný fantasy film spíš pro dospělé s perfektním obsazením (McKellen je fakt král),krásnou výpravou,věčně prosvítajícím sluncem a skorokoncem který mě krásně dojal a nadchnul.Rozhodně je to lepší než zdejších 67%.Málem 5.PS:''Neverwas is real''(a titulky už taky;-D) ()

Bozvav

Krásný, poeticky laděný příběh, jenž rozkrývá složité lidské myšlenky a pocity a ukazuje nám, že i všední věci mohou mít své kouzlo. Nicméně fantasy to není. Za mne 75%. ()

hazaba

Svým způsobem podobný film jako Most do zeměTerabithia, jen pro lehce odrostlejší publikum. Plný fantazie, ale ne tolik jako v případě Neverwhere nebo Země Nezemě. Dostal mě Ian McKellen, Aaron Eckhart mi nesedl, zato Nick Nolte byl také výborný. Naděje umírá poslední :-)) ()

Rockerman

Nebýt té kostrbatosti ve vyprávění, šel bych s hodnocením na plný počet. I tak je to film pozoruhodný. Film o lidské fantazii, která je neomezená, ale hlavně o touze po svobodě (pro nás, "postkomunisty" zvláště důležité). Lehce schizofrenní muž je vláčen po ústavech, aniž by někomu ubližoval. Má totiž velkou fantazii a žije v pohádce. Tím se liší a proto je ho třeba zavřít. Naštěstí potkává jiný, podobně "chorobný" mozek a ten celé jeho vyprávění zachytí v knize. Pohádce pro svého syna. Ten se pak v tomto filmu snaží rozuzlit tajemství této knihy. Tento film mě pobavil, proto 4*. ()

kohut

Celkom prijemne prekvapenie. Film o psychiatrovi, ktory prostrednictvom svojho pacienta odhaluje pravdu o svojom otcovi - autorovi veleslavnej detskej knihy o vyprave chlapca Zacha do kuzelnej krajiny Neverwas. Pacient ( Ian McKellen ) totiz tvrdi, ze je kralom tejto krajiny a ze Neverwas skutocne existuje. Film sa pohybuje niekde na polceste medzi Kralom Rybarom a Hladanim Krajiny-Nekrajiny. Ma podmanivu atmosferu, kedy chcete uverit, ze Neverwas naozaj existuje, no v zapati vas to hodi spat na zem a takto dokola az kym nenastane rozuzlenie. Do toho nadherna hudba Philipa Glassa. Dal by som aj styri hviezdicky, ale nieco tomu chybalo, takze len 3.5 ()

tranquill

Psychologická fantasy nebo komorní drama? To nechám na Vás. Hledal odpověď o svém otci, ale našel víc, našel smysl svobody a smysl své práce... ()

cyright

Je to tak divné, až je to krásné. I díky Glassově sugestivní hudbě. Ovšem je to film na jediné pokoukání. Těsné 4*. ()

E lan

Slušné televizní drama s lehce fantasy nádechem. Velmi dobré herecké výkony hlavních protagonistů a přiměřená délka dávají šanci se bavi po celou dobu. Konec je pak příjemně prostý. ()

Rodin

Čekal jsem mnoho, dostal jsem málo. Hudba, kamera a McKellen všechno prostě neutáhnou. Eckhart mně připadal opravdu děsný. ()

Zombiepod

Priznajme si, že takýchto filmov veľa nie je. A už vôbec nie tých dobrých a Neverwas patrí medzi najlepšie tohto žánru. Nádherný príbeh troška kazilo miestami dosť výrazné odbiehanie od hlavnej myšlienky filmu, no krásny koniec to všetko vynahradil. Ian McKellen bol famózny, no on to snáď inak ani nevie :) ()

epoh

Vcelku zajímavý nápad, ale to zpracování - režisér všechny potenciálně zajímavé scény zabíjí inscenační plochostí a sáhodlouhými dialogy, které by snad obstály na divadle, ale ve filmu, který by měl spíše mluvit obrazem, je jich nějak moc. Dost mi také vadilo, že se tvůrci nedokázali rozhodnout, jestli film točí pro děti nebo pro dospělé. Protože na děti je to moc psychologické, ale pro dospělé je to zase až moc idealistické a pohádkové. Ale abych jen neplival síru - Brittany Murphy je opravdu nádherná! ()

boombang

Dávám za tři, protože si s tímto filmem jeho tvůrci zjevně dali velkou práci. Ale téma mne nezaujalo a zpracování je nudné natolik, že jsem to nedokoukal. Sorry, Aarone. ()

Bonniesgun

Tenhle film je důkaz. Důkaz, že musíte být blázen, abyste napsali knihu pro děti. A když ji napíšete, stane se z vás blázen. A Aaron je ten nejhezčí doktor, co jsem kdy viděla (kam se hrabe balkánec a pohotovost) a z fleku bych se kvůli němu zbláznila! Nebo napsala knihu? ()

ac1976

Už od úvodných titulkov mi bolo jasné, že Gandalf bude pacient. Kopa známych hercov sa 108 min. potuluje a kecá o ničom a ja sa neviem dočkať konca. Medzi nimi vyniká pošahaný syn pošahaných rodičov, ktorý robí psychológa (či psychiatra), no ľudkovia na môj vkus až príliš nudné. ()

subic

Velmi zvláštní film. Nick Nolte jako otec psychiatr a autor dětské knihy, se v černobílých momentech vyznává ke vztahu k synovi. Syn a taky psychiatr Aaron Eckhart hledá hrad a další tajemství popsaná v dětské knize, ve které je vlastně on tím dětským hrdinou. Průvodcem mu je Ian McKellen, chovanec psychiatrické léčebny. Putování se děje až v poslední třetině filmu a takhle zelený les snad není ani v Hobitovi či Pánu prstenů. ()

Lewaso

I když jsem čekal mystičtější závěr, je tento film jedním z těch lepších odehrávajících se v prostředí blázince. Fantazie není doménou jen dětí a básníků. A kdo se cítí být králem, jako král se umí chovat a nenechá se odradit, má právo nosit korunu... ()

jokerik

Když se snoubí několik mých koníčků – netradiční film, krásná hudba, fantasy-literatura a psychologie duše vznikne z toho: labužnický požitek - a bodování pěti hvězdiček. Ti, co postrádají děj filmu a jemně naznačují, že je to celé o ničem, nejspíš nikdy nezažili, jaké to je být snílek. Snít o dávných dobách – hrdiných králích, dracích a spol. Podle mě má film hloubku, kterou dokáže ocenit právě taková duše-naivka. Čaroděj, teda král, Ian McKellen je naprosto ohromující, bláznivý a srdcerozbušující. Potěšila mě i Britany Murphy. / :( / Sumasumárum: pohádkový pohled na krutou životní realitu! Trošku smutný příběh na dobrou noc. ()

Domas88

Velký potenciál to mělo, a tak se to pokazilo, o ničem a trapas... Ani k němu moc nemám co říct, děsná nuda a fakt o ničem doporučuji nedívat se budete se nudit.... ()