Detektiv Janek: Vražda v černobílém (TV film)

Janek: Murder in Black and White

Krimi / Thriller

USA, 1990, 95 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Tato kriminálka z Janekovské série je někde na půli cesty. Na jednu stranu se tvůrci nevyhnuli spoustě detektivním klišé jako smrt bývalého čestného kolegy, kterého chtějí oficiální místa pošpinit, láska vyšetřovatele s bejvalkou mrtvého, rána zezadu do hlavy atp. Na druhou stranu je ale tahle kriminálka rozehraná docela zajímavě. Scénáristi občas upustí i kapku humoru a případ je dostatečně spletitej a docela i promyšlenej, aby udržel během těch několika zvratů divákovu pozornost. Přesto finální odmaskování vraha a jeho důvody mi přišly dost hloupé, tedy minimálnědůvody k jedné (resp. dvěma ze tří) té vraždě. Kvalitní herecký výkony vlastně všech zúčastněných přeci jen občasné kiksy scénáře zachraňují a tak vůbec nevadí, když se na tuhle hard school detective story člověk podívá i víckrát za život.(12.2.2007)

Televizní krimi, ve které se zkušený newyorský detektiv snaží rozplést neobvyklou vraždu a najít vraha svého přítele........ Scénář - Gordon Cotler. Hudba - Arthur B. Rubinstein. Kamera - John Beymer. V pořadí třetí filmový kriminální případ newyorského detektiva Franka Janeka.(16.6.2011)