Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

Janko_Vlyrd

Silent Hill... to je pojem, ktorý definoval žáner horor na PC či herných konzolách. Ako film je to fakt scestné hodnotiť, nakoľko má okolo seba veľkú konkurenciu. Môžem prehlásiť, že film sa drží ako hry ako kliešte. Gans je malý boh a maximálne pochopil o čom Silent Hill ako taký je. Ja ako HUGE fan tejto hernej série nemám osobne čo vytknúť. Na 95% sú všetky aspekty hry vložené do filmu a Gans nám ich servíruje postupne ako na tácke. O Akirovej hudbe to platí 2x. Osobne som hrdý na to, že film podľa hernej predlohy zavítal na veľké plátna a že spoznalo svet Silent Hill veľa filmových fanúšikov. Jediný mínus je ten, že Blu-Ray verzia filmu u nás nikdy nevyšla, čo je obrovská škoda. Nech je tu už pokračovanie! Chcem sa zase ponoriť do Silent Hill mesta a zdielať psychológiu postáv a vychutnávať si každú sekundu príbehu. ()

FElix06

Ano, nejsem fanoušek hororů. Tomuhle žánru se vyhýbám pravděpodobně ze zbabělosti(i když, spíš proto, že mi žánr hororu nic neříká;), ale aby mě avizovaný horor, rozesmál to se ještě nestalo. Hluboce se za to stydím - výbuch smíchu před plným kinosálem si za rámeček nedám.To ovšem nic nemění na tom, že tento „skvost“, je záležitost pro někoho jiné krevní skupiny než jsem já. ()

zdenur

Všechny filmy natočené podle her by si měly vzít ze Silent Hill příklad. Pokud se chcete skutečně bát a ne jen lekat tak neváhejte. ()

klokyn

Hru som nehral, takže aspoň nemusím porovnávať, ale tu sa bavíme o filme a jeho kvalitách. Dej mi prišiel nelogický, pre mňa to bola akási zlátanina, kde by ma už nič neprekvapilo. Napríklad nechápem význam toho chlapíka s veľkým nožíkom. Viaceré efekty mi pripadali skôr smiešne ako hororové, proste digitálne príšery ma nedokážu vystrašiť a nemám pri nich pocit reálnosti. Dve hviezdičky za pekné spracovanie (napríklad vjazd do Silent hillu je krásne natočený) a za skvelú hudbu. ()

wampire23

Skvelý prechod z hernej do filmovej podoby. Hru som hral a myslím, ťe atmosféra z nej je zachytená vynikajúco. Prvá polovica je lepšia, atmosféra hutnejšia, v druhej polovici sa dostávame k vysvetleniu, ktoré nemusí všetkým vyhovovať. Posledná scéna ma ale dostala. Snáď sa natočí aj ďalší diel. 85% ()

Const.ex

Zatím nejzdařilejší adaptace počítačové hry vůbec. Do děje se dostáváme z počátku pozvolna a jen v náznacích přichází co máme čekat. "Psychycko-mrazivá" atmosféra se zarývá pomalu pod kůži a spolu s depresivní hudbou se snaží o správné naladění, které je při sledování filmu zapotřebí. Jako bych se vrátil o pár let zpět a znovu hrál jednu ze stejnojmených her. Soundtrack stojí sám o sobě za samostatný pozorný poslech. Dnes už se na skvělý soundtrack, který obstojí i při neznalosti filmu nenaráří zrovna snadno :-) Změna hlavního hrdiny (z her) na hrdinku je skvělím tahem, který dává filmu větší pocit úzkosti a beznaděje. Radha Mitchell zvládla roli zoufalé matky, která je pro své dítě schopna větších obětí, skvěle díky čemuž se do děje zpočátku dobře vžíváte. Příběhu samotnému by ale naopak jen prospěla větší dávka intenzity - protože od poloviny dál děj filmu v některých místech tochu stagnuje. Tomu by možná pomohlo menší zkrácení / prostříhání o 10 - 15 min. Jinak není co více vytknout A odvažuji se soudit, že tento film je pomyslným krůčkem k lepším zítřkům herních adaptací. ()

chalp

Povodne som dal štyri hviezdy...ale!postupom času keď som mal možnosť vidieť viac a viac filmov na motíve pc hier, mi to nedá a musím hviezdičku ubrať.Prečo?Za debilitu tvorcov, ktorí jednoducho nedokážu len tak trochu upraviť povodný scenár k hre, ale musia úplne všetko zmeniť od základov, čo mňa fakt viac ako irituje.Aspoň hlavnému hrdinovi nemuseli meniť pohlavie a bolelo by to určite menej.Veľká škoda, atmosféra bola výborná a vizuál tiež viac ako obstojný, keby sa scenáristi držali pc predlohy mohlo ísť o vynikajúci horor. ()

JM87

Pro mě naprosto velkolepej film kterej střídá žánry jako scifi, fantasy nebo horor. Právě tohle to propojení ve mě budí HODNĚ pestrej film. ()

Gagner

První polovina vizuálně úchvatná, druhá polovina povrchně naivní a béčková. Průměr z pěti a jedné ? 3 hvězdy :) ()

Thomm

Hra Silent Hill je jedna z mála, které jsem hrál a nedohrál a díky tomu můžu říct, že Silent Hill je pro mě více filmem, než hororem nebo adaptací hry. Jeho příběh dokáže stát plnohodnotně sám bez nutnosti znát počítačovou předlohu. Začátek vyniká skvělou atmosférou, kdy kouřovou clonu skoro cítíte ve svém pokoji a než se objevily první upečenci a zplozenci pekla, bylo moje hodnocení na maximu. S atmosférou to jde trochu z kopce, ale člověk se nenudí, snad jenom u scén z "vnějšího světa" kdy Sean Bean celkem zbytečně patrá po ztracené dvojici. Finále v kostele spolu s odhalením pravdy je další světlý moment a fanatickým pánbíčkářům jsem ze srdce přál jejich osud. Silent Hill byl pro mě velice příjemné překvapení. ()

RomeroIsGod

Perfektní atmosféra, pěkný zrůdy, napětí a stylovej Pyramidhead. K tomu sněží popel a když začíná peklo, tak se rozezněj sirény. Hru jsem nehrál, ale povědomí o ní mám a řek bych že atmo se Gansovi podařilo vystihnout na jedna. Čtyři hvězdy a vůbec se nebráním další projekci. ()

Ondrej120

Viděl jsem to prvně když mi bylo tak 12 bál jsem se všeho čeho snad šlo a viděl jsem to ještě k tomu večer. Takže ano, bál jsem se,hodně jsem se bál. Strašidelná atmosféra,škaredé nestvůry a velmi ošklivá holčička, no jak to na mě mohlo v tom věku působit. Ale teď když už jsem trochu vyrostl (i když) jsem to viděl znova a znova jsem se bál. Né už v takové míře ale pořád na mě působila ta atmosféra,stvůry a ošklivá holčička. Jde o velmi podařený horor a jsem rád že to je nejlepší film podle hry, protože hru fakt zbožňuji. ()

xxxvodnikxxx

Tak nevim, zda je to koprodukce Kanady, Francie a Japonska, nebo taková prolínavost žánrů, co z tohodle filmu dělá to, čím je, už takovej kultovní kousek. Jeden z klasických hororů- pár monster a kreatur, k tomu deprese, panika, a agónie hlavních postav, žádnej extrémně brutální krvák to neni (v porovnání s dnešními tituly), ale i díky tomu má své kouzlo. Celý film je koncipován stylem spojování kousků puzzle, které ve výsledku dají úplně jiný výtvor, než se celou dobu tváří, působivé :) ()

BlackHood

Skvělé!! Chválim Pyramid Head. Mohli tam být dva, jako ve hře, klidně i tři, nebo deset :D Strašidelnost 1/4 Brutalita 2/4 Řekl jsem si, že bych si měl dát nějaký horor do oblíbených, žádný tam nemám. Vybral jsem ti tenhle :) ()

LukyNike

Jelikož jsem se přinutil shlédnout toto podruhé, můžu za sebe říci, že to je totální kravina. Když jsem se však pořádně zadíval, všímal jsem si i světlých momentů, z nichž asi největší je soundtrack a celkově ladění zvuků. ()

Heero

Trapný, trapný, trapný. Zmatená blbá ženská, co hledá ukřičený, otravný, ještě víc debilní děcko. Nevím co to má společnýho s hororem, ale chvílemi mi to spíše připomínalo příběh o někom, kdo to kurva přehnal s tripama. ()

Ulrich

Zajimave. Spousta veci se mi na tomto filmu nelibila. Neni strasidelny, ma hloupy pribeh, postavy se chovaji nelogicky a o originalite opravdu nelze mluvit. Navic nejsem zasazen herni predlohou a spousta veci mi mozna unika. Presto ale davam tri a priznam se, ze z devadesati procent za zpracovani a atmosferu. Fakt bych neveril, ze se da roztrhani cloveka o ostnaty drat natocit tak pekne. Ruzne pekelne stvury byli take ztvarneny velice zajimave a je videt, ze Hellraiser byl velkym inspiracnim zdrojem. Je to proste film na koukani. Na emoce moc nezapusobi, na struny napeti nezabrnka, ale moc hezky se na to diva. ()

Cartman

Mohlo být krapet víc prostoru věnováno rozkošným kreaturám, například fenomenální Red Pyramid se svým úžasným způsobem svlékání žen by si to určitě zasloužil:o))) ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)