Maska zrcadla

Bílá královna upadla do hlubokého spánku a jen tak se neprobudí. Celé její království pokryl černý stín. Rovnováha mezi temnotou a světlem byla narušena a znovu nastolit ji dokáže pouze Maska zrcadla. A tak se Helena, sama uprostřed neznámé země, vydává na dlouhou cestu za ztraceným šperkem, který musí nalézt dříve, než temnota zahalí Svět snů navždy. Autorem scénáře je držitel mnoha ocenění v oboru fantasy Neil Gaiman a i jeho zásluhou se z Masky zrcadla – díky kombinaci hraných scén a animací - stala lahůdka pro oči i duši. Poznejte zvláštní a tajemná stvoření v neuvěřitelném světě fantazie, k jehož dokonalosti přispívají i působivé obrazové prostředky a nekonečná představivost výtvarníka a režiséra Davea McKeana. (oficiální text distributora)

Angelino

Tak ako Le_Chuck s Mariusom poznamenali, výborne vizuálne i hudobné spracovanie. Dejovo a myšlienkovo je to síce poslabšie, v druhej polovici i menej dynamické, no pre všetkých umelecky a kreatívne založených, ktorí radi dávajú priestor fantázii bude tento príbeh určite inšpiráciou. ()

melkor323

Tak toto tu ešte nebolo. Dave McKean, ilustratror na režiserskom poste, joooj, pastva pre oči. Perfektny vizuál, užasne nápady, sympaťáčka hl. hrdinka. Ale. 1* musim odobrať za to, že forma dosť prevažuje nad obsahom, ak ked to tak bolo asi myslene. Mno, co už. Nerozmýšlajte, kukajte. ()

iampatrik

Film není špatný, ale mě prostě nesedl.. Kromě úvodu a závěru se odehrává ve pro mě zvláštním fantasy světě, který mě neuchvátil, děj se táhne a táhne a není pro mě ničím zajímavý.. A to jsem fanoušek fantasy a kniha Nikdykde Neila Gaimana (který měl ve filmu prsty) patří mezi mé nejoblíbenější.. ()

nylo

Jsem na hraně...... ovšem nečekaný vizuální zápřah dává mírně zapomenout slabšímu scénáři.....tučňákoslepicokulturistickoidní opice a další přetvory všeho za ty 4 ovšem stojí (neb dospívání nebývá jednoduché)....kdepak asi prodávájí v UK zeleň s takovými účinky??:D 80% ()

Jayem

Je to taká anglická verzia japonskej Cesty do fantázie. Po vizuálnej stránke fantastická ale po tej dejovej nemá čo ponúknuť. Po čase začína byť nudný a zdľhavý. Človek len čaká kedy to skončí. ()

willis

Gaiman je zajímavý autor, ale ne všechno mu sežeru. Sandman je určitě velice dobrý komiks, na druhou stranu třeba Poslední pokušení, Hvězdný prach jsou díla, která jdou svým námětem trochu mimo mě a stejný pocit jsem měl i u Masky zrcadla. Jinak věřim že kdyby mi bylo tak 15, tak bych se bavil víc. Tady jsem měl pocit, že snad chvílema opisuje Talisman od Kinga. Tyhle snové světy prodělaly s rozvojem počítačové grafiky inflaci a člověk nejásá při každém nápadu, spíš má pocit že už to někde viděl a i když se McKean snaží tak nic nového nepřináší a pro mě zatím zůstává jenom vynikajícím malířem. ()

rybitvi

Pri sledovani Mirrormask jsem si pripadal spise jako kdyz hraji adventuru na pocitaci a ty ja rad. Vyborny,neobvykly film. ()

Ukko

Tak vám nevim, no... Jako velký fanda Mckeana a Gaimana (četl jsem od nich snad vše, co se vydalo) jsem poněkud rozpačitý. Vizuálně velmi podařené a McKeanovské ale příběh mi krapítek nesedl a celý film mě nedokázal udržet přikovaného před obrazovkou. Herecké výkony byly fajne, hlavně mladá Helena mě překvapila, scénář poněkud slabší. Zvláštní na tom je, že jsem se několikrát přistihl, jak přemýšlím nad výtvarnou stránkou filmu. Opravdu rád bych si zašel na výstavu všech těch věcí, které McKean navrhl (obrazyy koláže, sloup se zámky), protže mi přišlo, že v tom filmu to nějak nefungovalo. ()

simply

Svět fantasie Neila Gaimana miluju.Maska zrcadla je vizuálně překrásný, i když s příběhem trochu pokulhávající film. Trošku mi to přopomíná Koralínu, ale ta je temnější a o dost působivější... ()

Illy

Pana Gaimena mám velice rád jako spisovatele knih a scénáristu comicsů. Tento vizuálně vytříbený film s úžasnou atmosférou nezklamal. Perfektně vykreslený fantaskní svět a dobré herecké vykony = čtyř hvězdičkový zážitek. ()

Murphy722

Typický a klasický Gaiman!! Ve svém příběhu z roztodivného světa pohádek a různých výtvarných vyjádření. Unášejte se na vlnách fantasie vždyť Gaiman je v tomhle mistr!! ()

jacksax

Gaimanovy knížky se mi líbí, ale tenhle film je prostě bída. I když bych mu rád naddržoval, prostě to nejde. Nezajímavý děj namotaný na klišé myšlenku opravdu neuchvátí. Velmi zajímavá výtvarná stránka, každou chvíli perla, ale výsledek je jak když pejsek s kočičkou vařili dort. Moc rád bych věřil, že film má stejně jako postavy z něj skutečnou tvář až za maskou, ale nemyslím si to. Bohužel zklamání ()

DiegoC.

Pastva pre oči, úžasné vizuálne spracovanie, neskutočná fantázia. Film si udržiava tempo po celý čas, človek sa nenudí. Viaceré zaujímavé parafrázy. Herci tiež nesklamali. A takisto som sa tam na pár miestach dokázal úžasne a nahlas pobaviť. Podobný film: La Antena (2007), Pád (2006), Faunov labyrint (2006) ()

Filty

Po vizuální stránce tomu není co vytknout. Příběh však postrádá veškeré tempo, takže jediné, čím vás film dokáže pořádně nadchnout je představivost hlavních tvůrců, jelikož ta nemá prostě žádné obdoby. ()

KosiR_ksr

Toto převedení dalšího z fantasy světů Neila Gaimana na stříbrné plátno dalo vzniknout nemainstreamové, značně výtvarné podívané. Snový svět, bych osobně charakterizoval představou, kdy by David Lynch (rozumějme jeho velmi spletitou snovou tvorbu jako je Mulholland Drive, Lost Highway či seriál Městečko Twin Peaks) dostal za úkol natočit Alenku v říši divů - výsledek by se dost možná podobal právě tomuto filmu. Maska zrcadla je film, který si s konvencemi zrovna hlavu nedělá aneb pokud nemáte rádi přídavná jména jako postmoderní či výtvarný ve spojení s filmem, pak to asi nebude to pravé ořechové pro vás... Hodnotím ovšem za sebe, a to 75%. ()

phoebe79

Kouzelná srdcovka pro fanoušky Gaimana, zde je krásně vidět, jak se bez hogo fogo spešl bla bla efektů dá vytvořit krásný imaginární svět. ()

TomasKotlant

Vizuálně zajímavé a netradiční, ale podivná střihová skladba a nepříliš zajímaví herci mě otrávili po deseti minutách natolik, že jsem nebyl schopný pokračovat. *** Ve zkratce: I přes pěkný vizuál bych se na to koukat bál. ()

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

Gaiman jede – chystá se Nikdykde

25.08.2007

Fantasy Hvězdný prach se v zámořských kinech kdovíjak nedaří, ale recenze nešetří chválou, a tak se pozvolna začíná uvažovat o adaptaci další knížky Neila Gaimana. Tentokrát by šlo o Nikdykde,… (více)