Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Vencik89

Nelíbí, nelíbí, nelíbí. O ničem, pomalé, nudné, ani trocha strachu, napětí a ničeho tomu podobného. Proč se točí takové filmy? Nevím, nebýt La Casa Muda, tak je to odpad jak vyšitej, alespoň u mě, naštěstí je a proto zachránil v mých očích mnoho hororů od zatracení. ()

Jakubik

Začátek byl fakt svělej. Atmoška, výprava, opuštěné město. Pak se to zvrtne a začnou po městě pobíhat směšně vypadající zombie, začnou se vysvětlovat zavedená proč a skončí to celkem trapně. Škoda… ()

Vabr

Tenhle koment píšu já (brácha). Miluju Resident Evil, ale docela mě zaskočilo, že existuje i filmové zpracování Silent Hillu, tak to jsem si nesměl nechat ujít. Vcelku mám z toho dost smíšené pocity, první třetina byla dost nudná a natáhlá (můj brácha usnul, tak jsem to odtud koukal sám), druhá třetina se parádně rozjela a to samé s poslední třetinou. Je to podle mě horší než Resident Evil a to hned z několika důvodů: Přišlo mi, že scénáristé nevěděli, jestli více rozvinout příběh a nebo tam dat mnoho příšer, přišlo mi to dost nevyvážené, podle mě měli ubrat příšery a zbytečné běhání a více rozvinout příběh města a ukázat nám více míst (jelikož se řídili podle hry, takto sice moc nešlo, ale i tak si myslím, že si tam mohli nějaká místa domyslet). Holka byla ze začátku filmu příšerně otravná tím běháním sem a tam, ta mě fakt s*ala, tohle můžeme vidět v milionech jiných filmech. 18+ moc nechápu, pokud si dobře pamatuju za celý film tam byla jen jedna nahá scéna a to ne úplně, jinak si myslím, že to bude asi kvůli tomu gore. SPOILER! Konec se mi líbil (myslím tím, jak vyjely z města), akorát tam na to mohli scénáristé dát větší důraz, že jsou na ,,druhé straně''. KONEC SPOILERU! Pak jak jsem už psal byla otravná první třetina. Ale je tu taky dost ++, jako např. sekta, ta je boží nebo konec v tom kostele, brutus. Takhle brutální filmy moc nemusím, protože většinou nedávají moc smysl, ale tady to smysl dávalo. Líbilo se mi, že se tu snažili většinu věcí divákovi vysvětlit (sirény, jak to je se Šeron). Nejlepší nestvůry byly asi ty sestřičky, nechápu, co všichni na tý trojúhelníkový pí*i vidí. Líbil se mi flashback se Šeron, hlavně jak mluvila o tý nenávisti, připomnělo mi to Nenávist. Policistka byla libová, měla cool blůsku, lesba účes a POZOR pistol! Jen mi prostě pořád nedává smysl, že jí ta kyselina neoleptala. S tím Colinem jsem si toho všiml :). Konec od kostela až po dům fakt bomba, takhle dobrej konec se jen tak nevidí.... jen kdyby ta holka. VYHODNOCENÍ: RESIDENT EVIL JE LEPŠÍ KU*VY!!! ()

Razzor_82

"Je to úplně odříznuté místo." Tenkrát v kině mě běhal mráz po zádech z té ponuré atmosféry zapomenutého města. Doteď si pamatuji to hnusné poletování popela. Nezapomenu na temný vizuál, ohavné monstra a zvuky řezající do ušních bubínků. Jako fanda PC her jsem si přišel na své gusto. 8/10 ()

Dovlatovka

Dokonalý film to rozhodně není. Ale je to fungující chaos (proměna Silet Hillu)! Ze hry znám jen první díl, proto mě dost zklamala vrcholná scéna v kostele. Líbilo by se mi to komornější, ale scéna se sestřičkami a Pyramidheadem...napětí i v palcích u nohou! Obsazení sedí, detaily ze hry jsou dokonalé (i kolo sotjí tam, kde má), i když mi trochu chybělo rádio. Závěr jsem nepochopila, ale to nevadí. Hustý, hustý, hustý! ()

Gardenboy

Ani za svet nedam 4*. Moc som sa tesil a moc ma to sklamalo. Vyborna Radha Mitchell ani perfektne fungujúce napätie v prvej polovici a dokonca ani dobré efekty s výbornou kamerou nezachránilo príliž divnú pointu, príliž krátku stopáž, príliž ukecanosti na záver a príliž veľké logické diery (ako sa dostala späť, keď na obidvoch koncoch dediny bola priekopa, ako sa dostal do archívu - to len tak, že rozbil okno a vošiel? atp....) ... Proste nie. Šedý priemer. ()

Ingwio

Z tohto námetu by mohol byť úžasný seriál. Pekne postupne by odhaloval, všetko to tajomné v Silent Hille. Lebo vysvetliť pozadie celého filmu sa proste nedá. A preto aj film stojí niekde na pomedzí medzi vizuálnymi orgiami s atmosférou, že nemôžete dýchať a nie práve zaujímavým vysvetlovaním, ktoré aj tak neobsiahne ani celú podstatu. Ale pozerať sa nato dá a keby vynechali scény s pátraním Seana Beana, tak tu máme kvalitný horor bodujúci vďaka atmosfére a brutálnym monštrám. Plus potešia i prekvapia gore scény. ()

cyright

Jakožto hráč PC hry mám téměř povinnost dát 5*, a to hlavně proto, že mě film až zaskočil tím, jak dokázal perfektně zpracovat "kulisy" městečka a vystavět onu důvěrně známou atmosféru.. Rušivě působil paralelní příběh hledajícího manžela, ale běz něj by zase nebyla pointa...Zároveň pro mě film trpí přílišnou nahuštěností, narozdíl od hry, kde se vodítka a příběh odhaluje pomalu a postupně, ve filmu je to hrrr a ta vysvětlovací ukecaná pasáž je naprosto brrr...proto, ač fanda SH, můžu dát nejvýše 4* a to jsem ještě vysoce zaujatý. ()

markotter odpad!

V tomhle filmu nefungovalo nic. Znám možná pár horších scénářů, ale aspoň se u nich občas člověk bojí. Tady se režisérovi nepovedlo ani to, dokonce jsem neměl ani pocit hnusu, jak se to někdy stává u obzvlášť ošklivých potvor. Nic, nic, nic. asi by mi ani nepomohla znalost hry, protože děj nebyl zase tak důležitý ()

Zet

Hru mám rád, ale film se nepovedl. Je to guláš z několika pokračování hry, který ve výsledku narozdíl od hry nestraší, nýbrž nudí. ()

alienemo

V prvej časti prvotriedny horor. Vynikajúci prechod medzi svetlom a temnotou.Mesto ktoré mení svoj tvar a temnota obklopuje všetko. Od chvíle keď sa hlavná hrdinka dostane do kostola to ide s filmom dole vodou. Začína to byť rozťahané, predvídateľné a tak trochu aj nudne a ten koniec s tou bielou obývačkou je pre mňa absolútne nepochopiteľný. Zvažoval som tri hviezdičky ale nakoniec prevážil dobrý pocit z prvej časti a dal som štyri. ()

Sosak

Samotný film by si možná i zasloužil tři hvězdy, ale nemůžu jinak, když znám původní předlohu. Hrál jsem všechny Silent Hilly a můžu potvrdit, že jde o nejšílenější a nejděsivější horor, jaký lze vytvořit. Podle mě nikdo s ničím geniálnějším nemá v oblasti hororů šanci přijít, skutečně jde o geniální počin s atmosférou, která vás psychicky rozseká a zkazí náladu na pěkně dlouho...důkazem budiž obvzláště druhý díl, na jehož vývoji se podíleli i psychiatři a fakt, že jde o výplod Japonců - mistrů v tomto oboru. Funguje to i bez lekaček a prakticky bez krve. Tento potenciál film nevyužil ani zdaleka, pouze si vypůjčil název místa, trošku prostředí, které ale nemá tu sílu jako ve hře, nástin příběhu a pár potvor. Příkladem budiž Pyramid head, který ale neprovozuje znásilňování ostatních monster, což mu trochu ubírá. Postavy nejsou ani trochu pokřivené, je jich tam až příliš mnoho a jejich repliky jsou příliš nepromyšlené na svou délku. Příběh vysvětlili až moc "po lopatě" a kvůli přidaným zbytečnostem ztrácí na síle a na kouzle, tj. že byste ho měli luštit. Taky chybí depresivní vložené epizodky o tom, co se v Silent Hillu odehrálo během času a všudypřítomná nejistota typu - co to vlastně bylo v tý mlze? ()

Sign

Film provázen neskutečně temnou hudbou se mi navždy vryl do pamněti, první moment kdy se na scéně rozeznějí sirény jsem se uvnitř sebe zamknul a zasekl se od začátku do konce, musím sice přiznat že u prvního shlédnutí jsem vůbec nevnímal děj jen hltal atmosféru Ghost City a gore demonické scény, až po druhém shlédnutí jsem si všiml pořádně děje a pořád se mi to líbilo ()

Respex

Kdyby existovalo větší množství herních adaptací, tak je moje hodnocení možná nižší. Ale protože v současnost znamená herní adaptace spíš zděšení a strach, tak tento film je světlem ve tmě. Má své kouzlo, které je nezpochybnitelné. Za mě 4* ()

sonoluca

Čtvrtá hvězda je čistě za vizuální stránku, výpravu, celkovou atmosféru a režii, jenž mi částečně vynahrazuje celkovou prázdnotu ()

Teleri

Brutka. kdo se nerad bojí ať se na to hlavně nekouká potmě a sám. Holčičky s mastnýma dlouhýma vlasama a v potrhaných šatičkách, tma, zombíci, mutanti, krev, děsivá místa ze kterých není úniku... ()

Petey

Na to že horory miluju, Silent hill stačillo bohatě jednou. Fantazmagorie spojená s nechutnýma postavama je horší než oba díly ( Hory mají oči). Jinak velice zajímavá změna prostředí po siréně, kdy se vše rozpadne a mrtvoly ožijí:-) Hlavní hrdinka ani nemá čím se bránit, a jeste je navíc zezačátku spoutaná. Nastesti ji dojde na pomoc sexy pistolnice:-D ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)