Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

filmator

3* plus 1* za atmosféru a vizuální pojetí. Hru jsem sice nehrál, ale viděl jsem z ní dost screenshotů a obrazově je film poměrně věrně vystihl. ()

strangercz

Pro mě nejlepší herní adaptace všech dob vycházející z úžasné předlohy. Parádně se dokazala přenést atmosféra z hry na filmové plátno pro fanoušky série Silent hill bude tenhle film svatým grálem ()

Berry

Něco mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami. Atmosféra dobře děsivá, herecké výkony dobré (až na roli policistky, ta mi tam nějak nesedla), náboženští fanatici správně fanatičtí, obludy opravdu strašidelné (!) a příběh zajímavý. Na můj oblíbený Amityville horror to sice nemá, ale i tak.. V kině jsem se u toho málem po... A opravdu, když vidíte Silent Hill v noci u zhaslého světla, zalíbí se vám a vyděsí vás. Ať už jde o měnící se město v živé peklo nebo spálené tělo malé Alessy... ()

THE_Joko

Som zástancom tvrdenia, že hry a filmy k sebe nejdú. To čo má hra, nemôže mat nikdy film a naopak. Christophe Gans mi však naznačil, že ono to ide. Stačí k tomu jediná vec a to je že REŽISER TU HRU SKUTOČNE AJ DAKEDY HRAL!!! Takmer dokonalé prenesenie hustej atmosféry spolu s hudbou z hernej predlohy na plátno. Ten kto dal tomuto nízke ba až odpadové hodnotenie nemohol nikdy Silent Hill hru hrať, pretože takto ako je to zachytene tu to v Silent Hillskom svete skutočne chodí takže sa nebojím vyrukovať na verejnosť s vetou:“ prvá NAOZAJ sfilmovaná hra!!!“ ()

Zeek

Začátek a konec se mě líbili. Bylo tam vše, co bych od takovýho hororu čekal, ale jinak mě to přišlo takový utahaný a možná zbytečně dlouhý. A to, že to bylo delší než mělo, nejvíc ublížilo mému výslednému hodnocení. Být Silent Hill o 30 minut a kratší a obsahovat to, co obsahuje, tak počet hvězdiček odemne by byl o jednu vyšší. Jinak samozřejmě jsem spokojen, průměrný horor natočený podle počítačové hry. Moje hodnocení: 65% ()

MAJkLSON

Hlavně díky slušné atmosféře a nesnaze tvůrců o vlastní výplody fantazie zřejmě nejlepší filmová adaptace počítačové hry. ()

Stejk

Film má sice ještě daleko do atmosféry, kterou měla hra, ale je to jedna z nejúspěšnějšího převodu jedníček a nul (pc, Playstation ..atd) do filmové podoby. ()

tenced

Jen je trochu škoda, že na omak působí Silent Hill moc dobře, předloze důvěřuje, dokáže jistými postupy zapůsobit a tvářit se jako skvělá efektní a zajímavá záležitost, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že tady ještě něco chybí. ()

jane1106

Neskutečně slibný rozjezd. Dokonalá atmosféra, perfektní kamera a hudba - to vše dávalo tušit kvalitní horor. Bohužel ale film vygraduje do dost přestřeleného a digitálně předimenzovaného finále, kde místo strachu přichází spíše zívačka (možná to ale způsobila pozdní hodina, ve kterou jsem se Silent Hillem finišovala). Každopádně je to ale snímek s "krásně" odporným vizuálem a dvojicí skvěle obsazených hrdinek, které nesou maximální slash potenciál (z Laurie Holden v policajtské uniformě a chlapeckém sestřihu jsem šla do kolen). Souhlasím, že Sean Bean už zde byl jaksi přes počet. Škoda, mělo to moc dobře našlápnuto. ()

Venous666

Při samotném dívání filmu na mě dopadla atmosféra města a sirény označující příchod něčeho néé zrovna příjemného až zlého. Po uklidnění dechu a jakoby oprášení popela z mých ramen, jsem se dočkal co je na druhé straně sirény. A musím říct, že výsledek přímo ohromující. Sice nejsem fanda počítačové hry, ale po tomhle snímku jsem si to naistaloval. Připočtu-li k dobru místy opravdu povedenou hudbu přispívající k tíživiosti okamžiků spolu s vydařenou pointou, jsou to velmi slušné 4 hvězdičky. ()

Darren98

Kde mainstream hovoří o Věci, Vetřelci a Vymítači coby vrcholech hororu, mě s přehledem dostala adaptace Silent Hill jako jediný horor, který mi kdy navodil strach. Bez přehánění nechápu zdejší hodnocení, protože ze všech mých zkušeností jsem cítil akorát velké napětí v závěru Vetřelců ze strachu o postavy, nepříjemný neklid po zhlédnutí 13 Duchů v dětství stejně jako děs a hrůzu z Kytice na konci jedné videokazety, mrazení v zádech při usínání po Osudovém Doteku, a v poslední řadě strašidelné myšlenky po první projekci Sinisteru na spaní ve škole. Jenomže u jediného Silent Hillu je podle mě koncept natolik geniální, že na mě fungoval už v první půlhodině. Město přepíná mezi mlhavou prázdnotou a pekelnou verzí plnou kreativních monster, kde alternativnost obou realit bezkonkurenčně vysvětlí dějová linka Seana Beana v půlce, přičemž všechny úžasně působí díky nenahraditelné hudbě a propracované atmosféře, kterou nás ale navzdory strašidelnosti táhne funkční mysteriózní element! Efektivní je právě ta dějová skladba - SPOILER: prázdnota kde chceme ať se něco stane; peklo s netvory kde si přejeme abychom se vrátili; prázdnota o které už víme že jí vystřídá něco zlého; větší peklo s více a více děsivými netvory (Pyramid Head exceluje); prázdnota s otravnými fanatiky kde se kostel představí jako záchranné místo pro lidi kromě postavy svlečené z kůže; cesta k ďáblu a zpět. Jenomže než se k pravdě dostaneme, nejenže se nám fanatici obrovsky zprotiví, ale asi nejlepší verze Satana jaká kdy byla zahraná si nás přes logické a lucifersky manipulativní motivy přidá na svou stranu, takže finální a největší zlo chceme dostat do kostela. Finále tedy servíruje, jak pobožní fanatici způsobili jedné holce tolik bolesti, že z toho sám pán pekel získal tolik moci, aby teď pomocí posledního dílu skládačky - naší protagonistky Rose - dokončil pomstu v posledním útočišti mrtvého města Ameriky... a že je to tak veliký pocit zadostiučinění! 100% ()

Bozvav

Hru neznám, ale film mne nechytnul. Asijská obrazotvornost šmrcnutá evropským mainstreamem a líbivý hororový vizuál nestačil dle mého utáhnout obsahovou prázdnotu. Začátek se rozjel dobře, ale po chvíli jsem se začala nudit a to mi vydrželo až do konce. za mne 40% max. ()

Aurus

7/10. Ze začátku to byl docela nudný horor ale posledních 40 minut byly vážně výborné. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatycké, hudba je výborná, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je výborná. Jsem zvědav na druhý a zároveň poslední díl. ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)