Temný obraz

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně! (oficiální text distributora)

Nekgro

Vynikající nápad předělat hranej film do animované podoby, dodal tomuhle filmu zajímavej náboj. A nejen to, ale i herci a příběh jsou základem tohoto strhujícího filmečku. Navíc Robert Downey Jr. exceloval... ()

Inferno

kravina... to jsem fakt nečekal... fakt jsem to ani nedokoukal a nebejt skvělý animace (btw všim jsem se že když sem si sundal brejle tak bych nepoznal že to neni hraný...::O což teda nevim jestli je důkaz dobře odvedený práce nebo mojí slepoty...::D) tak dam snad odpad... takhle je to za 20% ()

Kratoc

Asi ne každý tenhle film zvládne, ale moc se mi líbilo zpracování - jenom škoda těch dialogů, někdy to bylo opravdu na dlouhé lokte. Na filmu je vidět, že má vynikající knižní předlohu, takže příběh je sice poměrně propletený, ale není problém se v něm orientovat a ve filmu je pár momentů, které opravdu pobavily ;) ()

Pitrsss

Solidní avantgarda. Vizuální stránka věci mě vážně oslovila. Co se děje týče, taková sláva se už nekoná - rozhodně bych si dokázal představit větší svižnost. Ale tu vizi blízké budoucnosti tvůrci vážně promákli a určitá myšlenka je v tom patrná. Samozřejmě originalitu a odvahu cením. Kdo ví, jak se na tenhle film bude nahlížet za nějakých 10 let. 75% ()

Tochal

Naprosto zapadlý film, který jsem objevil jen díky metodě totožné s Aloisem Nebelem. A musím říct, že neprávem zapadlý, neprávem podhodnocený. Výborné herecké výkony, tradičně tíživý dickovský námět, polovina dialogů kvalitních, druhá pak bravurních. Silné, velmi silné čtyři hvězdy, tu pátou třeba přisoudí další zhlédnutí. Robert D. Jr. a Woody H. bravurní jako vždy. ()

Trakot57

Rozhodoval som sa medzi dvoma az styrmi hviezdickami. Jednu hviezdicku by som pridal za to komixove spracovanie a v prvej polovici sa mi nepacil pribeh, ktory ma ale v druhej zacal celkom bavit, takze nakoniec 4* ()

Emzet

Philip K. Dick rozhodně nepíše jednoduchá díla. A to je veliký eufemismus. Přesněji píše taková díla, že formát povídek je většinou roztažen na celovečerní film a stačí to - u většiny jeho knih je zfilmování nepředstavitelné (Bůh ochraňuj blázna, který by se pokusil zfilmovat Valis). Blade Runner je výjimkou… a to ještě šlo původně spíš o novelu, ta byla zjednodušena, překopána a sám film skoro nebyl natočen, pro všechny problémy se kterými se během natáčení potýkal. A Scanner Darkly je druhou takovou výjimkou. Je ještě věrnější předloze. A je to film, který nemá obdoby. Je ukecaný, místy zmatečný, plný humoru, byť často černého, plný paranoie, pozměněného vnímání, strachu ze sebe a z (absence) vlastní identity, plný zvratů, má dost zamotaný děj…a vizuálně je naprosto jedinečný. Možná ta poslední položka není až tak důležitá, možná rotoskopovaný filmový materiál není nic převratného… ale moc dobře se mi na to kouká a film tak dostává vlastní ksicht. Všechny výše uvedené věci můžete filmu připsat jako plus i jako mínus. Stalo se, kompatibilita nastala, všechno zapadlo a zacvaklo a já můžu vše s čistým svědomím označit za plus. A je mi jedno, jestli je Scanner ukecaný nebo divný nebo nevím jaký. Je to především naprosto úžasný film. Navíc plný skvělých hereckých výkonů. Můžu leda doporučit si jej vyhledat - fanouškům Dicka rozhodně… a nefanouškům/neznalým možná ještě víc. ()

Steel32

Originální způsob natočení, skvělé obsazení - hned dva herci z mojí topky! - celkem zajímavý příběh, vtipné scény to má taky - to s odemčenýma dveřma mě doopravdy rozsekalo - ale do příběhu je celkem lehký se zamotat, že vlastně na to koukáte jako blbec a vlastně ani nevíte pořádně o co jde. Na konci jste vlastně trochu překvapeni a nevíte co si o tom vlastně máte myslet. Moje hodnocení balancuje na hranici tří až čtyř hvězdiček, ale zas tak mě to nedostalo, abych dala čtyři. ()

Samuel94

Prospěla by méně ukecaná, jasná verze...samozřejmě, všechny ty náznaky jsou skvělé, ale chybí mi nějaká stopa autorského přístupu, větší přiblížení osobností....ale i tak, oceňuji skvěle udělanou, atypickou animaci :) ()

M1k9

Extra originalita. Pokud máte chuť na něco zcela netradičního, tohle můžu doporučit. Provedení grafiky je naprosto úchvatné a dokonalé. Obsazení top herci dává filmu grády. Je psychadelický, nedává smysl, ale přitom nese poselství. Nelze ho jednoduše zařadit a přesně toho si na filmech cením. Při sledování jsem necítil žádné vibrace či přehnané nadšení, ale přesto musím hodnotit vysoko. Zvláštní. Mimochodem Winona Ryder byla moc fajnově přikrášlená. Škoda, že neexistuje neanimovaná verze. 7/10 ()

Kosťa

Vizualni podani je supr a myslím si, že tím skoro kresleným zpracovaním si autoři pomohli při tvorbě různých digitálních efektů, které by asi byly dražší a možná i nevypadaly tak dobře. Film je celkem schíza, ale myslím že až příliš tlačili na pilu. Dívat se víc než půlku filmu na schizofrenní a naprosto vyšinuté hovory feťáků bylo z hlediska děje asi potřebné ale nudné. Závěr je hezky udělaný, ale přišlo mi to trochu jako poslední Kulhánkovy knihy s plány v plánech jiných plánů a jednou loutkou s kterou si vsichni hrají. Nemám moc rád tady ty překombinované plány odhalované v posledních minutách (stránkách) ale jinak dobrý. ()

kowalski

Ikdyž jsem knihu nečetel (vlastně žádnou od Dicka) film mě zaujal svojí temnou atmosférou a jako asi každého i animačním zpracováním. Robert D. Jr. a hlavně Rory Cochrane, kterýho jsem měl problémy poznat zastinili hereckým výkonem Reevese. 4* ale kvůli pasážím, kde film působil někdy líně. A jako "čistýho" mě chvílema nudili. Stejně ale zítra běžím do knihovny a když nebude Temný obraz půjčím si něco jiného od PKD. ()

Martyr

Komplikované a na prvý raz asi ťažko pochopitelné. Prekreslený "živý" príbeh začína zaujímavo, no postupne začína nudiť. Neviem čo má tento film spoločné s thrillerom lebo napätie dokonale absentuje snáď okrem poslednej 15-minutovky. Za zmienku stoja občas humorné debaty feťákov aj keď mám taký pocit, že za týmto filmom je niečo viac ako zábava. Oko na Downeyho tričku tam asi nebolo náhodou... Výsledok toho všetkého je vlastne priemerne a nudne podaná (možno veľa vecí odhaľujúca) myšlienka. Aspoň ja mám z toho taký pocit. 40% ()

rgrohol

Moc zajímavý film. Trochu jsem se bál, že zážitek bude podobný jako u spousty dalších filmů s "revoluční vizuální stránkou", tedy že se na to bude dobře koukat, ale bude to šílená nuda. Na Scanner Darkly se ale naštěstí nejen hezky kouká, ale film mě i velmi bavil. Hlavně pak vynikající Robert Downey Jr. v roli Jamese Barrise. ()