Michael alias Fresh (Sean Nelson) je dvanáctiletý chlapec z Brooklynu. Pod šťastnou hvězdou se zrovna nenarodil. Rodiče jako by ani neměl, a tak bydlí v přeplněném doupěti své tety. Snaží se nezanedbávat školu a svou lásku - šachy, aby se ale uživil, pomáhá místním drogovým dealerům, mezi jejichž klienty bohužel patří i jeho sestra. Fresh si čím dál silněji uvědomuje, že takhle dál žít nechce. Začíná toužit po odplatě - po hře, v níž on určí pravidla... (oficiální text distributora)

bctpeyhon

Vcelku zajímavý film o mladém inteligentním chlapci, který dělá malou rybu na dně rybníka mezi párem dvou nepříliš drsných dealerů. Skromné dílko, které si na nic nehraje, má nápaditý scénář a "mladej chytrolín" to v pohodě táhne v čele. Ovšem za zmíňku stojí i Samuel L. Jackson, který se ve filmu taky sem tam mihne, aby uštědřil svému, nepříliš opečovávanému, synáčkovi lekce v šachu. Ten je však jen pomyslnou třešničkou na dortu. O něco víc prostoru dostal Giancarlo Esposito, kterého jsem si začal všímat až díky seriálu Breaking Bad. Také neurazil a svou roli zvládl pro mě celkem nadprůměrně. Největším vrcholem je ale závěr. Určitě se vyplatí počkat. Celou dobu jsem čekal, jaká bude finální pointa, nebo co si z filmu odnesu. Solidní jednohubka. 3 a 1/2 * ()

Flatron

Geniálna "šachová partia" v podaní 12 ročného černocha z Brooklynu. Toto človeku zarezonuje v hlave na dlhšie. 4* ()